Konec PP a mateřská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dasenka1806
Nováček 4 příspěvky 27.08.19 08:07
Konec PP a mateřská dovolená

Ahoj Holky,

v práci mám smlouvu na dobu určitou, která mi končí k 31. 12. 2019. Na mateřskou bych měla nastoupit 14. 2. 2020. Vím, že se na mne vztahuje půl roční ochranná lhůta, jde mi ale o to, co ten měsíc a půl po skončení pracovního poměru a nástupu na MD? Samozřejmě vím, že bych správně měla jít na ÚP na tuto přechodnou dobu, ale to se mi moc nechce. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu jít na nemocenskou ještě před skončením PP a být na ní až do nástupu na MD, nebo mi je to houby platné? Popřípadě jak mi co bude hrazené?

Moc děkuji za odpovědi :)

Reakce:
Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 27.08.19 08:21

Buď UP nebo neschopenka. Na neschopence budeš omezena vychazkami - max 6 hodin denně, je to dost opruz plus pokud nemáš potíže, musíš přesvědčit gynekologa, aby si je vymyslel. A bylo by lepsi nastoupit ještě v zaměstnání, prvních 24 dnů platí zaměstnavatel.

Pokud budou na UP rozumné úřednice, je to lepší lvarianta, už tě asi nikam hnát nebudou.

Volila bych UP.

dasenka1806
Nováček 4 příspěvky 27.08.19 08:24

@Lara Farseer moc děkuji za odpověď. Uvidíme jak se vše bude vyvíjet, chtěla jsem jen vědět jaké jsou možnosti a co je lepší :)

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 27.08.19 08:34

@dasenka1806
Z hlediska pohodlí UP (i kdybys musela občas na pohovor), z hlediska financi možná vyjde o chlup lépe ta nemocenská.

Já musela že zdravotních důvodů na rizikové hned po zjištění těhotenství a bylo to strašný… Navíc budou vánoce a nedojedeš si ani za rodinou… Fakt by mi ten opruz za to nestal… To radši pár pohovoru, kam tě stejně s břichem nevezmou a třeba budeš mít fakt štěstí na úřednici, co tě ani nikam nepošle…

dasenka1806
Nováček 4 příspěvky 27.08.19 21:04

@Lara Farseer kdybych se přeci jen rozhodla jít na marodni dejme tomu před Vánocemi, skončil by mi PP i přesto k 31.12. nebo až dnem kdy bych ukončila marodni? :think:

P4ja
Extra třída :D 11014 příspěvků 27.08.19 21:09

@dasenka1806 PP končí dnem, který máš uvedený ve smlouvě.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 27.08.19 21:20

@dasenka1806
P4ja má pravdu. Neschopenka ale může pokračovat i po skončení PP. Jen prvních 14 dnů platí zaměstnavatel, může ti i posílat kontroly.

dasenka1806
Nováček 4 příspěvky 27.08.19 21:26

@Lara Farseer a kdo by hradil zdravotní pojištění? Vím, ze se ptám asi hloupě, ale vůbec s tím nemám zkušenosti, ani nikdo z mého okolí…

P4ja
Extra třída :D 11014 příspěvků 27.08.19 21:31
@dasenka1806 píše:
@Lara Farseer kdybych se přeci jen rozhodla jít na marodni dejme tomu před Vánocemi, skončil by mi PP i přesto k 31.12. nebo až dnem kdy bych ukončila marodni? :think:

Jinak, kdyby ses rozhodla není. Buď k neschopence máš opravdu důvod, o kterém rozhoduje lékař, a nebo nemáš a můžeš se přihlásit na úp. Tím spíš, pokud máš nárok na podporu.

P4ja
Extra třída :D 11014 příspěvků 27.08.19 21:33
@dasenka1806 píše:
@Lara Farseer a kdo by hradil zdravotní pojištění? Vím, ze se ptám asi hloupě, ale vůbec s tím nemám zkušenosti, ani nikdo z mého okolí…
Pokud ti lékař napíše
@dasenka1806 píše:
@Lara Farseer a kdo by hradil zdravotní pojištění? Vím, ze se ptám asi hloupě, ale vůbec s tím nemám zkušenosti, ani nikdo z mého okolí…

Pokud ti lékař napíše PN, pak stát, ale je třeba to ohlásit na ZP, že ti skončil pracovní poměr, ale jsi na PN. A nebo zase stát jako uchazeči vedenému na úp.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 27.08.19 21:40

@P4ja
@dasenka1806

Fakt je lepší jít na UP. Nemáš vycházky, nikdo tě neomezuje a nemusíš se s lékařem dopoustet podvodu. Já jako opravdu rizikové těhotná nemám taková zneužívání neschopence ráda.

Ale i pro tebe je to vyhodnejsi takhle, věř mi. Byt zavřená doma je strašná blbarna. A když jsi k tomu navíc zdravotně v pořádku, je to ještě horší…

Váš příspěvek
Reklama