Konec otroctví doma?

27.1.21 20:06

Konec otroctví doma?

Ahoj lidi,
Píšu sem hlavně protože se potřebuju někomu vykecat ze své zlosti. S přítelem jsme spolu něco málo přes rok a rok spolu bydlíme, nechtěla jsem tak brzy, ale maminka ho vykopla z domu, takže jsme v podnájmu u jeho známého. Já studuji na vysoké a on od září pracuje. Když se potřeboval učit na závěrečné zkoušky, vzala jsem všechny domácí práce na sebe, aby na to měl maximum času, tou dobou práci ani brigádu neměl, já brigádničila a sama měla zkouškové, ale to už byla moje volba a hloupost. Jenže tady problém začal od té doby doma sotva hne prstem, zamete sotva jednou týdně a zaleje svoje kytičky. Když ho o něco požádám buď na to zapomene, nebo to nedodělá, nebo je chudáček unavený z práce a krom stupidních počítačových her se mu nic nechce. Už několikrát jsem se mu svěřovala, že to sama nezvládnu, ani mě to nebaví. Ale co mě štve je jeho přístup k problému. On vydělává, on už doma pracovat nemusí, v době korony mám vyučování online, dva dny v týdnu i 12 hodin, ale z jeho pohledu sedím doma, tudíž bych to měla zvládat. Teď jsem na konci zkouškového, ale i svých sil, každý den vařím dva obědy, pro sebe veganský a pro něj něco s masem, protože moje blafy jíst nebude, prosila jsem ho jestli by si alespoň maso nemohl připravovat sám, protože mi je to proti srsti, taky jsem se nedočkala. Nebaví mě dělat mu mámu a to doslova - i svačinu do práce si je línej udělat! Mám sto chutí na všechno se mu tu vykašlat, týden nevařit a klidně i na pár dní odjet, ale bojím se, že by se to časem stejně vrátilo do starých kolejí a nejspíš by mi mezitím umřel chameleon.
Opouštět ho nechci, tam někde pod líným zevnějškem je moc milý a hodný chlap, dokonce se kvůli mně snaží přestat kouřit a já se cítím provinile, že toho po něm chci tolik, ale škola je pro mě práce na plný úvazek a to mu za boha nevysvětlím.
Díky za jakékoliv rady a díky, že jsem se mohla svěřit, trochu se mi ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14579
27.1.21 20:09

Proc mu ty svaciny chystas? Proc mu kazdy den varis? Prestan mu posluhovat. A klidne na par dni odjed k rodicum. Aspon prijdes na jine myslenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2728
27.1.21 20:18

No pěkně jsi si panáčka naučila :think: posluhuješ mu jak děcku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8995
27.1.21 20:18

Co ti na to říct… :nevim: Jsi blbá, jsi blbá, jsi blbá.

Jo.

Jsi prostě blbá.

A nemyslím to nijak zle, ale prostě jaký si to uděláš, takový to máš. :zed: Jdi od toho, tohle nemá budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
27.1.21 20:20

Promiň, ale na to je jen odpověď :„jaké si to uděláš, takové to máš…“ Počkej až budete mít děti a místo pomoci, se budeš muset starat ještě o něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
27.1.21 20:22

Takovej kdysi letěl do oběhu :palec: skoro do písmenka přesně, blbé počítačové hry, když jsem se jednou naprdla, tak nádobí zplesnivělo - tak ho dal na balkon.. on na lehké škole, já v prváku na zabijárně.. ale byly jsme spolu teda pět let a i tak to sestěhování byl prostě šok :D tohle celé místo psaní sem mu řekni a když nic, tak nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10927
27.1.21 20:44

Sbal chameleona a na tyden odjed.
Ale lenoch bez konicku se v aktivniho chlapa nepromeni, i kdyby byl „uvnitr“ sebelepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
27.1.21 20:46

Pokud čekáš, že když řekneš že tě to nebaví, tak jemu dojde že by si měl přestat válet šunky a začít se podílet na společné domácnosti, tak jsi naivní.

Musíte se jasně domluvit, že se budete domlouvat na společné péči o domácnost a pak se na tom domluvit.

Efektivní bývá sepsat dlouhý seznam toho co se musí dělat - věci co je potřeba dělat každý den, věci co se musí dělat každý týden, co se dělá každý měsíc co se dělá sezonně. Případně k tomu připište kolik tak času to trvá udělat.

Téměř jistě mistra nevychovávaného k ráci doma vůbec nenapadne kolik toho bude.

No a pak si společně jasně a konkrétně rozdělujte, kdo bude mít na starosti.

V případě že ani tady mu nedojde že fakt je dobré se podílet na společné péči o bydlneí, tak si s ním fakt nepořizuj ani hypotéku ani děti - protože zjevně není schopen si všimnout že jaksi žije s někým, že nemůže řešit jen svoje pohodlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
27.1.21 20:48

Já bych ti nedělala, řekla bych mu, ať se nezlobí, ale, že se připravuješ také na budoucí povolání a zabere ti to spoustu času, takže jeden týden domácnost může uklízet on a další třeba ty. Masové jídlo ať si dělá sám. A svačinu, když je tak těžce pracující ať si koupí třeba po cestě, když si ji nechce udělat. Přešla bych zkrátka na nějaký systém a pravidla. Když jsem nemalá dítě, taky jsem vše dělala já, od úklidu po nákupy, teď máme dítě a já nejsem otrok, fajn, on má práci, já mám práci také a to starat se o dítě. Domácnost je napůl. Nákupy společně, ráno do obchodu pro pečivo jde ten, komu ten druhý udělal den předtím večeři :lol: kuchyň a vareni partner, jinak zbytek já + starost o malého. Ale když chodí do prace, tak v dlouhém týdnů odpočívá ve volnu a v krátkém na víkend vezme malého ven a uvaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9910
27.1.21 20:52

Je to celkem jednoduchý, on není mimino, takže hlady neumře. Neuvařila bych mu už ani čaj, natož svačiny. Začni myslet na sebe a svoje zkoušky, ne na jeho oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
27.1.21 20:57

Prosímtě a co máš za takových povinností, že padáš na hubu? Prostě si žij podle sebe. Jste spolubydlící, ne manželé se šesti dětma. Že ty si chceš denně vařit, mít uklizeno a chodit na brigádu, tak to dělej. Že on ne, tak to se tě přece netýká. Jestli chceš, aby to klapalo najdi si jiné bydlení a vídejte se párkrát za týden na rande. Jestli s ním chceš žít, tak se smiř s tím, že aktivní romantik se z něj fakt nestane. Spíš to bude takhle a do toho víc povinností. Jako když budeš hodně urputná, semtam něco udělá, ale rozhodně bych nečekala, že ti bude číst myšlenky a snášet modré z nebe. Tohle je typ člověka, když přestane hrát na počítači, začne chodit do hospody nebo na fotbal, doma ti vyvářet obídky opravdu nebude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
27.1.21 20:58

Pod líným zevnějškem je moc milý a hodný chlap :poblion:
@Vytočená ženská Mohu se u tebe stavit ráno pro sváču a odpolko zapařit na PC a dát si maso?
Pokud řekneš že ne tak nechápu proč máš doma tu atrapu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
27.1.21 21:02

To je děs. Takhle brzy. Naopak by ti měl být oporou, když vidí a slyší, že to už nedáváš. Zkus rozdělit domaci práce. Jeden vaří, druhý uklízí a za týden si to prohodte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4825
27.1.21 21:07
@Vytočená ženská píše:
Ahoj lidi,
Píšu sem hlavně protože se potřebuju někomu vykecat ze své zlosti. S přítelem jsme spolu něco málo přes rok a rok spolu bydlíme, nechtěla jsem tak brzy, ale maminka ho vykopla z domu, takže jsme v podnájmu u jeho známého. Já studuji na vysoké a on od září pracuje. Když se potřeboval učit na závěrečné zkoušky, vzala jsem všechny domácí práce na sebe, aby na to měl maximum času, tou dobou práci ani brigádu neměl, já brigádničila a sama měla zkouškové, ale to už byla moje volba a hloupost. Jenže tady problém začal od té doby doma sotva hne prstem, zamete sotva jednou týdně a zaleje svoje kytičky. Když ho o něco požádám buď na to zapomene, nebo to nedodělá, nebo je chudáček unavený z práce a krom stupidních počítačových her se mu nic nechce. Už několikrát jsem se mu svěřovala, že to sama nezvládnu, ani mě to nebaví. Ale co mě štve je jeho přístup k problému. On vydělává, on už doma pracovat nemusí, v době korony mám vyučování online, dva dny v týdnu i 12 hodin, ale z jeho pohledu sedím doma, tudíž bych to měla zvládat. Teď jsem na konci zkouškového, ale i svých sil, každý den vařím dva obědy, pro sebe veganský a pro něj něco s masem, protože moje blafy jíst nebude, prosila jsem ho jestli by si alespoň maso nemohl připravovat sám, protože mi je to proti srsti, taky jsem se nedočkala. Nebaví mě dělat mu mámu a to doslova - i svačinu do práce si je línej udělat! Mám sto chutí na všechno se mu tu vykašlat, týden nevařit a klidně i na pár dní odjet, ale bojím se, že by se to časem stejně vrátilo do starých kolejí a nejspíš by mi mezitím umřel chameleon.
Opouštět ho nechci, tam někde pod líným zevnějškem je moc milý a hodný chlap, dokonce se kvůli mně snaží přestat kouřit a já se cítím provinile, že toho po něm chci tolik, ale škola je pro mě práce na plný úvazek a to mu za boha nevysvětlím.
Díky za jakékoliv rady a díky, že jsem se mohla svěřit, trochu se mi ulevilo.

A co tedy konkretne za domaci prace delas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9321
27.1.21 21:25

Děláš si to sama, sama se stavíš do role jeho matky, když mu chystáš svačiny a vaříš denně speciální obědy a zajišťuješ servis v podobě úklidu. Přestaň to dělat a sděl mu jak si představuješ ty, že byste měli fungovat. A buď potom najdete jinou cestu, nebo se rozejdete. Pokud s tím nebudeš dělat nic teď, tak počítej s tím, že na mateřské budeš mít na krku ne jen komplet domácnost, ale i komplet péči o dítě, protože pán přece vydělává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat