Zvyšování platů pedagogů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aprazanda
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 26.08.19 15:39
Zvyšování platů pedagogů

Bude nyní od září nějaké? Nebo alespoň od nového roku? Vůbec jsem neslyšela z médií, že by se o tom uvažovalo, ale třeba mi něco uniklo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
tothova
Kecalka 153 příspěvků 26.08.19 15:44

Zase nějaký zvyšování platů pedagogům? Za co? Vždyť polovina (ne všichni) nejsou ani schopní něco děti naučit nebo se k nim chovat slušně a dle jejich potřeb. Nejsou ochotni jim naslouchat a řešit problémy. Za co by pořád chtěli vyšší plat?

aprazanda
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 26.08.19 15:50

@tothova Asistent pedagoga je taky pedagogický pracovník a tam jsou platový podmínky dost mizerný.

hanka.br.
Generální žvanilka 20491 příspěvků 26.08.19 15:53
@tothova píše:
Zase nějaký zvyšování platů pedagogům? Za co? Vždyť polovina (ne všichni) nejsou ani schopní něco děti naučit nebo se k nim chovat slušně a dle jejich potřeb. Nejsou ochotni jim naslouchat a řešit problémy. Za co by pořád chtěli vyšší plat?

Ale nech toho pořád. Všichni by chtěli, aby učitel věděl a uměl všechno, byl moudrý, empatický, laskavý, vysokoškolsky vzdělaný, byl k dispozici 24/7 a naslouchal problémům, ale jakmile by měli dostat za tu práci zaplaceno, řvete(rodiče). To bude pořád stát za prd, když schopní lidé půjdou za výdělkem jinam.

tothova
Kecalka 153 příspěvků 26.08.19 16:00

@hanka.br. Jasně. A když po něm rodič něco chce nebo se k dítěti musí přistupovat individuálněji tak je to strašný problém. Hele kdyby měli dostat zaplaceno jen za těch pár od ucenych hodin, plat by byl mnohem menší. Naopak dostávají plat a benefity právě i za to, že budou řešit víc než jen vykládat látku ;)

tothova
Kecalka 153 příspěvků 26.08.19 16:03

A situace na středních školách? Telocvikar jen protože má VŠ bude ucit děti dejepis, jen protože to mají jeden rok a není to maturitní obor, tak jim pustí dokumenty a bude za to brát takový prachy? Je to tak skoro všude a hrůza, děs.

hanka.br.
Generální žvanilka 20491 příspěvků 26.08.19 16:05
@tothova píše:
@hanka.br. Jasně. A když po něm rodič něco chce nebo se k dítěti musí přistupovat individuálněji tak je to strašný problém. Hele kdyby měli dostat zaplaceno jen za těch pár od ucenych hodin, plat by byl mnohem menší. Naopak dostávají plat a benefity právě i za to, že budou řešit víc než jen vykládat látku ;)

Máš špatné zkušenosti, ale to neznamená, že to tak platí obecně. To bys mě urazila, protože já jsem k dispozici pořád a individuální práce s dětmi pro mě problém není. Prostě je to tak, že ve školství je spousta nemotivovaných lidí - třeba i finančně - kteří nemají zapotřebí pracovat víc, než do výše svého platu. Dokud učitelství nebude prestižní záležitost, nebude to lepší. Ale aby do školství přišli mladí, schopní a kvalitní lidé, musí být náležitě odměněni. Jinak to lepší nebude.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 26.08.19 16:06

Doufám, že jen těm kvalifikovaným.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19945 příspěvků 26.08.19 16:07
@tothova píše:
Jasně. A když po něm rodič něco chce nebo se k dítěti musí přistupovat individuálněji tak je to strašný problém. Hele kdyby měli dostat zaplaceno jen za těch pár od ucenych hodin, plat by byl mnohem menší. Naopak dostávají plat a benefity právě i za to, že budou řešit víc než jen vykládat látku ;)

chceš-li individuální přístup v jiném oboru, tak si připlatíš. Až se budeš finančně podílet, tak pak si stěžuj.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35063 příspěvků 26.08.19 16:20

V médiích se uvádí 15%, při bližším prostudování je to 8% do tarifu, asi tak

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 26.08.19 16:20
@tothova píše:
A situace na středních školách? Telocvikar jen protože má VŠ bude ucit děti dejepis, jen protože to mají jeden rok a není to maturitní obor, tak jim pustí dokumenty a bude za to brát takový prachy? Je to tak skoro všude a hrůza, děs.

Tohle rozhoduje ředitel, kdo co učí

aprazanda
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 26.08.19 16:21

Vznesla jsem dotaz, protože asistenti pedagoga jsou taky pedagogičtí pracovníci a většina má krácený úvazek podle rozvrhu a tudíž taky poloviční plat a že 7. plat. třída není bůhvijaká. A hodně jich je zařazeno ještě níž. Každý přidání by bylo dobrý.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19945 příspěvků 26.08.19 16:24
@matkabagristy píše:
V médiích se uvádí 15%, při bližším prostudování je to 8% do tarifu, asi tak

máš nějaký odkaz, prosím?

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 26.08.19 16:27

Těch 8% bylo podle mě v lednu, teď nic, Plaga o tom má snad jednat někdy teď, ale dřív než za rok to být nemá, ne?

matkabagristy
Hvězda diskuse 35063 příspěvků 26.08.19 16:28
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama