Konec kojení - hrozná menstruace

75
7.4.21 22:36

Konec kojení - hrozna menstruace

Chtěla bych se zeptat jakou menstruaci jste měly po skončení kojení?
Já jsem ji dostala už v průběhu kojení a měla jsem hroznou radost, protože každou MS jsem hrozně protrpela, bolesti břicha, křeče až do stehen, teploty, průjem, hrozne silná až jsem se lecila na hematologii s chudokrevnosti..
A tohle bylo super slaboucky, bez bolesti.
Jenže teď je moje 1. MS po úplném odstavení a reálne přemýšlím, zda je možné vykrvacet. Mám kalíšek a dnes mi 6× pretekl. Tzn. 6×20ml. Je to strašný, hroznej masakr. Uklidnete mě prosím, že je to jen dočasne, že příště to už bude lepší, nebo jestli mám zavolat gynekolozce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6180
7.4.21 22:41

Srovná se to. Po dětech mám mnohem lepší MS nez pred

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19753
7.4.21 22:42

Já měla menzes hned po šestinedělí, ale když jsem po dvou letech přestala kojit, tak jsem krvácela 14dní a opravdu silně. Nikdy jsem nic podobnýho nezažila. Další menzes už byly v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
7.4.21 22:48

@Janli tvl 14 dni?? No to jsou parádní vyhlídky :D.. Vzhledem k tomu, že jsem několikrát potratila a pořád ve mě zůstávaly kusy obalu atd. Tak mě pokaždé čekalo vyvolání MS na docištění (což obnaselo krvácení celkem 3 týdny) tak to asi preziju. Ale tyy vole 8o ještě že mám u sebe tu malou, hned je člověk odolnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30458
7.4.21 22:59

Mně se rozběhla MS hned po šestinedělí a byla celkem stejná jako před dítětem. Mně přišlo nejhorší pár prvních kojení, když se zavinovala děloha. To jsem měla pocit, že se celá sroluju.

Nechala bych proběhnout ještě jeden cyklus a kdyby to bylo stejné, šla bych na gynekologii. Zkusila bych pít nějaké ženské čaje s maliníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
7.4.21 23:00

@Alanies ahoj, bohužel nepotěším, také jsem. měla takhle neslutecne silnou MS, 14 dni a nepřestávalo to. Nakonec jsem musela akutně na kyretáž a musela brát silne dávky železa pro chudokrevnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
7.4.21 23:03

@Alanies ber poradnou davku Cecka… klidne 1-2g denne… k tomu si kup nejaky volne prodejni zelezo.
Jo a me obcas kdysi kdyz jsem jeste nebrala HA pomahalo proste jit behat… bylo to sice sileny po tom, ale ta nejvetsi varka krve se proste odplavila a pak uz to bylo celkem ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
7.4.21 23:23

Taky šílený, ale mám pocit, že se to zlepšuje (po prvním porodu jsem stihla jen 2, teď mám asi pátou a začíná se to zlepšovat. Snad jsem to nezakřikla).
Ze 120ml za den nevykrvácíte. Hodně pít, odpočívat, jíst vitamíny a počkat pár měsíců, pak bych to případně někde konzultovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
7.4.21 23:34

Kup si rovnou zelezo, jestli nemas doma z drivejska nejaky na predpis. Jestli se teda hrozba tech 120 ml (no ona to neni sice cista krev…) krat 14 dni vyplni, to je, jako bys sla darovat 3× krev. A k tomu to cecko uz kvuli vstrebavani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
9.4.21 09:03

Rozhreseni kdyby potkal někoho stejný problém jako mě. Jelikož to je stále silné, volala jsem lékařce.
Je to tedy normální, protože se hladina hormonů sníží. Já jsem nepřestala kojit ze dne na den, malá se odstavila sama a postupně, bylo to celé takové přirozene (je ji 11 měsíců). Doporučení ode mě je nepodcenit to a spát na nepropustne podložce :mrgreen:, pokud to podcenite stejně jako já, doporučuji jelen na fleky, na tu krev je to super ;). Hodně pít, jist, brát železo a dávat si pozor s dítětem ze schodů atd.. V případě zamotani hlavy. Počkat 2-3 cykly, kdyby to bylo stále stejné, navštívit lékaře.
Krásný víkend :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat