Koronavirus bez teplot a kašle?

24.7.20 07:14

Koronavirus bez teplot a kašle?

Ahoj, je sice je období alergii a někomu se to možná bude zdát jako hloupá otázka :)
Ale už třetí den mám horší dýchání a jak se snažím hodně dýchat (a mám z toho taky samozřejmě nervy) bolí mě i lehce na hrudi.
Horečky nemám, kašel nemám, bolesti těla nemám ani rýma nebo něco podobného.
Léky na alergii jsem vysadila nejspíše koncem června.
Jenom mě zajímá, zda je nějaký případ kdy člověk nemá horečku, rýmu, kašel a podobně a dýchá se mu špatně a podobně.
Samozřejmě nervy hrajou svoje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15200
24.7.20 07:22

@Martina4555 ano, 90 % nakažených havířů nemělo žádné příznaky, jen ve stěru vyšel koronáč
nesleduj se tak a nepanikař, a proč se snažíš hodně dýchat? dýchej normálně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 07:26

@stinga No protože se mi dýchá hůře, nebo mám spíše takový pocit. Možná to je alergie nebo z nachlazení
Jenom jsem si říkala, že když dýchavicnost patří mezi vážně priznaky, tak by je měli jen lidi, kteří měli i ty mírně priznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
24.7.20 07:30

@Martina4555 myslím, že podle příznaků se to fakt nepozná, i sem na e-mimino psali lidé, co covid podle testů měli, a každý to měl úplně jinak
ale zas takové příznaky, nebo třeba i bolest v krku, rýma, bolest kloubů můžou být ze sta jiných příčin, než corona
jistotu ti dá jen test, ale chceš při každém malém problému běžet na testování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20944
24.7.20 07:39
@stinga píše:
@Martina4555 myslím, že podle příznaků se to fakt nepozná, i sem na e-mimino psali lidé, co covid podle testů měli, a každý to měl úplně jinak
ale zas takové příznaky, nebo třeba i bolest v krku, rýma, bolest kloubů můžou být ze sta jiných příčin, než corona

Tak záleží na tom, odkud je. Pokud z nakažené oblasti, tak bych na něj pomyslela. Pokud široko daleko je parnakazenych, tak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
24.7.20 07:39

@vokishka jo, to je pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17391
24.7.20 07:56

@Martina4555 a proc si vysadila leky na alergii? Je zacni zas brat a uvidis jestli se to zlepsi. A jinak se na to dychani tolik nesoustred, pak jak se nervujes, tak panikaris a dycha se o to hur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 07:58

@vokishka @stinga @Kriss Tina
Jsem z Ústeckého kraje, úplně na severu.
Nemyslím to tak, že člověk bez příznaků nemůže mít koronavirus.
Ale že špatně dýchání je u lidí, co mají opravdu vážný průběh. Co mají horečky, kašel a podobný věci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3253
24.7.20 07:59

@Martina4555 Více než polovina je bezpříznaková. Tobě bych ale napřed doporučila vzít si léky na alergii a pak teprve řešit virus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61578
24.7.20 09:00

Bych se bála víc embolky, než covida. Jak s ohledem na rizikovost nemoci, tak na pravděpodobnost dle uvedených příznaků.

Příspěvek upraven 24.07.20 v 09:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23708
24.7.20 09:01
@stinga píše:

ted jsem četla nějakou studii, že velké množství různých nachlazení způsobují různé kmeny koronavirů. A na některé z nich můžou reagovat i testy. Bonusově by tyto nákazy by měly aktivovat tvorbu pamětové imunity (T lymfocity) a chránit tak před Covidem 19.
Jinak doporučují totéž co ty. Hlavně se extrémně nesledovat a nepanikařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 11:06

@Lama Lama @pe-terka
Byla jsem u lékařky, poslouchala mě. Koukla se do krku a nejspíše prý zánět nosohltanu. Mám to zarudle. Tak embolie by to snad doktorka poznala ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61578
24.7.20 11:25
@Martina4555 píše:
@Lama Lama @pe-terka
Byla jsem u lékařky, poslouchala mě. Koukla se do krku a nejspíše prý zánět nosohltanu. Mám to zarudle. Tak embolie by to snad doktorka poznala ne?

NE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 11:27

@Lama Lama
Ne? Vždyť je to lékařka a s tím zkušenosti mít musí. Myslím, že sama jak mně vysetrovala, se o tom zmínila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61578
24.7.20 11:33
@Martina4555 píše:
@Lama Lama
Ne? Vždyť je to lékařka a s tím zkušenosti mít musí. Myslím, že sama jak mně vysetrovala, se o tom zmínila

Embolku bez vyšetření krve nevyloučíš, bez zobrazovacích metod nepotvrdíš.
To ale neznamená, že jí musíš vylučovat kdykoli si pacient postěžuje na dušnost. Jen píšu, že to z vyšetření poslechem nepozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama