Reklama

Komunální odpad a trvalé bydliště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gabki
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 12.01.17 09:53
Komunální odpad a trvalé bydliště

Dobrý den, mám dotaz, snad mi ho tady pomůžete rozlousknout, i když nejspíš tuším. jde o to, ze jsem se přestěhovala z místa trvalého bydliště i s dítětem k příteli, musim platit komunální odpad když tam už rok neziju, pani na obecním úřadě ví od mého otce že tam nebydlíme. da se to nějak vyřídit, prijde mi nefér platit popelnici a ještě dvojitě když tam nebydlíme. da se to nijak vyřešit. Nemam však v úmyslu hrát mrtvého brouka, jen se chci informovat. dekuji.

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10210 příspěvků 12.01.17 09:57

Popelnice se platí pouze v místě trvalého bydliště..

lucypaja
Kelišová 6951 příspěvků 12.01.17 10:10

Přesně tak, tam kde je trvalý pobyt tam se platí popelnice a je každému jedno-úřady-zda tam jezdím či ne, v některých městech platí děti až od tří let, a pozor nezaplatíte-li třeba i měsíc už to může naskákat i za dítě..u staršího syna sme takhle platili penále, poněvadž nám nedošlo že miminko-tenkrát platily i novorozenci-musí platit, pak to změnili od tří let..takže já sice bydlím v Praze, ale trvalý pobyt mám jinde a tam platím ročně popelnici.

sagina
Echt Kelišová 7508 příspěvků 12.01.17 10:16

@gabki pokud se ve tvém původním bydlišti platí podle místa trvalého pobytu, tak si přehlaš trvalý pobyt k příteli a budeš mít po problému :nevim: případně někde mají, že když doložíš platbu dokladů jinde, tak tě v trvalém pobytu od platby osvobodí, ale to by mělo záležet, jak to mají v obecní vyhlášce, pokud vím, tak to není povinnost. nejlíp se zeptat přímo na úřadě, jestli ta možnost osvobození od platby existeje, když tam fakticky nebydlíš a jenom využíváš trvalé bydliště evidenčně.

sagina
Echt Kelišová 7508 příspěvků 12.01.17 10:31
@Lekninka91 píše:
Popelnice se platí pouze v místě trvalého bydliště..

to není pravda, záleží na místní vyhlášce - pokud se obec rozhodne vybírat popolatky podle zákona o místních poplatcích, tak podle něj je poplatníkem osoba, která má v dané obci trvalý pobyt. pokud však obec poplatky vybírá podle zákona o odpadech, tak podle něj je poplatníkem osoba, která vytváří komunální odpad.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 12.01.17 10:32

@gabki platíš jen tam, kde máš TP. Jinde ne.

-Evka-
Závislačka 3620 příspěvků 12.01.17 10:55

Informuj se na úřadě, ti ví nejlépe.

Ač je to trochu jiné, platíme odpad v trvalém bydlišti i na neobydlené chalupě.

Lendeš
Kelišová 5137 příspěvků 12.01.17 11:09

Záleží na konkrétní obci, někde se dá osvobodit od placení v místě trvalého bydliště na základě předložení dokladu o placení jinde. Mně stačilo předložit nájemní smlouvu, ve které bylo uvedeno, že součástí nájemného jsou poplatky za odpad.

Janli
Kelišová 5383 příspěvků 9 inzerátů 12.01.17 15:24

Pozor! Záleží na obecní vyhlášce. V každém případě platí osoba tam, kde má trvalý pobyt. Pak se také může stát, že bude platit poplatek i za nemovitost, kterou vlastní, ale trvalý pobyt tam nemá a zároveň v nemovitosti nikdo jiný nebydlí - to bývá u rekreačních chalup. A také může platit tam, kde delší dobu pobývá. Já třeba platím poplatek za popelnice 3×. Takže zjistit na obecním nemo městském úřadu, jak se věc v daném místě má.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama