Komplikace v kojení

25
13.7.13 20:12

Komplikace v kojení

Ahoj, potřebuju poradit, už jsem zoufala a vyčerpana… :nevim: MaM doma 10 denní holčičku, už v porodnici jsem měla problem z kojením, neměla jsem ještě mleko, ale než jsme odchazely, tak jsme kojily…pry se to doma rozjede, jo rozjelo, ale najednou uplny utlum jako když mě někDo vypumpuje a prsa mam měkky. Jelikož jsem dostala bolesti, šla jsem k mudr. a mam zanět takže musim brat antibiotika. Jelikož se mala vyzaduje pořad k prsu mam ji tam snad 24 hod, v kuse.Ma prostě hlad. Musela jsem ji dat nutrilon.Tak mě to mrzí a štve…slzy tečou a ja nevím čim to muže byt.Ty rady mam všechny nadatlovany…přikladam co to jde..piju čaje a ja nevim co všechno..přide mi jak kdybych byla krkavčí matka, ktera neda svemu dítěti to co potřebuje..JÍDLO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26555
13.7.13 20:15

Kontaktuj laktační poradkyni, určitě nějaká v okolí bude. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
13.7.13 20:15

A Nutrilon jídlo není? Vím, jak to myslíš ;) Taky jsem ho měla první měsíc u prsa snad celý den, tak ještě přikládej a přikládej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
13.7.13 20:18

Jediná rada je prikladat a prikladat, chvíli trvá než se vytvoří více mléka, my máme doma měsíční mimčo a už máme za sebou dva spurty :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
13.7.13 20:21

Zkus pískavici - řecké seno. Je to bylinka, která hodně pomiáhá nastartovat laktaci! :-) A nevzdávej to, snaž se ten Nutrilon nedávát, aby to tělo vnímalo, že je potřeba tvořit víc mléka. Doporučuji stránky www. poradkyneprikojeni. cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
13.7.13 20:22

Neboj, to se ustálí, pokud zvládneš ještě kojení psychicky, tak přikládej, řeš jen mimčo a svůj spánek, na ostatní prď.
Co se měkkých prsou týče, tak jsem měla taktéž, opakovaně, po týdnu měkké, pocit, že jsou prázdné ale dětičky vesele prospívaly a kojila jsem do aleluja.
Po šestinedělí se to spraví, teprve se sžíváte. Pokud prospívá a používá Tě jako dudlík, tak jí dudlíka strč, já ho dětem dala hned v porodnici, kojení to opravdu nijak nenarušilo, ani u mě, ani u kamarádek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
13.7.13 20:24

Ja vím, ale mam ještě starší dceru a tu jsem kojila aspon dva měsíce i když taky s příkrmem..jenže při druhym jsem si řekla, že to zvladnu a nic, mala plače a to jí mam nechat plakat a nebo jí dat flašku??Myslim že laktační do mě mleko nenaleje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.7.13 20:25

Řiď se hlavně tím, jestli má počurané plínky a jak vypadá celkově, ony ty malý píďata kvičej při spurtech a laktačních krizích jak kdyby jim někdo trhal nohu, ale zas tolik netrpěj (třetí dítě mi kvičelo při růstovém spurtu týden, i když se mi laktace zvedla skoro ihned, v mezidobí mezi kvičením blil, jak měl moc a furt ho to pudilo sosat, jsou zkrátka naprogramovaný na přežití ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
13.7.13 20:27
@Andrsenka píše:
Ja vím, ale mam ještě starší dceru a tu jsem kojila aspon dva měsíce i když taky s příkrmem..jenže při druhym jsem si řekla, že to zvladnu a nic, mala plače a to jí mam nechat plakat a nebo jí dat flašku??Myslim že laktační do mě mleko nenaleje..

kup odsávačku nebo půjči si jí, ale dražsi, a kup si homeopatika
a podívej se sem kojení. cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
13.7.13 20:29
@Gladys píše: Řiď se hlavně tím, jestli má počurané plínky a jak vypadá celkově, ony ty malý píďata kvičej při spurtech a laktačních krizích jak kdyby jim někdo trhal nohu, ale zas tolik netrpěj (třetí dítě mi kvičelo při růstovém spurtu týden, i když se mi laktace zvedla skoro ihned, v mezidobí mezi kvičením blil, jak měl moc a furt ho to pudilo sosat, jsou zkrátka naprogramovaný na přežití ;) )

Taky si mýslím, že jsou nejlduelezitejsi pocurané pleny, a ne jestli děti řvou, my si myslíme, že hladem, ale ono hladem to taky být nemusí, že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.7.13 20:32
@Andrsenka píše:

ne, dej jí k prsu :nevim: Pokud máš zánět, tak potřebuješ prsa co nejvíc vyprázdnit, takže zkrátka přikládej. Taky na mě zánět skočil takhle blbě, žádná zatvrdlina, nic, večer jsem šla spát v pohodě a v noci se vzbudila s horečkou, zimnící, bolavým prsem…
Přikládání bolelo jak čert, musela jsem být fakt důsledná, aby malej vzal bradavku do pusy správně, kojila jsem taky na fotbalistu, střídala prsa i několikrát…
V mezičasech jsem zavinovala podle Karpa, pouštěla šum, aby spal… Přežili jsme, laktace taky. Ale to kojení bylo celou dobu problémové, vydržela jsem 7 měsíců a pak odstavila, záněty se vracely, bolestivé retence, no nic moc :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
13.7.13 20:34

Hele, taky mam doma 10ti denni pidalku. K prsu se nechytla, mam plochy bradavky a kloboucky odmita, takze odsavam a dostava z lahve. Nejdriv jsem mela prsa jak kamen, klasika, furt jsem masirovala nejaky zatvrdliny, ted se to srovnalo, prsa mam mekky a stejne z kazdyho odsaju co tri hodiny 100ml! Takze to ze jsou mekky, neznamena ze tam mliko neni! Nejlepi by bylo malickou po kojeni zvazit, kolik vycucla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.7.13 20:38

Souhlas, měkký prsa se nerovná prsa bez mlíka. Ideální je měkkost prsou ignorovat, u druhého jsem se nechala zmást a nasadila zbytečný dokrm, u třetího jsem se tvářila, že jsem si toho nevšimla a dítě prospívalo skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7398
13.7.13 20:42

Když jsem přišla domů z porodnice brečela jsem několik dní. Holčičku jsem měla velkou a žravou a mlíko skoro žádný. Největší můj problém byl v tom, že jsem měla prsa zorcumlaný do krve, ragády. Tak jsem jednou dala prso jednou odsála. Protože co přiložení my tryskaly slzy jak to bolelo. No mazala jsem a střídavě kojila a odsávala.
Byla jsem rozhozená. Nevzdala jsem to. Až když jsem se hlavně psychicky uklidnila a jedla jsem a pila. Mlíka se mi začalo tvořit tolik, že když jsem ráno vstala kapalo mi do pantoflí… Takže hlavně klid a nesmutni miminko to cítí když jsi nervózní tak se mu to nelíbí. Nejsem laktační ani Freud, mám to ze své zkušenosti. Třeba ti to trošku pomůže. :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
14.7.13 09:35

Diky všem za příspěvky… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu