Konec kojení

81
13.8.05 22:25

Konec kojení

Ahoj holky,
chtěla bych skončit s kojením a potřebovala bych poradit ohledně mlíka: je nějaký rozdíl v kvalitě nebo je jedno, které mlíčko Lucince dám? Vím, že záleží na věku (v tomto případě 14m), ale zajímá mě, jestli se mám řídit „jen“ tím, co bude Lucce chutnat…? Zatím přemýšlím nad Nutrilonem a Sunarem.Dík za rady:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.8.05 23:20

Konec kojení

Ahojky

také řešíme doma něco podobného. Malému je 13M a už nechci kojit. Zkoušela jsem 1× dát večer místo kojení SUNAR ale malý to vůbec nechtěl :cry: . Samozřejmě ani ráno. NUTRILON jsem ještě nezkusila ale malý, když byl menší, tak mu chutnal :lol: . Tak to někdy vyzkoušíme.

Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
483
14.8.05 09:51

Ahoj,
myslim, ze UM jsou obecne kvalitni a vsechny splnuji prisne normy, ale v nekterych je treba ta probioticka kultura na lepsi traveni (myslim, ze je to v bebe a nutrilonu).

U nas taky planujeme odstaveni a ackoliv my maly parkrat vypil bebu z hrnku, asi 3×, pak ji najednou zacal uplne odmitat, jakoby tusil, ze ho chci postupne odstavit :oops:
Zkousim mu ji nabizet dal, ale u nas mame jeste dalsi problem, ze syn neumi pit z flasky, na kterou ho marne snazim naucit, aby lepe usinal, az nebude mit kojo a dudlani prsu :)
Myslim tedy, ze pokud Ti Lucinka zacne nejake UM pit, tak bych u nej zustala :)
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
14.8.05 11:45

Ahoj,

já kojila do 8m,kdy si Niki sama řekla dost.Neměla jsem doma nic v zásobě a dr.mi doporučila Nutrilon.Nejdříve ho moc nechtěla,ale pak zjistila,že jí nic jiného nezbývá a teď ho má ráda.Máme už Nutrilon 3/od 10m/ a jen 2dávky 250ml denně/ráno v noci/.Nutrilon zrovna nějakou zajímavou chuť nemá,je hořký,ale obsahuje probiotickou kulturu,která je pro dětičky velice dobrá na trávení a tak.Moje kamarádka učila svou holčičku taky na UM a vystřídali asi 3druhy a nejvíce chutnal Hamilon,tan je chuťově asi nejlepší.S jinou značkou zkušenost nemám.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
14.8.05 13:22

Ahoj,
jediné UM na našem trhu, které obsahuje probiotickou kulturu, je Beba 2 bifidus a myslím, že i Beba Junior. Nutrilon má jen vlákninu, která by měla podporovat růst bifidobakterií ve střevě (ale pořád je to lepší než ostatní mléka, které neobsahují ani to). Z tohoto hlediska si myslím, že je Beba trochu lepší, ale nemusí to platit o chuti :( , každé mléko každému dítěti asi nejede. Já jsem začínala s Bebou ve 13 měsících věku dcerky, nechtěla ji. Začínala jsem navečer a flašku jsem pravidelně bohužel vylévala. Pak mě napadlo dát mlíčko ráno, kdy byla víc hladová (v noci se mi ale už budila na kojení výjimečně, většinou prospala celou noc, nebo jen 1× kojo), a vzala ho na milost. Zpočátku vypila 150 ml, pak už 250 ml, zvykla si na tu chuť a pije už i večer. Vzápětí jsem celkem bez problémů odstavila.
Jendys + Ema (skoro 1,5 roku) + 36.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
14.8.05 15:57

Díky moc za pomoc:) Zítra vyrazím na nákup a zkusím, jak se bude Lucka tvářit na nové mlíčko. Taky nechce pít z láhve, tak jsem fakt zvědavá, jak nám to půjde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.8.05 18:35

Ahoj!
Pokud má Lucinka 14 měsíců, už ji ani na láhev s dudlíkem neuč.
Nauč ji pít z hrníčku, jsou běžně k sehnání s ventilem (Avent), bez ventilu - běžně i v domácích potřebách za pár kaček…
Ale záleží na tobě…
Co se týká mlíčka, zpočátku bych to dělala tak, že bych do odstříkaného MM přidala trochu UM. Aby si zvykala postupně.
A přeju hodně trpělivosti…nenásilně nabízej několikrát denně … i tři týdny. Řekla bych, že to je tzv. „zlomová“ doba. Pak to půjde lépe.

Malá se mi odstavila sama v 7 měsících a dnes (10měs) pije z hrníčku s ventilem, bez ventilu, z normálního hrnku i z hrnku s brčkem. Od té doby je na Sunaru, teď už kombinujeme s normálním kravským mlíkem - půl na půl. Bez reakcí, chutná - v pohodě:-)

Chce to „jen“ trpělivost.
Hodně úspěchů.
Mia

• Nahlásit
  • Citovat
464
14.8.05 20:50

ahoj, přidám se ke směru diskuze na typ UM. Nemáte někdo zkušenost s Hippem? Mělo by být Bio. Díky, Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.8.05 11:56

A já bych měla dotaz. Malá začíná s UM, pomalu končíme krabici Nutrilon 2 a přemýšlím, jaké koupit dál - jestli pokračovací, nebo už batolecí. Bylo jí 10,5měs.
Co myslíte, 2, nebo už 3?
GaB, 10,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
16.8.05 22:34

Ahoj,
já jsem začala dávat malýmu ve 13 měsících Sunar,nechtěl ani hrneček ani flaštičku,takže jsme dávali lžičkou.Vždycky jsem odstříkala nějaký MM a dosytila Sunarem.Postupně jsem dávky MM zmenšovala-odstříkáváním se i pomalu ztrácelo a zvětšovala jsem dávky Sunaru.Když si pak zvykl,koupila jsem mu na střídačku Sunar s příchutí banánu a vanilky a to si šmakoval.Postupně se naučil pít i z hrnečku,ze kterýho pije doteď.Ta lžička to bylo něco teda :roll: :evil: :roll:
Po nějaký době jsem Sunar prostřídala s Hamilonem ovocným.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
16.8.05 22:38

Jo a Gabinko asi bych volila podle toho do kdy jsou ty mlíčka doporučený na krabici.Jen jestli máš nějakýho obříka macíka bych ještě zůstala u toho slabšího-aby obřík macík nebyl obr macan :wink: .
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
23.2.11 12:32

Konec kojení kdy

Ahoj maminy,

chtěla bych Vás poprosit o názor. Mám syna Adama, bude mu 1.3. devět měsíců. Chtěla bych ještě měsíc vydržet a pak přestat s kojením. Není to moc brzo?

Ještě před měsícem bych o tom vůbec neuvažovala, odmítal lahev a o ostatní jídlo stál, jak kdy. Teď se rozjedl a kromě mlíčka začal pít i čaj. I když mlíčko pořád vítězí.
Když mám já málo udělám umělý, nemá s ním problém.

Dosud nebyl nemocnej, ani neměl rýmu. Když je protivnej tak kojení je kromě blbostí jediná možnost jak ho uklidnit.Na noc ho kojím a většinou u toho usíná.

Bohužel já se v noci moc nevyspím, dělá se mi dost mlíka,
do rána většinou nevydržím a musím jít odstříkat a nebo
vydržím, ale nevím, jak si mám lehnout a stejně nespím.
(a to mám podprsenku na noc o 2 čísla větší) Poslední dobou se v noci i dost potím. A teď abych věděla, kolik toho vypije, tak dost často mlíko odstříkám a pak mu ho dám z lahve. Blbost, co?

Můžete mi ještě poradit? Adam ještě neleze. Před měsícem
jsem ho zkusmo postavila a hrozně se mu to líbilo a udělal s mojim přidržováním pár kroků. Od té doby ho posadit je problém, chce pořád chodit,i když se sám ještě nepostaví. Ohrádku ignoruje. Na břiše se mu hrozně
líbí na přebalovacím pultě, mám problém ho přebalit. Jakmile ho dám ale na břicho na koberec, tak pokud je dobře naladěnej chvíli vydrží, ale nic moc. Chvíli se sice o něco pokouší, většinou když je poblíž kočička
a snaží se na ni dosáhnout.Máte nějaký fígle na lezení?
Nebo je na něj ještě brzy? Docela se mi líbil válec na lezení, ale manželovi se to nezdá.

Díky za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
23.2.11 15:26

Ahoj, kdy přestat kojit ti asi nikdo neporadí, každý na to má jiný názor, jestli malému nevadí UM, tak můžeš zkusit postupně ubírat kojení, uvidíš jak se na to bude tvářit, některý děti se prsa vzdávají neradi, kamarádka takhle kojila kluka do 3 let pořád se nechtěl odstavit, tak uvidíš, jak ti to projde :-)
S tim lezenim, bych to asi zatim nehrotila, každé dítě má jiné tempo, ono se to může změtit každou chvíli, mně malá začala lézt nedávno, pořád nic nic, ani se neuměla pořádně plazit a najednou se během jednoho týdne posadila, postavila a začala lézt, ale pro jistotu se můžeš poradit s dětskou, třeba ti doporučí nějaké cvičení nebo vás pošle někam na rehabilitaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama