Strach z revize a budoucnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mutlice
Kecalka 158 příspěvků 26.02.18 11:04
Strach z revize a budoucnosti

Milé holky, před pár týdny jsem tu diskutovala na téma bydlení s přítelem, až se nám narodí miminko (v polovině ledna jsem zjistila //). Neuměli jsme se shodnout, kde bydlet. Nakonec jsme našli cestu a všechno se začalo upínat na tu radost. A já jsem se minulý čtvrtek v 9 tt dozvěděla, že miminko se nevyvíjí. Zamlklé těhotenství. Hanba mě fackovala, že jsem nebyla pokornější, s těmi plány a bydlením. Naštěstí jsme to příliš nerozhlásili. ví to pár lidí. Teď jsem na dně, už jsme vymýšleli jméno. O ZT vím, zažila to i kamarádka, ale nepřipouštěla jsem si špatný konec. Zítra mě čeká revize u Apolináře. Mám strach. Obvyklý, co měly asi všechny. Plus se mi přidal abnormální nález na EKG a taky zápasím celé těhotenství s bakteriální infekcí, u které se bojím, že bude působit potíže po revizi. Mám prostě strach, jen snažím se věřit lékařům. I tak mě stále dokola napadá, že budou komplikace, že nám to pak nepůjde. Je mi 39, snažili jsme se 3/4 roku. Před tím jsem neměla štětí na partnery, teď vím, že mám super „tátu“, i teď mě moc podporuje. Ale prostě já jsem rozsekaná, snažím se pracovat, nebulet, nelitovat se, neklást si otázky, budu dneska pracovat až do noci. ale zítřku se bojím, a vlastně se stejně lituji a hlavně mám strach, co bude. Píšu vlastně jen pro nějakou zkušenost, radu, podporu. Vím, že to má hodně z vás za sebou. Je to časté, ale je to rána pro každého za všech okolností. Navíc moje doktorka se zachovala tak, že po revizi začnu hledat hned jinde. Chodila jsem k ní 15 let, nikdy mi ovšem nic nebylo. A to si nemyslím, že jsme nějak přecitlivělá pacientka. Potrat mi oznámila slovy „smůla, nevyšlo to…“ já jsem vůbec nevěděla, co to mluví… 8o nezmohla jsem se na slovo. dala mi papír a řekla ať si zavolám kam chci. že pro mě žádnou radu nemá, nebo nemocnici, kam by mi konkrétně řekla. na dotaz, zda mám někam volat okamžitě, zda mi to udělají hned, mi řekla, „nevim, to se musíte zeptat jich“. Sama jsem si teda vybrala Apolináře. Mám prostě strach, je to všechno čerstvé, nic mě nebolí (kromě duše), nešpiním, nekrvácím, jen vím, že mimču netluče srdce (před tím činnost viděla)… prostě jsem ve stavu, že všechno, na co jsem se těšila, je pryč. Bojím se, že nám to bude trvat zas skoro rok než se povede, zda se vůbec povede… Prostě vše se ve mě mele…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Gerberka
Závislačka 3179 příspěvků 26.02.18 11:11

Ahoj, pamatuju si tě z té první diskuze ohledně bydlení…docela mě to tenkrát zaujalo. :think: Je mi to líto, co se ti stalo…snad se vám zadaří miminko co nejdříve opět :hug:, vím, že tě tlačí hodně čas…Pokud je ti partner oporou, zvládnete to a třeba se vyjasní i otázka toho bydlení… :palec:

Mutlice
Kecalka 158 příspěvků 26.02.18 11:12

Gerberko díky :)

vertunka
Závislačka 4634 příspěvků 26.02.18 11:14

:hug: je mi to strasne moc lito. Drz se.

Revize se neboj, nic to neni. Teda fyzicky. V nemocnici Ti urcite vsechno vysvetli.

veria
Generální žvanilka 23547 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 11:15

Vím jak to bolí, mne se to stalo po asi 5 letech snažení a 2 IVF… ale prebolelo no. Chce to jen čas. Vybrec se, vyzur se, revize se neboj, to nic není. Bude lip. :hug:

saphire
Kelišová 6603 příspěvků 26.02.18 11:17

@Mutlice budoucnosti se neboj a bohuzel i takove situace ukazi co je dulezite a jak si na tom ve vztahu stojite. Me tahle zkusenost (3× po sobe bohuzel) ukazala, jak pevny vztah mame a ze se muzu opravdu na partnera spolehnout.
Drzim pesti do budoucna :) nikde neni psano ze to bude trvat dlouho :kytka:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19859 příspěvků 26.02.18 11:26

Moc mě to mrzí. Drž se.
Já mám od revize necelý měsíc. Že miminku nebije srdíčko se zjistilo v 19 tt. Všichni už to věděli, v práci už se mnou nepočítali, už jsem plánovala prázdniny, jak budeme zvládat ( mám dvě děti)..a najednou šok. Taky jsme hledali bydlení když jsem našla // a teď už týden bydlíme, jenom jsme tu jen 4 a nic tu už nepřipomíná že jsme se chystali na přírůstek. Je těžké se s tím srovnat. Ale pomáhá mi myslet dopředu, dělat nové hezké plány, začala jsem zase řídit ( v těhotenství jsem nechtěla, řidičák mám 2 roky a nejezdila jsem), plánujeme svatbu ( tu jsme odložili kvůli těhotenství)..Taky nejsem nejmladší, mám strach to zkusit znovu. Ale tobě držím palce, a myslím že příště to určitě vyjde. Breberky se vyléčí a po 6 nedělí budete moct zase se snažit. Často to přijde brzo po revizi.
A doktora taky měním. Dostalo se mi podobně empatického jednání jako tobě. V nemocnici naštěstí byli všichni moc hodní.

Gerberka
Závislačka 3179 příspěvků 26.02.18 11:34

@Mutlice

a jak jste se dohodli ohledně toho bydlení? přítel chce stále bydlet na té vesnici?

Mutlice
Kecalka 158 příspěvků 26.02.18 11:37

Holky moc díky! :oops:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 26.02.18 11:41

Ahoj, chápu, tě, je to velká bolest. Ale opravdu se to stane hodně ženám. Něco bylo ve vývoji špatně a příroda to rozhodla takto. Zastavil se vývoj, protože šlo o nějaké těžké poškození neslučitelné s další existencí. Tak to prostě je. Že nebyla lékařka dost empatická? Někdo je více, někdo méně, někdo dokáže použít třeba trošku jiná slova, ale nemysli se, že to bude nějak gynekolog s tebou osobně prožívat. Bohužel se s tímto setkává ve své každodenní praxi. Člověk by byl třeba rád za nějaký lepší přístup, ale většina gynekologů to bere prostě tak, že tento stav bývá v začátcích těhotenství dost častý, a proto v tom prvním trimestru je buď všechno - nebo nic. S tím nikdo nic neudělá. Ani ty, ani nikdo jiný. Raduj se z toho, že máš skvělého partnera, to také není samozřejmost. Mnohé ženy se potýkají s hledáním toho pravého. Snaž se najít pozitiva ve svém životě, snaž se najít různé činnosti, které ti trošku zaměstnají mysl. To, co se ti stalo, bolí a bude to ještě bolet. Člověku se prostě zhatily plány, které měl, na co se těšil. Časem to přebolí, určitě se dočkáš také svého děťátka, neboj se, nemusí to vůbec tak dlouho trvat, i když teď se to čekání zdá nekonečné.
Držím palce, ať vše dobře zvládneš, zákroku se neboj, určitě to bude v pořádku. Myslím na tebe, ať je lépe :hug:.

Mutlice
Kecalka 158 příspěvků 26.02.18 11:42

Gerberka: našli jsme kompromis… dohodli jsme se, že když bude mimčo malé, že budeme ještě v Praze, tam budeme dojíždět víkendy, a budovat. Víkendy můžeme začít prodlužovat. Osaháme si, jak je to se spojením a pokud to nebude schůdné, zůstaneme v Praze. Mě se ten nápad líbil, nechci mu krást ten sen, a stačilo mě, že je svolný ke kompromisu…

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 26.02.18 11:46

@Mutlice U Apolináře jsem byla na revizi v prosinci 2016 a teď mám čtyřměsíční miminko (narodil se ale o měsíc dřív). Po revizi se prý dá otěhotnět rychle, tělo je jako pohnojené hormony. Já jsem to obrečela, kór když dost lidí okolo mě oznamovalo těhotenství a já jsem dopadla takhle, „pěkný“ dárek k Vánocům. Po první menstruaci (tzn. po šestinedělí) jsem začala myslet pozitivně, pila kontryhelový čaj, jedla gynex, dělala si ovulační testy, měřila bazální teplotu, jedla ananas, prostě dodržovala všechny babský rady a říkala si, že to určitě vyjde znovu, a fakt jsem o tom byla přesvědčená. A za dva měsíce jsem byla těhotná zas. Takže nevěš hlavu, povedlo se jednou, povede se zase. Teď to jen musí přebolet.

Mutlice
Kecalka 158 příspěvků 26.02.18 11:49

Andelka - je to šíleně smutné. Vždy… mě straší to, že zatím děti nemám. Už jsem se setkala i s reakcemi (právě u doktorky mojí), že to je můj problém, že nemám honit kariéru… ale já nic nehonila. Ve 30 jsem po 7 letech zažila rozchod, oboustranně tam byly chyby, dnes bysme to možná řešili jinak, ale stalo se… pak léta pokusů, tolik podivných chlapíků, co se mi otřelo o život a naštěstí zmizelo, to je na humoristickou knížku… :) možná sepíšu. Teď fajn chlap. I tu třenici s domem jsme ustáli… říkala jsem si, super, 38,5 za pět minut dvanáct, ale vyšlo to přirozenou cestou. huráááá. a teď toto :,(

veria
Generální žvanilka 23547 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 11:54

Doktorku určitě vymen, však nemusí s tebou brecet, ale vše se da říci nějak lidsky. Se mnou můj gyndr tenkrát celkem soucitil, utěšoval.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19859 příspěvků 26.02.18 11:56

@Mutlice já ti to naprosto věřím. Já mám děti s ex, a od 31 jsem s novým partnerem, než jsme se k sobě dostali, než jsme se rozhodli se sestěhovat, a pak jsme se rozhodli že bychom ještě chtěli mít společné miminko..tak též čas uběhl. Měla jsem termín na moje 35 narozeniny, a nemám nic. Jsem v 6 nedělí a čekáme na výsledky vyšetření. Není to fér, a je to strašný že se to vůbec děje. Ale já fakt věřím, že brzo miminko mít budeš, jde to i kolem 40 a tělo je nabuzene. A hlavně si užívej fajn vztahu, ono tyhle těžké věci vztah prověří, a když se to ustojí, je to jen dobře. Aspoň člověk ví, že má vedle sebe správného člověka.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >