Kotlíková dotace a proplacení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 17.02.18 16:15
Kotlikova dotace a proplacení

Zdravím a prosím o vaše zkušenosti. Žádali jsme o kotlíkovou dotaci v Moravs. kraji. Žádost byla schválena, smlouva podepsaná. Teď jen máme zaslat celkové vyúčtování dotace (všechny faktury, dokumentace, fotky kotle…). Nevíte, za jak dlouho od odeslání tohoto vyúčtování zašlou peníze?
Děkuji za reakce.


Reklama

Reakce:
 
Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19706 příspěvků 17.02.18 16:26

Mělo by to být do měsíce od předložení všech dokladů.

 
Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 17.02.18 17:18

@Ha-ni Děkuji za odpověď. :)

 
MarkyPapa
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 17.02.18 17:36
@Popelka12 píše:
Zdravím a prosím o vaše zkušenosti. Žádali jsme o kotlíkovou dotaci v Moravs. kraji. Žádost byla schválena, smlouva podepsaná. Teď jen máme zaslat celkové vyúčtování dotace (všechny faktury, dokumentace, fotky kotle…). Nevíte, za jak dlouho od odeslání tohoto vyúčtování zašlou peníze?
Děkuji za reakce.

Ahoj, rodiče by také rádi zažádali, ale docela se toho boji, že a tím budete hodně papírování a nic z toho. Můžu se zeptat na celý proces, výslednou cenu, atd… Klidně i do SZ. Děkuji

 
Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 28.02.18 11:43

@MarkyPapa Omlouvám se, že až teď, ale dříve jsem zařizovala jiné věci. Pokud splní emisní třídu nového kotle a budou vyměňovat kotel, kterého se kotle týkají, mají jistotu, že jim bude dotace poskytnuta. Tedy, ještě se musí vlézt do 10000 žádostí.
Vše je krásně (ikdyž pro někoho složitě) rozepsáno na https://lokalni-topeniste.msk.cz/. Pokud se jedná o Moravskoslez­ský kraj.

Při podání žádosti (podává se elektronicky a pak jej musí do 10ti dnů odeslat v listinné podobě na MSK) podáváš samotnou žádost, fotku starého kotle, smlouvu o účtu z banky (aby Ti měli kam poslat peníze), doklad o kontrole technického stavu kotle nebo jiný doklad prokazujícím třídu kotle (my zaslali čestné prohlášení, protože kotel byl domácí výroby z roku 1993) a další přílohy, které nejsou povinné pro každého. Po schválení přijde smlouva, a můžeš se vrhnout na vyúčtování kotle - tam zasíláš fotku nového kotle již zapojeného včetně výrobního štítku, fotku starého znehodnoceného kotle, kopii dokladu o likvidaci starého kotle, kopii protokolu o uvedení nového kotle do provozu a kopii dokladu o revizi spalinových cest. Cena záleží na typu kotle, na tom, zda bydlíte v obci a kraji, která je v seznamu prioritního území. My máme kotel Viadrus A3W, automatický se zásobníkem. Zaplatili jsme za něj cca 90 000 + 33 000 za frézování a vložkování komínů (můžeš si napsat do dotace-i na to přispívají). Základ dotace pro tento kotel byl max. 75000 + 7 500 za prioritní území. Jsme v kraji i obci prioritního území, které ještě dál přispívají na výměnu kotle ze svého, takže jsme od kraje dostali dalších 7 500, od obce 5000 Kč. Dohromady se nám vrátilo 95000. Doporučuji se mrknout na ty stránky, možná to tam mají líp popsáno.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >


Reklama