Konsolidace - sloučení půjček

Anonymní
25.6.13 22:35

Konsolidace - sloučení půjček

Přeji krásný večer,

dnes mi volala maminka, zda bych jim nemohla pomoct. Dostali se do finanční tísně. Pokusím se popsat jejich problémy.
Před x lety si brali úvěr na byt, ještě stále ho splácí. Nevím kolik přesně jim tam zbývá, ale myslím, že to bude minimálně 200tisíc. Pak si vzali úvěr na auto, tam jim zbývá asi 150tisíc doplatit. Úvěr na bydlení mají u Reifeisen banky a na auto mají u ČS. Tam mají vedený i běžný účet. Bohužel otec přišel o práci, maminky příjem nestačil na to všechno to splatit (protože samozřejmě ještě k tomu jsou náklady na bydlení) a další věci, tak si zavedli kontokorent a začali se v tom tak trochu utápět. Podělalo se jim auto a museli neodkladně opět na peníze šáhnout. Zjistili, že na účtě jsou -35tisíc (po odečtení těch splátek za úvěry a náklady na bydlení). Jenže jim nezůstaly téměř žádné peníze na jídlo a tak. Máma na internetu vyčetla něco o konsolidaci půjček. Myslíte, že by to šlo? Chtěla by to sloučit v jeden úvěr a dát splátku na částku, kterou je schopna splácet i jen ze svého platu. Samozřejmě ví, že bude muset splácet déle a asi zřejmě i něco víc přeplatí, ale tohle jí příjde jako nejlepší východisko. Já se v tomto oboru neorientuji, proto se ptám raději tady. Třeba se najde někdo, kdo má podobnou zkušenost, nebo je např. z oboru. Děkuji všem za rady.

Prosím, ráda bych se vyhnula komentářům, že měli svědomitěji řešit svou finanční situaci. Podotýkám, že oba rodiče celý život pracují, nikdy neměli nikde žádné „dluhy“ (jakože by nespláceli). Bohužel ne vždy je posvícení :?

Píši anonymně, protože se zde pohybují lidé z mého okolí a nestojím o to, aby to někde šířili…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2948
25.6.13 22:38

At jdou do sve banky a at jim slouci vsechny pujcky, zrusi kontokorent. Ono to jde, jen zajit do banky a informovat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
25.6.13 22:43

Jenze na konsolidaci musi byt i nejaky prijem. A ty dluhy jsou docela ve vysoke castce.No ale v bance jim poradi. Hlavne nesmi byt na listine neplaticu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.13 22:49

Na listině neplatičů nejsou.

• Citovat
  • Nahlásit
32891
25.6.13 23:14

Mělo by to jít, pokud mají trvalý příjem v určité výši. hlavně teď nesmí přestat platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
26.6.13 07:30

Neda se takhle od boku rict, ze na „listine neplaticu“ nejsou.
Leda by se delal dotaz do Solusu.
Pokud byste chtela, muzu se na to podivat.
Nebo vam dat kontakt podle mista bydliste.
Muzete mi napsat SZ.
HLAVNE se to nesnazit vyresit nejakou dalsi pujckou od „nebankovni“ instituce.
To je cesta do pekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.13 20:37

Oni mají právě všechno vždy zaplacené. To samozřejmě jsem mámě hned zakázala, ale myslím, že je dost rozumná a stále si uvědomuje rizika nebankovních půjček.
Na příští týden si domluvila schůzky v bankách, tak uvidím, jak dopadne. Děkuji moc za rady.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
6252
26.6.13 20:47

Zrovna dneska jsem byl s klienty v bance na „slouceni“.
Z cca 12.500 jsme se dostali na splatku 8.500. Nejhorsi jsou kontokorenty a kreditni karty. Klasicke uvery od bank jsou jeste prijatelne.
Takze v jejich pripade je „preplaceni“ mene dulezite, protoze to slouceni jim proste „usetri“ 4.000 mesicne a snad diky tomu prestanou delat dalsi dluhy.
Kdyz ony jsou ty kreditky tak vyhodne a v takovem Globusu je skoro rozdavaji kazdemu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 07:38

ABC

@Ivan PPZ jo, jenže rodičák bankám na to, aby udělali konsolidaci nestačí… čili, když má chlap minimální mzdu a to díky bohu aspoň za to… a ženská má rodičák, banka ji kopne tak akorát do… nemáte příjem, nemáme vám jak pomoci a na shledanou…jsem slyšela před 14 dny…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 07:39

ABC

@Anonymní píše:
@Ivan PPZ jo, jenže rodičák bankám na to, aby udělali konsolidaci nestačí… čili, když má chlap minimální mzdu a to díky bohu aspoň za to… a ženská má rodičák, banka ji kopne tak akorát do… nemáte příjem, nemáme vám jak pomoci a na shledanou…jsem slyšela před 14 dny…

A to jsou 2 půjčky u Bank, ne kontrokorent, ne kreditka… a za PODÁNÍ ŽÁDOSTI o odložení splátek na půl roku po mě chtějí 500,– s tím, že mi ani nemusí banka vyhovět!!!

• Citovat
  • Nahlásit
6252
27.6.13 10:33

Banka musi posoudit bonitu klienta. S tim souvisi, ze pokud je to rodina o 2+1 (treba), tak jim musi zbyt nejake prostredky na zivot. Kdyz je prijem treba IKS a bance vyjde, ze jim zbyva 3.500 (a neresi se mobil, auto…), tak pujcku ve vysi 4.500 jim proste neposkytnou.
Banka nema jistotu, ze to bude probihat v poradku.
Pujcky jsou tvrdy byznys a ne kazdy si to pri podpisu smlouvy chce uvedomit.

Příspěvek upraven 30.06.13 v 09:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
28.6.13 20:06

Pokud do teď opravdu spláceli a nemají výraznější problém i když mají hodně závazků, tak je možné zkusit Presto od UniCredit. Při refinancu ne vždy potřebují dokládat příjem. Navíc má Presto krásné úroky. Jinak to nevidím příliš optimisticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
28.6.13 20:11

A ještě jedna důležitá věc. Domluvené schůzky u více bank jsou fajn, ale ať Vás neověřují v registrech. Přístupy do registrů se zaznamenávají a čím více přístupů, tím spíše půjčku nedostanete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
30.6.13 09:49

Ze by banka pri konsolidaci nezjistovala prijmy, to se asi nepovede.
A ano, jit za tyden do 5 bank s podobnou zadosti, nechat se proverit v SOLUSu a pod. a byt zamitnut, tak je na dobu cca. 3 mesicu vystarano. Pristup do registru jako takovy neni problem, ale ZAMITNUTI (a to je defacto vec systemu) je uz zaznamenano.
Navic banka bude cela nadsena, ze k ni nekdo sel zadat po 4 neuspesnych zadostech jinde.

Příspěvek upraven 30.06.13 v 15:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
30.6.13 14:13

Ivane, je to opravdu tak. Samozřejmě musíte být bez jakýchkoliv opožděných splátek, nesmí to být kdo ví jaká částka a podobně. Navíc si nejsem jistý, zda to lze i na pobočkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat