Kolo nebo tříkolku?

23
7.3.06 13:09

Kolo nebo tříkolku?

Ahoj všichni!
I když se to nezdá, snad se konečně také dočkáme jara. :! Napadlo mě pořídit nějaké přemísťovadlo pro naši Elišku. V létě ji bude 2 a 1/2, tak by mě zajímalo, co používají Vaše dítka. Přemyšleli jsme o nějakém malém kole s kolečkami, čím by se ušetřilo za tříkolku. Elis měří asi 88 cm, nevím, zda pro tak malé se dá sehnat kolo.
Děkuji za všechny případné odpovědi. :) Jaru zdar! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

720
7.3.06 13:17

Ahoj,nevím,jestli poradím :wink: My jsme prckovi koupili tříkolku,nevýhoda je,že musí hrozně šlapat aby to aspoň trochu jelo a hlavně nemá brzdu 8O . Takže dneska už bych to neudělala a koupila malý kolo s přídavnými kolečky rovnou,ušetřila bych skoro tisícovku :cry: Tak dobře vyber!
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
7.3.06 13:24

Ahojky,

tak my jsme pořídili kolo. Ale, kolo je dost těžký a Matyášovi na něm nešlo šlapat. Takže jsme si od švagrový půjčili lehkou tříkolku, naučil se na ní šlapat a pak přesedlal na kolo. Takže já hlasuju pro koupi kola, ale jestli máte možnost si tříkolku půjčit, rychleji holčička pochopí jak se šlape. Novou bych nekupovala, je to jenom na chvilku.

Tak snad jsme trochu poradili :oops: . Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
7.3.06 13:48

Ahojky,

mi jsme našemu synovi koupili kolo k 2.narozeninám,měl je loni v září. Byl s něho nadšený, jezdit se naučil asi během 14dní. Koupili jsme kolo značky Ravo, průměr kola 12´´, to je to nejmenší od 2 let. Dnes už mu to šlape o 106. Takže nelituji.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
7.3.06 14:03

Ahojky

tak se také přimlouvám za kolo - kluk měl tříkolku a nešlo mu šlapat… tak nějak to neutáhl, a to není zrovna žádný titítko. Pak dostal malé kolo s přidavnými kolečky - a najednou mu to samo šlape ani mu kolikrát nestačím…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
8.3.06 21:19

Ahojka, my řešíme úplně ten stejný problém, máme zhruba i stejnou výšku :D a věk.
Koukala jsem na tříkolky a ty co jsem viděla se mi moc nelíbily - šly hrozně ztuha. Navíc většina má ten moderní výmysl - nesmysl, a to šlapky na předním kole.
Kola dělají různá, některá jdou poměrně snadno, ALE jen málokterým jdou přídavná kolečka dát úplně do roviny, aby se to nekývalo, což alespoň já na úplný začátek chci. Navíc nejmenší kolo je 12palcový rám, z něhož Aninka na šlapky ještě nedosáhne… chybí tak 3-4 cm, když jsou šlapky dolů, tak jí vyletí nožička, což je taky na nic :( Takže nevím, mám vyhlídnuté úplně úžasné kolo, ale jak říkám,budeme muset ještě vyrůst.
Tak uvidíme, třeba nám někdo poradí.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
8.3.06 21:31

Malá je dost drobek, takže jí v létě ještě nebylo ani to nejmenší kolo, ale vytrhla nás tříkolka PAJA. Má normálně šlapátka tam co kolo a řetěz, takže to v pohodě ušlapala. Teda ne do kopce tam jsem jí musela pomáhat tažením na psím vodítku. Trojkolka se šlapátky na předním kole jsou nanic.
Bluička+Kamča+Janek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.3.06 21:35

Jednoznačně hlasuji pro kolo. Naše malá už v necelých 3letech jezdila na kole bez přídavných koleček, takže tříkolku bychom asi ani neužili nebo jen chvíli. Měli jsme kolo 12" s kolečky, nejdříve jsme kolo tahali za špagát a jak se naučila šlapat tak jsme špagát oddělali, po nějaké době jsme oddělali i přídavná kolečka. Je ale pravda, že dcerka patří k vyšším dětem, takže bych doporučovala kolo nejdříve vyzkoušet v obchodě. Agness

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.3.06 19:23

Cau maminy,na vánoce jsme malýmu koupili kolo s kolečkama,které se dá později zvýšit atd. Malej se snaží a docela mu to šlo,ale musí se vychytat rovnováha na špatném terénu,když byly dva dny docela suché tak jsme to prubli a mám pocit,že by se na koloběžce zbytečně zasek,kola jsou různá,ale finančně nic moc,když chcete fakt kvalitní a lehčí,než ty starší kovové klady :D
Můj názor je,že když je dítko alespon trošku snaživé,tak ho musíme podporovat rovnou k větším výkonům na věcech obtížnějších,pak to po čase je fakt paráda. Dají se koupit i ojeté a ok. Potom jen nějaká šnůrka,kterou mu trošku pomůžete,aby to nebyl záber na kolínka a klouby- cyklistice zdar!

• Nahlásit
  • Citovat
414
12.3.06 19:53

Taky se přimlouvám za kolo :) JIříček tříkolku ušlápne, ale jen tu klasickou s šlapkama uprostřed. Jinak k vánocům dostal kolo, bylo mu necelých 2,5 roku a zvolili jsme největší velikost nejmenšího kola, tj. 16" - jezdí na něm v pohodě od prvního okamžiku, ale on je dost veliký.
Jinak mám kamarádku, co provozují cyklocentrum a varovala mě před koly z „hyperobchodů“, protože prý mají většinou vadné cosi u šlapek a nejdou právě ušlápnout, nebo to jde těžce, až se to zlomí. Že prý pak po vánocích a tak mívají narváno a musí to vyměňovat a výměna vyjde na 800 a nakonec to je ještě dražší než si koupit kolo někde ve speciálním obchodě.
V létě chci Jířovi odmontovat ta malá kolečka, ať se učí držet rovnováhu :) já prý ve třech letech taky jezdila bez koleček, tak by to mohl zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
12.3.06 20:36

Ahojky,
my jsme ke druhým narozeninám Ondrovi dávali tříkolku, stejná jako Pája i do stejného výrobce, jen s prohnutýma řídítkama alá Harley. Šlapky samo na středu a ne na předním kole. Šlapat se naučil okamžitě a jsem ráda, že jsme šli do tříkolky, i když kolo zvládá bez problémů taky (má po sestřenici u dědy). Na tříkolce totiž drandí i doma každý den, což by teda na kole moc nešlo.
Je to sice docela dost peněz, ale nám se tříkolka rozhodně vyplatila. Kolo domů ještě pořizovat nebudem, asi až další rok. Nechci, aby se učil jezdit s kolečkama, půjdem do toho rovnou na ostro v těch zhruba tři a půl letech.
Tříkolka zde:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Dobře vyberte!
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
12.3.06 21:03

Ahoj holky, řeším podobný problém. V létě bude mít Hanička 2 roky a začínám přemýšlet, na čem budeme na jaře drandit. Odrážedlo už začíná být pomalu malé, uvažuju o koupi trojkolky. Na kolo ještě máme čas.

SYLVO - můžeš mi napsat, kolik stála vaše trojkolka a kde jste ji koupili? Dívala jsem se na fotku v galerii a moc se mi líbila.

Díky,
Jitka a Hanička (20 m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
12.3.06 23:22

Sylvah - no právě že my máme bytem dloooouhou chodbu, takže tady se nechá jezdit i na kole :))) Já zase váhám, jestli pořídit ještě koloběžku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
15.3.06 10:04

Kolo

Ahoj holky! Četla jsem zde příspěvek od Martinaaaa ohledně kola značky Ravo. Můžu se zeptat, jestli některá z vás ví přesnou cenu tohoto kola a kde se dá sehnat?? Mám dvojčátka, na ceně, ale také kvalitě mi samozřejmě záleží, ale musím vše kupovat dvojmo…
Asi tu kříkolku vzdám a půjdem radši na kolo.. co radíte? Asi jo, že. A ta balanční kolečka se dají dokoupit za kolik?
Díky za info, doufám, že to jaro už konečně přijde!!!!!! ˇ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
15.3.06 10:09

rachel: dej si do vyhledávače (třeba centrum. cz) v sekci zboží „dětské kolo“ a vyjede ti to různé obchody, kde ho mají - i různé ceny :)) Nejlevněji měli sviště i pandu (malá dětská kola) myslím na Vltavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama