kontrola ve 35týdnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  17.12.03 11:07
kontrola ve 35týdnu

Ahojky holky!

Nejdřív Vám VŠEM chci popřát klidný průběh předvánočního „chaosu“ :-) a pohádkové Vánoční svátky :-)

Chtěla jsem se zeptat: včera jsem byla na prohlídce u svého lékaře. Jelikož jsem ve 35týdnu, bral mi stěry kvůli nějakému streptokokovi (prý standartní vyšetření pro 35tt) Ptala jsem se ho, jak je nebezpečný a jak se může „chytit“… Říkal, že pro mě nebezpečný není, ale může být nebezpečný pro miminko-pokud by byl tzv. aktivní. Neléčí se v těhotenství, ale až přímo při porodu. Tohle všechno tak nějak chápu…ale vrtá mi hlavou - co když teď budou výsledky negativní - ale do konce porodu mi přece jen pár týdnů schází a ta „potvora“ se nějak aktivuje (lékař mi říkal, že to nejde nijak ovlivnit) - jak v porodnici zjistí, že se možná něco děje (když to nebudu vědět ani já??)

Možná jsem trochu paranoidní a přecitlivělá :-?

Ale čím víc se mi blíž termín porodu, tím větší mám strach, aby bylo mimi v pořádku :-?

Ještě jednou krásné svátky :-D

Evelínka + ?

Reklama

Reklama

Reakce:

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.12.03 13:33
kontrola ve 35týdnu

Ahoj Evelinko,

pokud by Ti toho streptokoka nasli, tak by te prelecili. Pokud ho chytnes pozdeji, tak ho nenajdou. Jenom pro uklidneni, ja bydlim v Nemecku a tady se takovy stery vubec nedelaji (nikomu) a dite se mi narodilo zdrave:-))) A pocitam, ze tu nemaji vetsi novorozeneckou umrtnost nez v Cechach. Nesmis se nechat tema doktorama tolik nervovat, uzivej si v klidu tehotenstvi a preju lehky porod a krasne miminko.

Slunicek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.12.03 14:05
kontrola ve 35týdnu

Nejsem doktor, ale jak jsem vysvětlení rozuměla já, tak se to přeléčuje dopředu u maminek, aby to mimísek nechytil při průchodu porodníma cestama - ohroženy jsou prý sliznice a oči. Ale doktor říkal, že je to vlastně prevence, aby se pak nemusel léčit mimísek v době, když si má užívat prvních dnů života. Možná že zasažení očí je nebezpečnější, ale jinak by to mělo být v pohodě. Jestli teď budeš v pořádku, myslím, že není důvod se bát.

Romana

Anonymni  19.12.03 20:40
kontrola ve 35týdnu

Ahojky!

Myslím, že se zbytečně stresuješ. Já jsem stěry a vyšetření na streptokok prodělala také. Označuje se GBS. Jak jsem se dozvěděla na předporodních kurzech, mělo by se toto vyšetření provádět všem těhulkám. Pokud se zjistí přítomnost tohoto sereptokoka v těle matky, tak při porodu dostane kapačku s antibiotiky, aby se zabránilo přenosu na dítě. Miminko by mohlo trpět vysokou teplotou několik dní po porodu. Tobě zbývá ještě pár týdnů. Pavděpodobnost, že by infekce propukla až po vyšetření je skutečně zanedbatelná. Každopádně se to dá bez větších problémlů i v tom případě léčit.

To jsou informace, které jsem získala od zkušené porodní asistentky a také od mé lékařky. Tak žádné strachy. Všechno bude v pohodě. Přeji klidné a spokojené vánoční svátky.

Danča 37tt

Anonymni  21.12.03 18:31
kontrola ve 35týdnu

Ahoj,já jsem měla test na gbs pozitivní,napsali mi to do karty a na porodním sále mi dali kapačku s antibiotiky,aby se miminku nedostala infekce do očí nebo do dýchacích cest.Mohla jsem se volně pohybovat,takže mi ani nepřišlo,že je to něco zvláštního.Holčička se narodila naprosto v pořádku.Když budeš mít test negat.,mělo by to být v pohodě.Hlavně žádný stres a hezké svátky.Monika

Anonymni  24.12.03 14:34
kontrola ve 35týdnu

Ahojky, já jsem před porodem dostala boraxové globulky na noc do pochvy, dávají se také při poševní plísni. Asi to bylo něco jiného, ale i s tímhle se mužete setkat. Přeju pohodový porod Katka.

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.12.03 22:53
kontrola ve 35týdnu

Měla jsem před porodem i kvasinky i stereptokoka, což mi bohužel způsobilo předčasné otvírání a předčasný porod. Antibiotika jsem dostávala já i moje dcerka po porodu (pěkně hnusné, nesnáším infuze). Myslím, že když se streptokok odchytí v tom 35. týdnu, stihne se přeléčit a po přeléčení je tělo nějakou dobu chráněno, takže nemusíš mít obavy. Nějaký streptokok v malém množství může být přítomen dost často, jde o to, jaký druh to je a v jakém je množství. Horší mrchy jsou ty kvasinky, když se přemnoží, zbavuje se jich dost těžko. Svědění se dá vydržet, hrozba předčasného porodu je horší.

Alice

Anonymni  29.12.03 11:03
kontrola ve 35týdnu

Ahojky holky,

děkuju moc za Vaše příspěvky a přeju Vám do NOVÉHO ROKU 2004 jen to NEJ.

Evelínka + ? :-D

Anonymni  03.01.04 06:46
kontrola ve 35týdnu

Ahoj,

jde o streptokoka typu B a jak vsichni rikaj, je to nebezpecne pro mimi. ALe podle vsech statistik asi jedno decko ze sta ma nejake komplikace. A to nejen kratce po porodu, ale muze to propuknout i po par mesicich. Hlavne ty respiracni problemy. Antibiotika pri porodu jsou vlastne prevenci, nikoliv lecbou. Krevnim obehem se dostanou do miminka, takze kdyz si lizne plodove vody, tak mu to nic neudela. Antibiotika by se mela dat co nejdrive pri propuknuti porodu, hlavne kdyz praaskne voda, jelikoz pak pry by streptokok mohl „splhat“ k miminku. Kdyz nedaji antibiotika matce, tak pozor, chteji je dat decku. Nekdy je to dost problem, jelikoz zavest infuzi do malicke zilky jde dost tezko. Antibiotika nejsou tak stsrasna. Kapacka je na 30 minut, da se to vydrzet a nemusi se u toho lezet a boli jen to pichnuti na ruce. Podle typu antibiotika se davaji po 4 ci 8 hodinach (mozna i jinak). Doporucuju se informovat v predem vybrane porodnici, pak te nic nezaskoci a vezmes to sportovne. Je to fakt jen na chvilku kapani do ruky. Mozna budes mit chvilku osklivo v puse po tech aantibiotikach, ale pomuze cucat bonbon.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama