Koronavirus - jet do Alp?

2550
1.3.20 21:53

Koronavirus - jet do Alp?

Jeli byste na jednodenní lyžovačku s dětmi do východních Alp na Hochkar? Máme jet teď v pátek 6.3. Doteď jsem si myslela, že je to v pohodě, není to pomezí italských a rakouských Alp, ale rodina na mě tlačí, ať to zruším, že by to bylo neodpovědné… Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1675
1.3.20 21:57

Upřímně, já bych asi nejela. Ne, že bych se bála coronaviru, ale spíš toho lynčování tady po návratu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
1.3.20 22:01

Rikali, at nejezdime nikam za hranice pokud nemusime… ja se tim ridit budu nechcu byt pak nekde v karantene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
1.3.20 22:02

Ne, není to v pohodě. Prosím, dohlidnete si dál než na špičku nosu a sedte doma. Normální průměrný dospělý je zřejmě v pohodě, stejně tak i dítě, ale jsou tu kolem Vás stáří a nemocní, tak proč takto záměrně riskovat? :nevim: b*bá dovolená neuteče a vy si aspoň nebudete muset nic vyčítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.20 22:03

@Veveří my nejedeme kvůli tomu martyriu po návratu. Nejde ani tak o nás dospělé, jako děti. Nechceme je ničemu podobnému dobrovolně vystavovat. Příští rok bude lépe. Jinak stále ještě nešílím, zitra jdu na nákup, který mám v plánu udělat úplně standardně jako jindy. Zásoby mám jako vždy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4021
1.3.20 22:05

Ne. Nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6665
1.3.20 22:06

My nakonec rusime. Meli jsme jet taky pristi vikend do Obertauern. Momentalne maji v Rakousku
Confirmed cases of disease: 14 (8× Vienna, 2× Tyrol, 2× Lower Austria, 1× Styria, 1× Salzburg)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
1.3.20 22:06

Jestli chce někdo riskovat sám OK, ale děti bych do toho netahala určitě. Nikam bych nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35462
1.3.20 22:10

Ja si riksla, ze bych klidne jela na nejaky lastminute, ted je to tam levne. Coronavirus tudy proleti tak jako tak, to by se musely uplne zavrit hranice. Jen aby člověk neskoncil v nejake karantene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2550
1.3.20 22:11

Myslím, že nepojedeme. Navíc mi přijde, že spousta naddržených lyžařů se teď bojí jet do jižních Alp. Řeknou si, jedeme tam, kde to ještě není, hurá na sever, bum a někdo to tam zavleče. Mám zájezd pojištěný proti stornu, vrátí mi něco v tomto případě? Samozřejmě zdraví je nad peníze, ale přece jen by mě to zajímalo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8907

Já bych jela, vždyť je to Rakousko, kousek od Vídně. Riziko je stejne jak u nás, navíc venku na sjezdovce ten přenos tak nehrozí, nesla bych tam do hospody. Myslím, že riziko bude stejne jako kdyby jsi šla zítra do obchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351

Kvůli jednomu dni bych nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
1.3.20 22:12
@Tarinka píše:
Já bych jela, vždyť je to Rakousko, kousek od Vídně. Riziko je stejne jak u nás, navíc venku na sjezdovce ten přenos tak nehrozí, nesla bych tam do hospody. Myslím, že riziko bude stejne jako kdyby jsi šla zítra do obchodu.

Nebala bych se nakazy ale spise te karanteny… to za to nestoji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
1.3.20 22:13
@Veveří píše:
Myslím, že nepojedeme. Navíc mi přijde, že spousta naddržených lyžařů se teď bojí jet do jižních Alp. Řeknou si, jedeme tam, kde to ještě není, hurá na sever, bum a někdo to tam zavleče. Mám zájezd pojištěný proti stornu, vrátí mi něco v tomto případě? Samozřejmě zdraví je nad peníze, ale přece jen by mě to zajímalo :think:

To asi nevrátí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2550
1.3.20 22:17

@Kaileee to by musela být oblast Hochkaru vyhlášená jako zasažená, že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...