Koliky - jake umělé mléko?

Anonymní
4.12.19 12:44

Koliky - jake umělé mléko?

Dobrý den,

Mám 6m holčičku a na noc dokrmuju umělým mlíkem, jinak kojim. Příkrmy jsme po bolení bříška a zácpě úplně vysadili. Ale koliky má stále. V noci se budí co hodinu s křikem a propíná se. Kope nohama a je jak prkno. Takže chci zkusit ještě, zda není problém v UM. Jinak už nevím :nevim:
Mam teď klasický nutrilon 1. Teď bych chtěla zkusit Nutrilon anticolik, ale dělá se jen jako počáteční mlíko a my bychom měli přejít už na pokračovací 2.

Proto se ptám, mohu zkusit použít v jejím věku Nutrilon na koliky č.1 nebo ji to už nutričně nebude stačit?
Nebo doporučite nám jiné UM na koliky, které vám zabírá? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1245
4.12.19 12:49

A proč nekojíte v noci? Vždyť je to pohodlnější. Jinak bych doporučovala Nutrilon omneo comfort proti zácpě a drobným zažívacím potížím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1245
4.12.19 12:50
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 12:52

@Zoe1
V noci kojim, ale pred spanim davam Nutrilon. Jinak se vzteka, ze mi po celem dnu malo tece mleko.

• Nahlásit
  • Citovat
14499
4.12.19 13:37

HiPP je na tyto věci perfektní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 14:16

Ahoj, my jsme používali HIPP HA 1 a 2, dostala ho už v porodnici a pokračovali jsme, i když na alergie podezření nebylo, protože malá měla od mala koliky a doktor říkal, že v tom HA mlíku jsou ty mléčné bílkoviny naštěpené a tím líp stravitelné…jí se ty koliky teda zlepšily už cca ve 4měsících, ale dávali jsme ho dál, i probiotika, cca do roka myslím, už si nejsem jistá přesně…každopádně teď dávám pořád dál HIPP, jen už ne HA, ale obyčejný pokračovací do flašky (ráno a večer) a dělám z něj i večerní kaše…nechce se mi na el. plotýnce svařovat decku kravskýho :-D
nepsala jsi, jestli dáváte třeba espumisan, ten jí taky pomáhal…

a jak jsi psala ty příkrmy - připadá mi, že na tyhle problémy s bříškem by naopak mohlo pomoct, když bude kromě mlíka jíst i normálnější jídlo - nejdřív bych teda zavedla to mlíko nový, a až si zvykne, tak bych zkusila znovu ty příkrmy - když trpí na zácpy, tak třeba ne mrkev nebo rýži, ale třeba dýni nebo batáty…a klidně bych pak dala i něco „nafukovacího“ (brokolici, květák, hrášek, nebo ty brambory - samozřejmě samostatně a po troškách nejdřív) a přidala k tomu i trochu mletý kmín při vaření (nejlíp v páře - zůstanou ti tam vitamíny i ten kmín)…a dávala bych mu pít fenyklový čaj pro jistotu ještě třeba…ale nejsem doktor samozřejmě, jen píšu, jak mi to selským rozumem připadá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 14:19

Teď mi ještě došlo že ovoce by možná bylo ještě lepší na zácpu (jakože přesnídávka ) a dá se začínat i s ovocem, místo se zeleninou u příkrmů - na tohle by mohla být dobrá hruška, nebo hruška+švestka, a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14499
4.12.19 14:21
@emimi_zuzka píše:
Ahoj, my jsme používali HIPP HA 1 a 2, dostala ho už v porodnici a pokračovali jsme, i když na alergie podezření nebylo, protože malá měla od mala koliky a doktor říkal, že v tom HA mlíku jsou ty mléčné bílkoviny naštěpené a tím líp stravitelné…jí se ty koliky teda zlepšily už cca ve 4měsících, ale dávali jsme ho dál, i probiotika, cca do roka myslím, už si nejsem jistá přesně…každopádně teď dávám pořád dál HIPP, jen už ne HA, ale obyčejný pokračovací do flašky (ráno a večer) a dělám z něj i večerní kaše…nechce se mi na el. plotýnce svařovat decku kravskýho :-D
nepsala jsi, jestli dáváte třeba espumisan, ten jí taky pomáhal…a jak jsi psala ty příkrmy - připadá mi, že na tyhle problémy s bříškem by naopak mohlo pomoct, když bude kromě mlíka jíst i normálnější jídlo - nejdřív bych teda zavedla to mlíko nový, a až si zvykne, tak bych zkusila znovu ty příkrmy - když trpí na zácpy, tak třeba ne mrkev nebo rýži, ale třeba dýni nebo batáty…a klidně bych pak dala i něco „nafukovacího“ (brokolici, květák, hrášek, nebo ty brambory - samozřejmě samostatně a po troškách nejdřív) a přidala k tomu i trochu mletý kmín při vaření (nejlíp v páře - zůstanou ti tam vitamíny i ten kmín)…a dávala bych mu pít fenyklový čaj pro jistotu ještě třeba…ale nejsem doktor samozřejmě, jen píšu, jak mi to selským rozumem připadá :-)

Ty HA bývají dost často ve slevách, protože končí záruka, kamarádce jsem tak koupila už x mlék skoro zadarmo s 90 % slevou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 15:40

@Klopotkova

A kde prosím nejčastěji takové akce bývají?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.12.19 15:44

@emimi_zuzka

Děkuju za radu. Espumisan a Biopron davam od narozeni. Na mensi koliky trpela cca do tech 4m a pak z niceho nic silene stavy s nasazenim prikrmu. Po vysazení se to za cca 3 dny trochu zlepšilo, ale není to úplně dobré. Stále brečí a propíná se. Proto ještě vsázím na to mléko. Jinak co se týče příkmu…mrkev jsme ani nezkoušeli, kvůli zácpě a skončili jsme jen s dýni a bramborem. Ani to bohužel břicho nepobralo.

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.19 16:05
@Anonymní píše: …mrkev jsme ani nezkoušeli, kvůli zácpě a skončili jsme jen s dýni a bramborem. Ani to bohužel břicho nepobralo.

to mě mrzí :-/ tak snad pomůže to nové mléko :-) a co na to doktor její vlastně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 18:16

@emimi_zuzka doktorka to zatím moc neřešila. Jen mi řekla vysadit příkrmy a poté opět začít. Teď tam jdeme znovu, tak to musím řešit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
14499
4.12.19 19:47
@Anonymní píše:
@KlopotkovaA kde prosím nejčastěji takové akce bývají?

Hodně v Kauflandu a i v drogeriích, lékárnách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 20:29
@Anonymní píše:
@emimi_zuzka doktorka to zatím moc neřešila. Jen mi řekla vysadit příkrmy a poté opět začít. Teď tam jdeme znovu, tak to musím řešit :-(

tak uvidíte, snad trochu pomůže to mlíko a třeba to pak bude lepší i s tím ostatním jídlem…držím palce :-) btw já jsem svý malý zaváděla všechno hrozně pomaloučku a po troškách, vždycky jen jeden druh a první den fakt trošku, pak další den maličko víc, třetí zase víc, a pak až zase něco nového zase po troškách…někdo prý dá hned sklenici, když to mrněti chutná, ale já jsem se bála, když měla od narození ty problémy s bříškem…tak jsme byly trochu pozadu - než jsem tímhle tempem nazkoušela víc druhů zeleniny, ovoce a kaší, docela to trvalo - teď mě napadá, že kdyby měla problém se zeleninou a případně i ovocem, tak by se dalo začít kašema nějakýma, jakože nemléčnou do mlíka, na který je zvyklá, a jen lžičku nebo dvě a co to udělá…se zeptej doktorky, no, ta ti poradí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama