Koupě a financování bydlení

95
6.5.17 18:24

Koupě a financování bydlení

Mám dotaz, je to reálné? Mám do toho jít nebo ne? Upozorňuji nechci riskovat mám rád jistotu.
Mám možnost koupit dům, cena není výhodná ale ani nevýhodná prostě normální. Hypotéku mi nedají a ani nemám možnost si v případě potřeby od někoho půjčit. Financoval bych ho prodejem bytu ve kterém bydlím a prodejem ještě jednoho bytu který vlastním. A majitel domu by mi dal 3 měsíce na zaplacení domu. Když bych byty prodal za cenu kterou si myslím tak by bylo vše OK, ale když ne tak bych musel byty slevit a samozřejmě bych asi prodělal a dům by mi vyšel na víc a já bych byl ve stresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1832
6.5.17 18:35

Tak slo by to, ale byt neni prodany jen tak jak si myslis…kupujici si muze treba vyrizovaz hypoteku to taky chvili trva…asi bych do toho sla jen za predpokladu, ue budu mit vic casu na zaplaceni toho domu..ale kde budes bydlet behem prodeje bytu nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4186
6.5.17 18:41

Asi bych do toho nešla bez naspořených peněz, mít dva byty je fajn, ale když bys měl na prodej jen tři měsíce (co by ti počkal ten majitel domu), tak to není teda moc - jen to papírování kolem bude trvat minimálně měsíc, takže reálnou dobu na prodej dvou bytu máš 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.17 18:44

Prodala bych jen jeden byt, druhy bych pronajimala, aby mi splacel hypoteku. Anebo pockala, z prijmu z pronajmu druheho bytu nasetrila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
6.5.17 18:52

@henry7 Ty vlastníš dva byty, kterými můžeš ručit a nedostaneš hypotéku? Já bych do toho nešla, byty můžeš prodávat klidně rok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18055
6.5.17 18:56

No měsíc trvá papírování při prodeji domu, měsíc při prodeji bytu za předpokladu že mají hotovost připravenou a co nájemní smlouva pokud byt pronajímáš? takže na sehnání kupce máš reálných cca 14 dní to si myslím že nedáš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.17 19:28

@henry7 Pred rokom sme riesili presne to iste co ty. Zobrali sme na dom hypoteku a byty sme si nechali. Prenajom z nich nam splaca cast hypoteky.

• Nahlásit
  • Citovat
pohledmuze
6.5.17 19:43

Zalezi, kde ty byty jsou. Nekde to muze klapnout rychle, kdyz das rozumnou cenu. Ale risk to samozrejme je, lepsi je mit ty penize uz na hromade. Kdyz teda nemas moznost hypoteky.

• Citovat
  • Upravit
8100
6.5.17 20:16

Je to risk vzhledem k papírování a lhůtám k získání hypoték.
Termínově je to fakt o hubu.
Navíc záleží na tom, kde ty byty jsou a jak rychle se prodají.
Je to totiž dost o hubu i za předpokladu, že se oba byty prodají hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47752
7.5.17 07:17

3 mesice? To je sebevrazda. Co kdyz byt neprodas, potahne se prodej dyl. Jeste si ten mqjitel domu muze nechat nastavit penale a si uplne v… vis kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
7.5.17 07:29
@henry7 píše:… Když bych byty prodal za cenu kterou si myslím tak by bylo vše OK, ale když ne tak bych musel byty slevit a samozřejmě bych asi prodělal a dům by mi vyšel na víc a já bych byl ve stresu.

Nerozumím- jak by se změnila cena toho domu tím, že svoje byty prodáte levněji? Ta cena snad zůstane stejná. Kde vezmete zbytek kupní ceny za RD, když za byty dostanete „málo“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
7.5.17 07:41
@Ivan PPZ píše:
Nerozumím- jak by se změnila cena toho domu tím, že svoje byty prodáte levněji? Ta cena snad zůstane stejná. Kde vezmete zbytek kupní ceny za RD, když za byty dostanete „málo“?

Peníze na případný doplatek mám, a jak by se změnila cena? Příklad dům stojí 4 mil, byt má reálnou cenu když by byl čas na prodej 2 mil, byty jsou dva, ALE když bych musel spěchat byt třeba prodám 2×1,8 mil a musel bych doplatit 0,4 mil takže dům by se mi o ty peníze zdražil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47752
7.5.17 08:44

@henry7
Musis to dobre promyslet, ale trimesicni lhuta je pro me sibenice.
My tak resil prodej domu a zaplatit hrubou stavbu a doplatit dodelani novostavby uz na nase prani. Jakoze museli jsme si sednout nas kupec baraku, chlap ktery stavil novy barak, pravnici, nase poradkyne, protoze jsme sli bez realitky, mame teda uver, ale bez zastoupeni nekoho, kdo se v tom vyzna by jsme do takovych transakci nesli.
A ver mi, ze nekolikrat musela byt schuzka nez se vse domluvilo. My teda nemeli 3 mes. limit, protoze to je sebevrazda. Jen prodej baraku trval rok nez se teda nasel normalni kupec, pak co se nasel kupec nez se vse vyresilo, prevadeni zastavy ze stareho na novy atd.od dubna do srpna jen papirove zalezitosti a pak jeste delal problem katastr, takze se to resilo do ledna papiry. My jedine co meli termin, ze do posledniho srpna se musime z baraku vystehovat na novy a predat klice novemu majiteli, tim padem musel stihat ten co dostavoval novy, ten mel vyt hotovy v cervenci,,zdrzel nas lity beton a pak byl adrenalin, ze to nestihneme. Aby on si mohl delat uz sve upravy, ze v zari se chtel stehovat na ten stary.
Pocitej s tim, ze co chces prodat muze trvat dyl. My museli hodne slevit nez jsme investovali do stareho jinak by jsme cekali na kupce jeste dyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama