Konec dna panevního

9
12.7.07 15:12

Konec dna panevního

Ahoj, jsem ve 33tt a mimi je stále hlavičkou nahoře. Sice se mi v břiše pořád točí, ale vždy se vratí zpátky - zadečkem dolů. Dr. mě upozornila, že je stále šance, aby se obrátil hlavičkou dolů, ale mám se spíše připravit na císařský řez. Začínám se s tím smiřovat, ale upřednostnila bych porod klasickou cestou. Nemáte některá nějakou radu, jak třeba cvičením „naznačit“ mrňousovi dostat se do správné polohy? :-) Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3329
12.7.07 15:18

Ahojky,
ten muj lump je taky hlavou nahore, a to pritom do pondelka poslednich 14 dni byla hlava dole, ale v po a zrovna vcera pred UTZ se musi otocit…
Na kurzu nam rikali nekolik tipu: lozit po ctyrech - je fakt, ze v pondeli mi to zafungovalo (ale dva dny na to se zase otocilo.
Lezet asi pul hodiny s podlozenym polstarem pod zadkem (doufam, ze si to dobre pamatuju).
A pak hodne zajimava metoda pro zvedave deti - svitit baterkou v noci pres bricho a tahnout s ni od pupku dolu tam, kam ma jit hlavicka :D . Tak hodne stesti a at to pomuze. Zbytek jsem uspesne zapomnela, ale snad to tu nektera jina zmini.
Hanucha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
12.7.07 15:31

Ja jsem teda ani jedno nemela dnem panevnim, ale moje svagrova ano. V thotenskem cviceni je porodni asistentka poradila nejaka cviceni (pamatuju si jen na lozeni po ctyrech). Taky ji v porodnici nabizeli nejaky chmat, kterym se da dite pretocit, ale nemohli to nakonec udelat kvuli malu plodove vody. Jo a nemusis jit 100% na cisar, moje 3kamosky porodily KP prirozene. Je potreba se domluvit v porodnici. KDyz je dite do 3,5kg, je prizniva poloha KP (je jich nekoli) a nejsou znamy zadne komplikace, tak se nechava rodit normalne. Jo a 2 kamosky porodily asi o 14 dni spontalne driv, prcci nemeli ani 3kg, zkratka si sami rekli,ze uz chteji na svet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
12.7.07 16:42

Ahoj,
moje mimo je taky hlavičkou nahoru,ale doktorka me uklidnila a řekla at to neresim ze se to muže tak do 36t 100krat zmenit ,a navíc i kdyby tak mimco zustalo až do porodu že to neznamena že se musi narodit císarem,že i v teto poloze muže porod probehnout přirozene,pry jedina poloha ktera se rodí 100%císařem je když leži mimco na příč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
12.7.07 16:56

Ahojky,
taky mám zatím KP, ale rodit přirozeně bych teda nešla… je to moc velký riziko pro matku a hlavně dítě, přečtěte si pár článků na netu… Navíc je tama nástřih i na 10 cm, to už si vůbec nedovedu představit. Takže pokud se moje mimčo neotočí, tak rozhodně císař, stejně je to šetrnější a bezpečnější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
12.7.07 17:21

Diky moc za rady. Dr. me (pokud mimco zustane KP) prave v mem pripade od klasickeho porodu odrazovala. Tak uvidime, jak si to prcek rozmysli, ma jeste cas :-) jeste jednou diky a mejte se fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
12.7.07 21:15

Ahoj

tak Anička byla taky KP a doktor mi normální porod taky vymlouval, takže se narodila císařem. ale radili mi cvičení klasické kočičí hřbety.když se vyhrbí nádech a prohnutí hluboký výdech. no já cvičila 4× denně a stejně se neotočila,ale ty máš ještě čas, třeba se otočí. přeji hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
12.7.07 21:22

Ahoj, já jsem měla malýho taky KP. Cvičila jsem „indický most“, tzn. že ležíš na zádech, ruce necháš na zemi a zvedáš břicho nahoru tak jak to jde. Jednou jsem cítila, že se Matyáš začal hrabat a otáčet, ale vrátil se zpátky. Takže měl asi důvod zůstat zadečkem dolů :)
Nakonec jsem šla na císaře (už proto, že měl 3,66, takže byl velký na přirozený porod KP).Trochu těžko jsem se s tím smiřovala, ale když mi můj porodník vysvětlil, co se všechno může stát miminku, když porod neběží tak, jak by měl, tak jsem ve finále na toho císaře šla velmi dobrovolně.
Ale jestli jsi ve 33tt, tak se ještě mrňousek může 10× otočit. Kamarádce se otočila holčička v 36. týdnu a ve 37. rodila :D

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
13.7.07 08:10

Ahoj, mám podobný problém, už jsem to tu řešila…Mimčo mám taky pořád KP. Sice se říká, že se může otočit v den porodu, ale podle mě záleží na množství pl. vody a prostornosti dělohy - a obojí je u mě spíš menší :? Takže já půjdu zřejmě na plán. císaře. Ale pokud chceš rodit přirozeně a nebudeš mít obříka, myslím, že ti to umožní. Já se bojím komplikací, které hrozí hlavně mimču…takže jdu raši na císaře. A mimochodem i když budeš cvičit, mimčo si stejně udělá, co bude chtít, ale to víme všechny, že :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama