Mám problém s UM - máte nějaké rady?

10
4.12.19 09:23

Mám problém s UM máte nějaké rady?

Zdravím všechny, mám 8,5 měsíční dceru. Začíná se mi vztekat u prsa a nechce už moc ode mě pít (kojím už jen ráno, večer a v noci) říkala jsem si že zkusím UM protože mi paní doktorka řekla že Kája málo váží a potřebuje více mléka (každý den ale sní dva jogurty, někdy puding) jenže Kája vůbec UM nechce a úplně mi odstrkává lahev a hází jí na zem a šíleně se vzteká jen jí tu lahvičku dám k puse. Zkousela jsem z toho UM dělat krupicovou kaši, puding a všechno možné ale jak mile je to z UM prostě to nechce jít. Dokonce jsem jí z toho dělala kakao a nechce. Prosím máte někdo nějakou radu nebo jak jste dosáhli toho že vaše děti normálně pili mlíčko?
PS. : zkoušela jsem víc značek, zbytečně.
Moc vám děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2824
4.12.19 09:41

Já myslím že jak kojíš ráno a večer nenutila bych UM, ono kojené děti to tak bývá že UM nechtějí. Určitě bych ji do toho nedávála kakao. To jsou věci co nepotřebuje. Raději zkus dát na snídaní nějakou domácí kaši. V 8,5m už může normálně jogurty, přesnidávky, obědy (zelenina, maso, přílohy), ovoce… ji normálně přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.12.19 09:44

Ano přes den jí všechno, jen se v noci třeba 2× budí a proto ji dávám prso. Jinak už bych jiani kojila. Ale právě se začíná vztekat u prsa a vlastně když uzji donutím aby si cucla tak si cucne úplně minimálně. A doktorka mě vystrašila že málo váží :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
4.12.19 09:46
@prduše píše:
Ano přes den jí všechno, jen se v noci třeba 2× budí a proto ji dávám prso. Jinak už bych jiani kojila. Ale právě se začíná vztekat u prsa a vlastně když uzji donutím aby si cucla tak si cucne úplně minimálně. A doktorka mě vystrašila že málo váží :nevim:

Kolik váži a jakou měla porodní váhu? Někdy se prostě odstaví mimčo i samo jak má dost živin a prospíva neřešila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.12.19 09:47

Před 14 dny měla necelých 7 kg, ale ona je hrozně aktivní celý den litá po zemi a nezastaví se. Navíc já jsem drobná a přítel také. Nemá být po kom cvalka. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
4.12.19 09:49
@prduše píše:
Před 14 dny měla necelých 7 kg, ale ona je hrozně aktivní celý den litá po zemi a nezastaví se. Navíc já jsem drobná a přítel také. Nemá být po kom cvalka. :roll:

Jestli přibíra roste, vy jste drobní neřešila bych. UM do ní stejně nenatlačíš. Zkus tu kaši dopoledne. Já tak začínala kolem 8m, dělala jsem domácí. Občas i kupované pozdějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.12.19 09:49

Porodní váha byla 3225g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.12.19 09:50

A jaké děláte kaše například? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 10:00

Podle fotky je to úplně normálně rostlé dítě, ne všechny děti jsou mišelínci a ne všechny pasují do lékařských tabulek. Kor když jste s partnerem oba drobní a dcera nemá po kom být cvalda. Moje dcera je na spodním váhovém percentilu snad odjakživa a přitom je jinak úplně zdravá. Nenech se stresovat a vyprdni se na UM, to není nic, co by v tomhle věku dcera potřebovala. Raději se zaměř na zdravou vyváženou stravu, k tomu má občas prso, což je podle mě uplně dostatečné :) PS: To že je na prsu pár vteřin je v tomhle věku už uplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
4.12.19 10:01
@prduše píše:

Já dělala rýžové, ovesné, jáhlové, kuskusové.
http://mamavkuchyni.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 10:03
@prduše
@prduše píše:

kaše jsem kupovala Nomina - jsou bez zbytečných přidaných srágor a dělala jsem je dětem s různým ovocem, později pak i třeba s medem, oříšky, kakaem atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.12.19 10:04

Moc vám děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu