Komplikace po porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
7.1.22 21:40

Komplikace po porodu

Ahoj maminky,
jsem 14 dní po porodu (porod překotný, bez poranění a šití..), čekala jsem, když jsem měla hladký průběh porodu, bez jakéhokoliv poranění, nemůžu mít žádné komplikace. Asi jsem se zmýlila.
Ode dnešního rána jsem měla silné bolesti v pravém podbřišku, bylo mi z té bolesti na zvracení, střílelo to do konečníku, takže jsem usoudila, že to budou větry nebo hemeroidy. Mám s tím po porodu problém, jít na velkou je za trest…Po cca 2 hodinách bolest ustala. Jenže během dne se přidala migréna jak blázen, ta stále přetrvává, do toho mám zvýšenou teplotu, což mě začíná znepokojovat. Jsem celkově úplně hotová, zimomřivá. Očistky mám tak ob dva dny, ale nepřijdou mi nijak páchnoucí. I přesto začínám mít podezření na zánět dělohy. Jak je to prosím s léčbou? Léčí se to doma nebo v nemocnici? A jakým způsobem? Můžu mít miminko u sebe v nemocnici i když nekojím? (Malá má alergii, takže dáváme speciální mlíčko). Nějak si nedokážu představit být bez ní. Manžel by to sice zvládl - musel by, ale…Máme doma ještě 5tileťáka s Adhd, dá zabrat za 2, do toho se starat o miminko…Každopádně zítra ráno jedeme do nemocnice. :,(
Děkuji za Vaše případné komentáře a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1434
7.1.22 22:00

Známou odvezla sanitka, miminko měl doma manžel a to kojila. Nikoho moc nezajímalo, že má novorozence, sama nebyla schopna stát na nohách a dostala antibiotika do žíly, tak co tam ještě s miminkem, že. :nevim: Moc nechápu tady ten pohled, ty to zvládnout, ještě s bolestma musíš a manžel by to bez tebe pár hodin - dnů nezvládl? :think: Uvidíš, co ti řekne lékař, třeba je to jen problém a trávením nebo něco menšího, co vyřeší antibiotika. Ale i kdyby hospitalizace nutná byla, fakt zvaž pro a proti, jestli není lepší se za dva dny dát do kupy bez malé, než měsíc vlekoucí se zdravotní problémy. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8145
7.1.22 22:09

Když se to podchyti v začátku, není přece nutná hospitalizace. Mazej na pohotovost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
7.1.22 22:23

Taky bych jela hned, ta teplota není dobrý znamení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
7.1.22 22:30

Jestliže máš teplotu, jeď hned, s tím si není dobré zahrávat, varovali nás před tím i v porodnici. Mně odešel 14 dní po porodu kus placenty, další část ještě zůstala, takže jsem musela na vyčištění. Miminko s Tebou nikdo nevezme, já ráno nastoupila do nemocnice a odpoledne byla doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 22:45

To záleží jak závažné to bude. Já ležela na gynekologii skoro měsíc! se zánětem dělohy. Nereagovalo to na běžná antibiotika, takže jsem měla čtvery než to zabralo. Do žíly pochopitelně. CRP 400. Teploty ke 40, večer jsem vždy dostala tabletu na vypocení a pak do sprchy. To vše bez dítěte :,( ale já jsem měla maminku která se skvěle postarala.

Honem to řeš ať to podchytíš co nejdřív.

• Citovat
  • Nahlásit
2418
7.1.22 22:46

Já myslela, že v případě problémů krátce po porodu se jde zpátky na šestinedělí i s miminkem. Když jsem byla na porodním a přijela paní s bolestí břicha po porodu, tak se sestry i lékař dost divili, že nepřijela i s miminkem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
7.1.22 22:48
@Anonymní píše:
To záleží jak závažné to bude. Já ležela na gynekologii skoro měsíc! se zánětem dělohy. Nereagovalo to na běžná antibiotika, takže jsem měla čtvery než to zabralo. Do žíly pochopitelně. CRP 400. Teploty ke 40, večer jsem vždy dostala tabletu na vypocení a pak do sprchy. To vše bez dítěte :,( ale já jsem měla maminku která se skvěle postarala.Honem to řeš ať to podchytíš co nejdřív.

Ty bláho, to mě mrzí. Hlavně, že ses z toho dostala :srdce:. Z čeho to bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 22:50
@Lil Kitkatt píše:
Ty bláho, to mě mrzí. Hlavně, že ses z toho dostala :srdce:. Z čeho to bylo?

Těžko říct, ale měla jsem císaře, takže to tam asi dost nevyčistili nebo se tam při operaci něco dostalo, kdo ví. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
54
7.1.22 23:42

Je mozne, ze bude treba provest revizi delohy. A nebo taky vubec ne a je duvod Tvych potizi zcela jiny-to Ti na dalku nerekneme. Pokud se Ti uz ted nechce, jed hned rano na vysetreni do nemocnice. Hodne stesti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
7.1.22 23:55
@Lil Kitkatt píše:
Já myslela, že v případě problémů krátce po porodu se jde zpátky na šestinedělí i s miminkem. Když jsem byla na porodním a přijela paní s bolestí břicha po porodu, tak se sestry i lékař dost divili, že nepřijela i s miminkem..

Já měla druhý den po propuštění renální koliku ( co to je jsem nevěděla, když jsem jela zpátky do nemocnice, taky jsem se bála nějaké revize po porodu). Přijeli jsme tam i s malým a toho tam teda vůbec nevzali…a říkali, že kdyby mě hospitalizovali, že mi půjčí odsávačku a manžel si může jezdit pro mlíko. No naštěstí jsem jela za 3 hodinky domů…druhá stránka je, že kdyby mě to nepustilo, tak by manžel byl i lepší pečovatel, než já, která nemohla nic…

A zakladatelce přeji, aby to měla také něco, s rychlým vyřešením :) Držím pěsti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
8.1.22 01:00
@Edvardová píše:
Ahoj maminky,
jsem 14 dní po porodu (porod překotný, bez poranění a šití..), čekala jsem, když jsem měla hladký průběh porodu, bez jakéhokoliv poranění, nemůžu mít žádné komplikace. Asi jsem se zmýlila.
Ode dnešního rána jsem měla silné bolesti v pravém podbřišku, bylo mi z té bolesti na zvracení, střílelo to do konečníku, takže jsem usoudila, že to budou větry nebo hemeroidy. Mám s tím po porodu problém, jít na velkou je za trest…Po cca 2 hodinách bolest ustala. Jenže během dne se přidala migréna jak blázen, ta stále přetrvává, do toho mám zvýšenou teplotu, což mě začíná znepokojovat. Jsem celkově úplně hotová, zimomřivá. Očistky mám tak ob dva dny, ale nepřijdou mi nijak páchnoucí. I přesto začínám mít podezření na zánět dělohy. Jak je to prosím s léčbou? Léčí se to doma nebo v nemocnici? A jakým způsobem? Můžu mít miminko u sebe v nemocnici i když nekojím? (Malá má alergii, takže dáváme speciální mlíčko). Nějak si nedokážu představit být bez ní. Manžel by to sice zvládl - musel by, ale…Máme doma ještě 5tileťáka s Adhd, dá zabrat za 2, do toho se starat o miminko…Každopádně zítra ráno jedeme do nemocnice. :,(
Děkuji za Vaše případné komentáře a zkušenosti.

Na nic nečekejte a nechte se vyšetřit. Může to být něco a nemusí to být nic. Bud se můžete zotavovwt doma a nebo vás hospitalizují na gynekologické. Já měla po porodu taky problémy, odvezla mě rychlá. Manžel jel se synem naším autem za námi. Syna jsem měla u sebe. Hlavně jednejte rychle. Čím dřív budete vědět co Vám je nebo není, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10498
8.1.22 11:16

Pokud se zvládáš starat o děti ty bude to muset zvládnout i tvůj muž :nevim: zajeď do nemocnice a nech se vyšetřit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 13:35

Pokud je teplota, ihned bych volala do porodnice a ptala se, jestli mám přijet. Do konce šestinedělí tě má v péči porodnice.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat