Konec RD a další těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.02.18 14:16
Konec RD a další těhotenství

Měla sem RD na 4 roky. Končí mi v dubnu a další dítě se má narodit v srpnu. Prac. smlouva mi skončila v době RD. Nevím kam dál na ty 4 měsíce. Na hledaní zaměstnaní ńejspíš ne tak tedy na úřad práce? Co se dá v téhle situaci vlastě dělat. Děkuji za rady a názory.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 14:17

Nahlásit se na zdravotní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě…

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 26.02.18 14:18
@Anonymní píše:
Měla sem RD na 4 roky. Končí mi v dubnu a další dítě se má narodit v srpnu. Prac. smlouva mi skončila v době RD. Nevím kam dál na ty 4 měsíce. Na hledaní zaměstnaní ńejspíš ne tak tedy na úřad práce?Co se dá v téhle situaci vlastě dělat. Děkuji za rady a názory.

to si dost odporuje

jestli ti stačí být bez peněz, tak se přihlaš na zdr. pojišťovně, že pečuješ o dítě, jinak asi hledat práci a potažmo jít na ÚP

věrasek80
Extra třída :D 10819 příspěvků 26.02.18 15:02

Zajdi na ÚP

P4ja
Závislačka 3490 příspěvků 26.02.18 15:06
@Elishka1 píše:
to si dost odporujejestli ti stačí být bez peněz, tak se přihlaš na zdr. pojišťovně, že pečuješ o dítě, jinak asi hledat práci a potažmo jít na ÚP

No a není nárok na nějakou podporu v nezaměstanosti?? Proto je potřeba jít na ÚP?

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 26.02.18 15:29

@P4ja nárok je, ale čeká se, ze se bude hledat prace, případně i sami nejakou nabidnou

věrasek80
Extra třída :D 10819 příspěvků 26.02.18 17:31

@Elishka1 ÚP tě práci nenabídne pokud uvidí že je těhotná, nedávno to řešila sousedka po rodičáku šla na ÚP a byla ve 4měsíci, jen jí vypláceli podporu

P4ja
Závislačka 3490 příspěvků 26.02.18 17:58
@Elishka1 píše:
@P4ja nárok je, ale čeká se, ze se bude hledat prace, případně i sami nejakou nabidnou

No te se určitě čeká, když je člověk po RD. Ale ne když je těhotný, když má ta pracovnice rozum a doneseš jí, že za 5ěsíců budeš rodit, tak pochybuju, že tě bude tlačit na pohovory. A když ano, tak to na firmách není problém. DAjí ti razítko a nazdar.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 26.02.18 18:53

@P4ja slyšela jsem i opačné přístupy, je to o lidech - jako vsude :)

občas se ale člověk těm úřednicim už ani nedivi

P4ja
Závislačka 3490 příspěvků 26.02.18 20:04
@Elishka1 píše:
@P4ja slyšela jsem i opačné přístupy, je to o lidech - jako vsude :)občas se ale člověk těm úřednicim už ani nedivi

Jak jsem psala, když bude honit po pohovorech ve firmách nemají problém. Dají razítko, že tam člověk byl a nazdar. Nikdo nezaměstná těhotnou na dva měsíce, když navíc neví, že nepůjde na PN den po nástupu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejstylovější ženou svatby je manželka Clooneyho! What else?

Už jen minuty nás dělí od velkolepé události, kterou dozajista je svatba... číst dále >

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama