Komunální odpad a trvalé bydliště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gabki
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 12.01.17 09:53
Komunální odpad a trvalé bydliště

Dobrý den, mám dotaz, snad mi ho tady pomůžete rozlousknout, i když nejspíš tuším. jde o to, ze jsem se přestěhovala z místa trvalého bydliště i s dítětem k příteli, musim platit komunální odpad když tam už rok neziju, pani na obecním úřadě ví od mého otce že tam nebydlíme. da se to nějak vyřídit, prijde mi nefér platit popelnici a ještě dvojitě když tam nebydlíme. da se to nijak vyřešit. Nemam však v úmyslu hrát mrtvého brouka, jen se chci informovat. dekuji.

Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10547 příspěvků 12.01.17 09:57

Popelnice se platí pouze v místě trvalého bydliště..

lucypaja
Echt Kelišová 8164 příspěvků 12.01.17 10:10

Přesně tak, tam kde je trvalý pobyt tam se platí popelnice a je každému jedno-úřady-zda tam jezdím či ne, v některých městech platí děti až od tří let, a pozor nezaplatíte-li třeba i měsíc už to může naskákat i za dítě..u staršího syna sme takhle platili penále, poněvadž nám nedošlo že miminko-tenkrát platily i novorozenci-musí platit, pak to změnili od tří let..takže já sice bydlím v Praze, ale trvalý pobyt mám jinde a tam platím ročně popelnici.

sagina
Echt Kelišová 7809 příspěvků 12.01.17 10:16

@gabki pokud se ve tvém původním bydlišti platí podle místa trvalého pobytu, tak si přehlaš trvalý pobyt k příteli a budeš mít po problému :nevim: případně někde mají, že když doložíš platbu dokladů jinde, tak tě v trvalém pobytu od platby osvobodí, ale to by mělo záležet, jak to mají v obecní vyhlášce, pokud vím, tak to není povinnost. nejlíp se zeptat přímo na úřadě, jestli ta možnost osvobození od platby existeje, když tam fakticky nebydlíš a jenom využíváš trvalé bydliště evidenčně.

sagina
Echt Kelišová 7809 příspěvků 12.01.17 10:31
@Lekninka91 píše:
Popelnice se platí pouze v místě trvalého bydliště..

to není pravda, záleží na místní vyhlášce - pokud se obec rozhodne vybírat popolatky podle zákona o místních poplatcích, tak podle něj je poplatníkem osoba, která má v dané obci trvalý pobyt. pokud však obec poplatky vybírá podle zákona o odpadech, tak podle něj je poplatníkem osoba, která vytváří komunální odpad.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.01.17 10:32

@gabki platíš jen tam, kde máš TP. Jinde ne.

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 12.01.17 10:55

Informuj se na úřadě, ti ví nejlépe.

Ač je to trochu jiné, platíme odpad v trvalém bydlišti i na neobydlené chalupě.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6035 příspěvků 12.01.17 11:09

Záleží na konkrétní obci, někde se dá osvobodit od placení v místě trvalého bydliště na základě předložení dokladu o placení jinde. Mně stačilo předložit nájemní smlouvu, ve které bylo uvedeno, že součástí nájemného jsou poplatky za odpad.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7724 příspěvků 12.01.17 15:24

Pozor! Záleží na obecní vyhlášce. V každém případě platí osoba tam, kde má trvalý pobyt. Pak se také může stát, že bude platit poplatek i za nemovitost, kterou vlastní, ale trvalý pobyt tam nemá a zároveň v nemovitosti nikdo jiný nebydlí - to bývá u rekreačních chalup. A také může platit tam, kde delší dobu pobývá. Já třeba platím poplatek za popelnice 3×. Takže zjistit na obecním nemo městském úřadu, jak se věc v daném místě má.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >