Komunikace s příbuznými ohledně neplodnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacerek
Povídálka 22 příspěvků 14.09.11 10:20
Komunikace s příbuznýma

Mám problém s rodinou manžela, máme špatný spermiogram+ já špatný horm.profil a do IVF jít nechceme, od té doby co sme jim oznámili,že jsme neplodní se o tom nikdo nezmíní,chodí kolem nás pomalu po špičkách…nebo to neustále zlehčují, prostě nás nechtějí brát tak jak to je. Když sem švagrové v slzách volala výsledek spermio tak se smála!,že to bude dobrý… Ona má roční dítě, od miminka mi ho pomalu nenechala pochovat, já k němu nic necítím. Je to pro mě čím dál víc psychicky náročné se s nima scházet a dělat že se nic neděje :cry:
Máte někdo podobnou zkušenost nebo radu?

Reakce:
Uživatel je onlinelasička1
Echt Kelišová 8068 příspěvků 14.09.11 10:26

Bohužel komunikace je vždy hodně složitá.Každý jsme jiný,každý vyžadejeme něco jiného.A rodina asi myslí,že když vás nebude stresovat,lito­vat,tak že psych. na tom budete lépe a mimčo se zadaří.Asi by bylo lepší narovinu říct,že vám toto nevyhovuje,že potřebujete mluvit,komuni­kovat,ne dělat,že se nic neděje.

terinka4444
Hvězda diskuse 68552 příspěvků 14.09.11 10:27

Oni neví, jak se k vám mají chovat, trápíš se a utápíš v lítosti a řešení problému odmítáš nebo odmítáte. Příbuzní to vyřešili jako většina lidí, prostě o tom nemluví, ono ani není co na to říct, pokud jste hned odmítli IVF, pak je prostě jediné řešení nemluvit o tom, dítě mít nemůžete, pokusit se o něj nechcete, co vám na to mají říct? A říkat nadále? Nemohou vás přeco litvat dokola a nemají vás v čem podpořit.

Meredit
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 14.09.11 10:31

Naprosto souhlasím s terinkou, taky nevím co bys od nich vlastně chtěla slyšet?
Max bych ti jako tvá příbuzná řekla to mi je líto, ale když nechcete tenhle problém řešit tak se na to vlastně nic jiného ani říct nedá :nevim:

Hanahcotton
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 10:32

Přesně jak napsala Lasička - komunikace je opravdu věc složitá :-? Takže pokud o tom chcete s příbuznýma mluvit - řekněte jim to, pokud o tom mluvit nechcete - řekněte jim to, pokud chcete aby vás nelitovali - zase jim to řekněte. Ti nejbližší s vámi určitě cítí a taky je to trápí, jen neví, co je pro vás v tuto chvíli správné a co jste ochotni akceptovat a tolerovat a nechtějí vám ublížit. :think:

papavlinka33
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 14.09.11 10:35

To mas tezky, lidi vetsinou nevedi jak reagovat na podobne veci, tak to bud zlehcuji anebo delaji ze se nic nedeje. Pokud o tom chces mluvit rekni jim to otevrene, nejspis se jim ulevi ze nemusi pred tebou chodit po spickach.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 14.09.11 10:36

Přiznám se, že nechápu co od příbuzných očekáváš, pokud jste jim oznámili, že jste neplodní a do IVF nepůjdete, tak to pro mě znamená (a pro ně předpokládám taky), že jste se rozhodli, že dítě nechcete a považují to za uzavřené.

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 14.09.11 10:37

A co chceš slyšet, mají tě litovat, pro většinu lidí je litování mnohem horší řešení a představa, tak o tom nemluví, to je snad celkem normální, když je to mrzí. Mají strach, aby vám nějakou nemožnou poznámkou ještě nepřitížili.
Pokud chceš aby s tebou o tom mluvili, tak holt jim to budeš muset na rovinu říct, ale nediv se, že na toto téma nemluví neo to zlehčují(Což je sice nevhodné, ale je to spíš známka toho, že jim není rozhovor příjemný a že neví, co vhodného říci.). Prostě to sebrali jako faktickou věc, jak to taky měli pobrat. V momentě, kdy nechcete IVF (o adopci se vůbec nezmiňuješ), tak je to prostě jen holý fakt a kromě lítosti už opravdu není o čem hovořit.

terinka4444
Hvězda diskuse 68552 příspěvků 14.09.11 10:39

Jenomže oni s nimi nemají o čem mluvit, ti příbuzní. Je tady problém, bez IVF nemohou mít dítě, IVF odmítli, tudíž je jen na nich se s tím smířit a vyrovnat. Rodina je může politovat ve chvíli rozhodnutí, ale přeci nikdo, a to ani já a že má za sebou hodněleté čekání na oba prcky i s pokusama IVF, bych prostě nechtěla a neuměla dokola řešit s nimi to, že jsou neplodní, když to vlastně sami nechtějí řešit. Tam není o čem si povídat, není co jim řícz, můžeš říct jednou, dvakrát, třikrát, že tě mrzí, že nemohou mít děti, ale to je tak vše.
Oni se rozhodli být bezdětní, rodina může tak akorát chodit po špičkách, když vidí, že se stím nevyrovnali, nic jiného udělat nemohou.

Hanahcotton píše:
Přesně jak napsala Lasička - komunikace je opravdu věc složitá :-? Takže pokud o tom chcete s příbuznýma mluvit - řekněte jim to, pokud o tom mluvit nechcete - řekněte jim to, pokud chcete aby vás nelitovali - zase jim to řekněte. Ti nejbližší s vámi určitě cítí a taky je to trápí, jen neví, co je pro vás v tuto chvíli správné a co jste ochotni akceptovat a tolerovat a nechtějí vám ublížit. :think:
kacerek
Povídálka 22 příspěvků 14.09.11 10:41

Do IVF jít nechceme,protože je pro mě ze zdravotních důvodů vysoce rizikové, prostě to bereme jak to je a smířili sme se stím. Jen od rodiny pořád poslouchat..to bude dobrý, nesmíte na to myslet apod. už mě štve, když jim řeknu jak to máme tak to okamžitě zlehčují. Moc by se nám ulevilo kdyby nás brali jako bezdětný pár a mluvili s náma o všem normálně.. ale nevím jak to udělat…

honeymoney
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.09.11 10:43

A oznámili jste ji prostě suše, že jste neplodní, nebo jste mluvili i o tom, co to s sebou přináší? Třeba jestli tím trpíte, nebo jste s tím srovnaní? Případně, jestli tím třeba netrpí oni, protože se těšili na vnoučata?
Oznámení o neplodnosti přece není jako oznámení o nějaké prkotině, kterou člově druhým uchem vypustí ven.
Třeba si myslí, že je to pro vás tragédie, a bojí se, že třeba řeknou něco nevhodného apod.
Komunikační chybu bych nehledala jen na jedné straně… Pokud se s nimi nyní necítíš dobře, zkus si o tom s nima ještě promluvit :think:

Uživatel je onlinelasička1
Echt Kelišová 8068 příspěvků 14.09.11 10:53
kacerek píše:
Do IVF jít nechceme,protože je pro mě ze zdravotních důvodů vysoce rizikové, prostě to bereme jak to je a smířili sme se stím. Jen od rodiny pořád poslouchat..to bude dobrý, nesmíte na to myslet apod. už mě štve, když jim řeknu jak to máme tak to okamžitě zlehčují. Moc by se nám ulevilo kdyby nás brali jako bezdětný pár a mluvili s náma o všem normálně.. ale nevím jak to udělat…

Jestli jsem to dobře pochopila,tak vy sami jste plně smířený s tím,že děti nebudete mít,že rizika by pro vás byla příliš vysokou daní za pokus mít dítě?A rodičům jste to tak podali?Možná oni si myslí,že je problém a třeba ho řešíte,nebo si myslí,že existuje něco jiného,jak můžete mít dítě…asi to neberou tak,že vy jako pár jste se rozhodli být bezdětný a jste s tím vyrovnaný.Asi se bojí cokoli říct,aby vám neublížili,myslí si,že dítě chcete a bolelo by vás,kdyby jste o tom mluvili.
Tady to bude asi o nepochopení situace z jejich strany,oni vám do hlavy nevidí.Tak jim to v klidu vysvětlete-že je zdravotní problém,vy sami děti mít nemůžete,ivf je riziko,proto do toho nejdete a jste s tím smířený,tak ať vás nelitují a normálně s vámi komunikují o všem.

kacerek
Povídálka 22 příspěvků 14.09.11 11:00

Oni ví všechno jak to je a proč to tak je, je to opravdu složité,kdo neprožil stejnou situaci asi to těžko pochopí. Ale i tak díky za vaše názory…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 11:12

Já jsem na opačný straně, mám kamarádků, co nemůžou mít děti, podstoupili i ivf, ještě něco řeší, ale moc to nevypadá. A teda přiznám se, že sama už nevím, co jí na to říkat, je mi to hrozně líto, ale to dokola opakovat nejde. Já už pak nevím, jestli se o tom zrovna bavit chce nebo nechce, jí to trápí, to vím, takže nevím, jestli to chce probírat nebo jestli to nemám připomínat, je to fakt těžký. U vás je to jednodušší, že máte už vyřešeno, tak jim to znovu zopakuj, oni se s tím asi musí teprve smířit na rozdíl od vás, taky to pro ně asi není lehký.

Hanahcotton
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 14:15
kacerek píše:
Do IVF jít nechceme,protože je pro mě ze zdravotních důvodů vysoce rizikové, prostě to bereme jak to je a smířili sme se stím. Jen od rodiny pořád poslouchat..to bude dobrý, nesmíte na to myslet apod. už mě štve, když jim řeknu jak to máme tak to okamžitě zlehčují. Moc by se nám ulevilo kdyby nás brali jako bezdětný pár a mluvili s náma o všem normálně.. ale nevím jak to udělat…

Tak jim to přesně takle řekni.....určitě to od tebe ještě neslyšeli :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >