Koronavirus bez teplot a kašle?

Napsat příspěvek
27419
24.7.20 12:03
@Martina4555 píše:
Ahoj, je sice je období alergii a někomu se to možná bude zdát jako hloupá otázka :)
Ale už třetí den mám horší dýchání a jak se snažím hodně dýchat (a mám z toho taky samozřejmě nervy) bolí mě i lehce na hrudi.
Horečky nemám, kašel nemám, bolesti těla nemám ani rýma nebo něco podobného.
Léky na alergii jsem vysadila nejspíše koncem června.
Jenom mě zajímá, zda je nějaký případ kdy člověk nemá horečku, rýmu, kašel a podobně a dýchá se mu špatně a podobně.
Samozřejmě nervy hrajou svoje :D

Jednou jsem měla něco podobného a doktor mě poslal na kardiologii, kde mi udělali hned EKG, UZ sdce, RTG plic a odběr krve na embolii.

Doporučuju totéž, abys nebyla ta, která umře sice bez koronaviru, ale kvůli vyděšení z koronaviru a nejití k doktorovi. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1498
24.7.20 12:27

Nechci být necitlivá, ale nevím z čeho máš vlastně nervy? Existují mnohem mnohem horší nemoci než je korona a dokonce je mnohem větší pravděpodobnost, že je dostaneš než zmíněnou koronu. Ano, člověk není nesmrtelný a nebude žít věčně, ale toto zjištění by ho mělo vést k opačné reakci než je zabarikádovat se doma. Měl by začít žít s pocitem, že kdykoliv to může být ten poslední den a že by měl stihnout zažít vše o čem kdy snil, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23708
24.7.20 13:01
@Martina4555 píše:
@Lama Lama @pe-terka
Byla jsem u lékařky, poslouchala mě. Koukla se do krku a nejspíše prý zánět nosohltanu. Mám to zarudle. Tak embolie by to snad doktorka poznala ne?

záleží, kde je. Pokud na noze, končetina obvykle masivně oteče a velmi bolí. Pokud se vmetek dostane do :srdce:, jde o život ohrožující situaci, podobně jako třeba u infarktu.
Jakým způsobem a jak rychle to odliší, to ti nepovím…Možná na základě krevních odběrů?
Každopádně léčba embolíí spočívá v podávání intikoagulačních medikamentů a prevence taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 13:09

@pe-terka ano, ale je mi 18 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23708
24.7.20 13:17
@Martina4555 píše:
@pe-terka ano, ale je mi 18 let

bereš hormonální antikoncepci? Bohužel embolie občas postihnou i mladé ženy, sama vím o několika případech. Užívání HA je častou příčinou nebo aspon přitěžující okolností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 13:36

@pe-terka neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie