Kotle v obýváku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.10.21 23:03

Kotle v obýváku

Ahoj, můj manžel pracuje jako OSVČ, kdy montuje kotle, tepelná čerpadla, podlahové topení apod. Tím, že se má prý příští rok výrazněji zdrazovat, tak se nyní predzasobil a nakoupil si již dopředu, aby z toho pak měl větší zisk. Tím, že garáž, sklad, sklep i chodba už jsou totálně narvane jeho věcmi a materiálem, tak začal skladovat i v našem obýváku a to mi dost vadí.. Máme tam nyni aktuálně 3 kotle, tepelné čerpadlo a 2 akumulační nádoby. Vše na zakázky, které bude dělat na jaře, nejdříve tak v dubnu. Nechci se smířit s tím, že bych s tímto měla ještě půl roku žít.. Neumím si představit, že vedle těch krabic dáme na Vánoce vánoční stromek a dárky.. Obávám se, že to není vše, a že ještě dorazí další kotle.. Už jsme se kvůli tomu pohádali a nevidím řešení 😟
Jsme spolu přes 8 let, máme 2 malé děti a tohle nikdy nedělal, vzdy měl vše jen v garáži a skladu, ale tento podzim se nějak rozjel.. Když jsem mu řekla, ať si teda pronajme další skladovací prostory a dá to tam, tak to nechce, protože by se mu to pak nevyplatilo, kdyby musel platit pronájem za ty skladovací prostory.. Sama nemám šanci to někam přemístit, je to těžké a moc objemné.. Odejít kvůli tomu taky nechci, tak nevím.. Budu ráda za nějakou radu.. Jo, a taky se rozhodne kvůli tomu nechci hádat a dělat dusno, jinak je manžel v pohodě, ale tímhle mě fakt hodně štve..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12068
9.10.21 23:20

Tak s tim pronájmem to je pravda, to by se mu nevyplatilo. Zahradu máte? Co tam postavit nějakej pristresek a dát věci tam, pořádně to zabalit at na to nenaprsi a nejdou mysi apod. Domluvit se s nějakým sousedem, kamaradem jestli nemá volný místo a za nějakou láhev něco neuskladnil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.21 23:24
@JancaS84 píše:
Tak s tim pronájmem to je pravda, to by se mu nevyplatilo. Zahradu máte? Co tam postavit nějakej pristresek a dát věci tam, pořádně to zabalit at na to nenaprsi a nejdou mysi apod. Domluvit se s nějakým sousedem, kamaradem jestli nemá volný místo a za nějakou láhev něco neuskladnil?

U sousedů a známých to zkoušel, ale nikdo teď přes zimu místo nemá, dávají tam venkovních nábytek, trampolínu, kola apod..
Mít to jen venku taky nechce, aby mu to třeba někdo neukradl..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.21 23:47

Já mám zase ajtaka, co hromadí křápy k opravám PC, tiskárny apod. Jsem nekompromisní a do obýváku a ložnice mi to nesmí přijít - má pracovnu a takový „skládek“ na půdě. Plus má něco u svých rodičů, mají velký dům, z části nevyužívaný.

Prostě si dupni a buď také neoblomná, snad musí pochopit, že není normální mít z obýváku sklad, obzvlášť na tak dlouho a s malými dětmi. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
55281
10.10.21 04:07

Křeček hamtí. Však ty kotle udá a ty to poznáš na kontě. Je to blbé, ale zoufalá doba si žádá zoufale kroky.
Vydržet to. Mi by se to taky nelíbilo, byla bych vzteklá. Zas na druhou stranu. Je to část obživy pro rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55281
10.10.21 04:09
@JancaS84 píše:

To snadno ukradnou. Jedině koupit lodní kontejner a tam to zamknout. My ho teď máme půjčený před domem. Ale přístřešek je k hovn. u, pozvánka pro zloděje, ať si berou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
10.10.21 07:35

Závidím ti velký obývák. :D K nám by se vešel tak 1 kotel max. :)
Zkus se chlapa zeptat, jak budete slavit Vánoce, kam dáte stromeček a tak. Věcně-tak to možná začne řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39708
10.10.21 07:41

A nevymýšlíš si trochu? Jak může nakupovat kotle, když vůbec netuší, komu a jaké bude montovat? To je zase blbost. A radiátory kupuje také? A tepelná čerpadla, to ví taky, jaký typ si budoucí klient vybere?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23576
10.10.21 08:13
@inkakřivák píše:
A nevymýšlíš si trochu? Jak může nakupovat kotle, když vůbec netuší, komu a jaké bude montovat? To je zase blbost. A radiátory kupuje také? A tepelná čerpadla, to ví taky, jaký typ si budoucí klient vybere?

Pokud to má na zakázky na jaře, tak už je má nejspíš nasmlouvaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.10.21 08:25
@JancaS84 píše:

Tak nechtěla bych být ten zákazník, co si příští rok, za větší peníze koupí „nový“ kotel, co stál několik měsíců venku v mrazech.

Zakladatelko, pokud to opravdu zabírá tolik místa, že to není k žití, musíte si chtě nechtě ten sklad pronajmout. Pokud se to nevyplatí finančně, nemůže manžel dělat zásoby takovým způsobem. A holt si na tom těch víc peněz nevyrýžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
10.10.21 08:28

A co když ceny naopak půjdou dolů?

1. Ceny jsou nyní hnané nedostatkem zboží - lidé prostě potřebují dostavět a tak nakupují i za dvojnásobek. Jak se rozhýbou dodávky, ceny klesnou.

2. Zvyšují se úrokové sazby - může poklesnout poptávka po stavbách.

3. Zvyšují se úrokové sazby - zlevňuje euro a může zlevňovat i dolar. Zařízení se nakupuje v cizích měnách, tj. opět může cena klesat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
10.10.21 08:32

Pokud to patlá tak zoufalým způsobem, že by si to nevydělalo ani na pronájem blbý garáže, nebylo by lepší, kdyby se radši nechal zaměstnat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39708
10.10.21 08:34

@Janli to by možná šlo. Ovšem při tom popisovaném množství? Kolik se třeba montuje TC? Navíc sehnat teď? zkoušelas to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
10.10.21 08:35
@Kutil Tom píše:
Pokud to patlá tak zoufalým způsobem, že by si to nevydělalo ani na pronájem blbý garáže, nebylo by lepší, kdyby se radši nechal zaměstnat?

Jj, dneska lidi každýho řemeslníka platí zlatem a nosí na rukách. Snad nebyla lepší doba řemeslníky - když vidím, jaké problémy mají známí se sehnáním řemeslníků, stavebníků apod. a jak je přeplácejí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14335
10.10.21 08:51
@Prof. Farnsworth píše:
A co když ceny naopak půjdou dolů?

1. Ceny jsou nyní hnané nedostatkem zboží - lidé prostě potřebují dostavět a tak nakupují i za dvojnásobek. Jak se rozhýbou dodávky, ceny klesnou.

2. Zvyšují se úrokové sazby - může poklesnout poptávka po stavbách.

3. Zvyšují se úrokové sazby - zlevňuje euro a může zlevňovat i dolar. Zařízení se nakupuje v cizích měnách, tj. opět může cena klesat.

Mě by hlavně zajímalo, jak pak bude řešit záruky, když mu to již 1/2 roku bude stát doma. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat