Kotlíková dotace a proplacení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Popelka12
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 17.02.18 16:15
Kotlikova dotace a proplacení

Zdravím a prosím o vaše zkušenosti. Žádali jsme o kotlíkovou dotaci v Moravs. kraji. Žádost byla schválena, smlouva podepsaná. Teď jen máme zaslat celkové vyúčtování dotace (všechny faktury, dokumentace, fotky kotle…). Nevíte, za jak dlouho od odeslání tohoto vyúčtování zašlou peníze?
Děkuji za reakce.

Reakce:
Ha-ni
Generální žvanilka 20585 příspěvků 17.02.18 16:26

Mělo by to být do měsíce od předložení všech dokladů.

Popelka12
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 17.02.18 17:18

@Ha-ni Děkuji za odpověď. :)

MarkyPapa
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 17.02.18 17:36
@Popelka12 píše:
Zdravím a prosím o vaše zkušenosti. Žádali jsme o kotlíkovou dotaci v Moravs. kraji. Žádost byla schválena, smlouva podepsaná. Teď jen máme zaslat celkové vyúčtování dotace (všechny faktury, dokumentace, fotky kotle…). Nevíte, za jak dlouho od odeslání tohoto vyúčtování zašlou peníze?
Děkuji za reakce.

Ahoj, rodiče by také rádi zažádali, ale docela se toho boji, že a tím budete hodně papírování a nic z toho. Můžu se zeptat na celý proces, výslednou cenu, atd… Klidně i do SZ. Děkuji

Popelka12
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 28.02.18 11:43

@MarkyPapa Omlouvám se, že až teď, ale dříve jsem zařizovala jiné věci. Pokud splní emisní třídu nového kotle a budou vyměňovat kotel, kterého se kotle týkají, mají jistotu, že jim bude dotace poskytnuta. Tedy, ještě se musí vlézt do 10000 žádostí.
Vše je krásně (ikdyž pro někoho složitě) rozepsáno na https://lokalni-topeniste.msk.cz/. Pokud se jedná o Moravskoslez­ský kraj.

Při podání žádosti (podává se elektronicky a pak jej musí do 10ti dnů odeslat v listinné podobě na MSK) podáváš samotnou žádost, fotku starého kotle, smlouvu o účtu z banky (aby Ti měli kam poslat peníze), doklad o kontrole technického stavu kotle nebo jiný doklad prokazujícím třídu kotle (my zaslali čestné prohlášení, protože kotel byl domácí výroby z roku 1993) a další přílohy, které nejsou povinné pro každého. Po schválení přijde smlouva, a můžeš se vrhnout na vyúčtování kotle - tam zasíláš fotku nového kotle již zapojeného včetně výrobního štítku, fotku starého znehodnoceného kotle, kopii dokladu o likvidaci starého kotle, kopii protokolu o uvedení nového kotle do provozu a kopii dokladu o revizi spalinových cest. Cena záleží na typu kotle, na tom, zda bydlíte v obci a kraji, která je v seznamu prioritního území. My máme kotel Viadrus A3W, automatický se zásobníkem. Zaplatili jsme za něj cca 90 000 + 33 000 za frézování a vložkování komínů (můžeš si napsat do dotace-i na to přispívají). Základ dotace pro tento kotel byl max. 75000 + 7 500 za prioritní území. Jsme v kraji i obci prioritního území, které ještě dál přispívají na výměnu kotle ze svého, takže jsme od kraje dostali dalších 7 500, od obce 5000 Kč. Dohromady se nám vrátilo 95000. Doporučuji se mrknout na ty stránky, možná to tam mají líp popsáno.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček přiznal: Manželství už dávno nefungovalo, Lilia je ta pravá. Pokolikáté už?

Miliardář Karel Janeček nedávno prozradil, že tentokrát opravdu narazil na... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >