Koupě horské chaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 23:02
Koupě horské chaty

Hezký večer maminky, mám takový dotaz, zda se někdo setkal už s něčím podobným.
V nedalekým okolí kde žiji, se nachází horská chata. Nádherná v krásném horském prostředí. A majitel se rozhodl, že ji po 28 letech prodá.
Ale když jsem se koukla na realitku, tak chce za ní pouze 10mil. Opravdu je to spíše horský hotel. Cihlový, prosklená veranda, a jídelna. No, umím si představit jak by byl krásný, kdyby byl zrekonstruovaný. Svatba v horách, večer tma, ze salónku by člověk viděl přes prosklená francouzská okna… No paráda.
A teď k věci, i kdyby si člověk vzal 10mil půjčku a splácet 100k měsíčně je úlet, když člověk ani neví zda to tolik vynese :roll: kdyby aspoň věděl. :nevim: Tak zda jsou nějací investoři nebo město pomůže. Zda je dnes ještě něco takového.

Nechci nikoho naštvat, jen si přijít pro radu. Tu chatu miluji od první chvíle, kdyby nebyla za takový „pakatel“ tak ani neuvažuji.

Už nad tím tak dumám, když prodáme dům a tak… :D

Raději Anonymně, svagrova nemusí vědět že toužím po hotelu… :srdce: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 5852 příspěvků 08.01.19 23:13

Pokud si neumíš udělat byznys plán a všechno si to spočítat, tak si skutečně neber půjčku na 10 milionů a nevrhej se do podnikání v oboru, který je velmi nejistý a ve kterém nemáš zkušenosti.

A pokud ten barák potřebuje rekonstruovat -kde vezmeš prachy na rekonstrukci?

Proč by město mělo pomáhat soukromému podnikateli? CO konkrétně si představuješ pod takovým pojmem investor? Že se jen tak zjeví a dá ti prachy?

A klíčová otázka - proč ji prodává za cenu ne moc velkého bytu v Praze?

Gracelynx
Povídálka 29 příspěvků 08.01.19 23:17

jak je to velke? provozuje to sam? ma personal? vydelat 100000 cisteho mesicne na splatky po zaplaceni vsech nakladu, platu a odvodu se mi zda nerealne. i jen udrzba stoji spoustu penez. bez zkusenosti z provozu hotelu nebo aspon restaurace bych do toho nesla

Gracelynx
Povídálka 29 příspěvků 08.01.19 23:20

@Ou protoze to stoprocentne nevydelava, mij muz mel parkrat cukani koupit hotylek/penzion, protoze byl uzasny a uzasne levny… a predstavoval si, ze tam ja budu varit a uklizet pokoje - a on se bavit s hosty… tak jsme si to ujasnili a propocitali…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 23:21

My jsme rekonstruovali takový malý domeček, který máme na pronájem v Beskydech. Původní odhad byl 250 tis, nakonec to bylo 3/4 mega. A to je malý domek 2kk, hotel bude jiný level. Také jsem uvažovala o hotelu a teď už vím, že bych do toho nešla. A pokud nemáš dostatečný kapitál na začátek, je to šílenost.

Pidulka1991
Závislačka 3084 příspěvků 08.01.19 23:23
@Gracelynx píše:
@Ou protoze to stoprocentne nevydelava, mij muz mel parkrat cukani koupit hotylek/penzion, protoze byl uzasny a uzasne levny… a predstavoval si, ze tam ja budu varit a uklizet pokoje - a on se bavit s hosty… tak jsme si to ujasnili a propocitali…

Ty tam budeš makat a on se vykecavat?? :lol: … Je to hodně navštěvovaná lokalita? Je tam prostě „něco“ za c im lidi pojedou, jak je to velké? Úvěr 100kje moc velké riziko, když nemá člověk kam sáhnout +rekunstrukce

Luciecologne
Stálice 86 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 23:24

@Ou Říkám v klidu, pouze se ptám. Každý má nějaký sen.
Tady nejsme v Praze… Tady koupíš 10 bytu 3+1 za 10mil.
Proč pomáhat? Investorů je spoustu, jedné horské chatě tady město Pomáha, já se pouze ptala, zda je něco takové možné a vždy se najde někdo, kdo neporadí, ale hned klade tyto otázky.

Těch 10mil bych dala dokupy, při prodání více bytů, které vlastním.
Ale rekonstrukce bude určitě 10mil a více.
Ano, je to stará stavba, z roku 1920. :palec:

Hanka1
Extra třída :D 13836 příspěvků 08.01.19 23:29

Naprosta podnikatelska sebevrazda 8o dejme tomu, ze ti pujci nekde 10 mega, zastavou bude co? Pac hotel, ktery je treba rekonstruovat, tak nebude mit odhadni cenu 10 mega, ale daleko mensi a do zastavy budes muset dat jinou nemovitost. Pokud si nikdy nepracovala v hotelnictvi, tak te ojebe prvni sorta zamestnancu. Sezona je skoro cely rok, aby si na sebe vydelal, volno byva plonkove mesice duben, rijen, kdy se zase opravuje. Navic po letosnim lete muzou byt dalsi zimy teple bez snehu a je treba mit v zaloze bazen, virivku, bowling apod. Taky zalezi v jake to je lokalite, zda je treba maly placek u toho. Dalsi naklady jako vlek, rolba, snezny skutr - mas vubec predstavu kolik tohle stoji? Z pozice lyzarske rodiny ti reknu, ze my do Cech jezdime uz jen bezkovat a prochazet se a bavit se. Za stejne i mensi penize mame srovnatelne ci lepsi ubytovani v Alpach (Rakousko, Italie) a o nesrovnatelnem lyzovani ani nemusim mluvit, s nadmorskou vyskou a nasimi kopecky nikdo nic neudela.
Takze pokud potrebujes investovat nebo proprat ci ulejt prachy, tak klidne. Jinak še prosim te prober ze sna do reality, jestli mas alespon spetku financni gramotnosti… :roll:

Luciecologne
Stálice 86 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 23:30
@Anonymní píše:
My jsme rekonstruovali takový malý domeček, který máme na pronájem v Beskydech. Původní odhad byl 250 tis, nakonec to bylo 3/4 mega. A to je malý domek 2kk, hotel bude jiný level. Také jsem uvažovala o hotelu a teď už vím, že bych do toho nešla. A pokud nemáš dostatečný kapitál na začátek, je to šílenost.

Ano to je, pouze mě zajímalo, zda někdo něco podobného uskutečnil. 28 let to fungovalo, v podstatě v létě i v zimě narváno hosty. Normálně tam byl personál a majitel se o to staral jen po finanční stránce.

Hanka1
Extra třída :D 13836 příspěvků 08.01.19 23:31
@Luciecologne píše:
@Ou Říkám v klidu, pouze se ptám. Každý má nějaký sen.
Tady nejsme v Praze… Tady koupíš 10 bytu 3+1 za 10mil.
Proč pomáhat? Investorů je spoustu, jedné horské chatě tady město Pomáha, já se pouze ptala, zda je něco takové možné a vždy se najde někdo, kdo neporadí, ale hned klade tyto otázky.Těch 10mil bych dala dokupy, při prodání více bytů, které vlastním.
Ale rekonstrukce bude určitě 10mil a více.
Ano, je to stará stavba, z roku 1920. :palec:

@Kaliopa tys ten byt v Praze jeste nekoupila a vymyslis dalsi kraviny viz penzion v Hořovicích… :mrgreen:

Gracelynx
Povídálka 29 příspěvků 08.01.19 23:32

@Pidulka1991 ja nejsem zakladatelka a nic nekupuju :grinning: ja mu to rozmluvila, i kdyz jsme si na to pujcovat nemuseli, tak mi to prislo jako bezedna dira, do ktere se budou akorat hazet penize a k tomu pro me spousta prace…

Luciecologne
Stálice 86 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 23:35

@Hanka1 Nelyžuje se tam, k chatě vede městská asfaltová cesta, která je města. Chata má kolem sebe velké pozemky, louky a tak. Ano je to sebevražda.
Já se pouze chtěla zeptat, zda někdo tady z Vás něco podobného uskutečnil.
Nemám v plánu běžet prodat dům, byty, manžela a syna. A své orgány a jít koupit hned chatu horskou…

Hanka1
Extra třída :D 13836 příspěvků 08.01.19 23:35

@Luciecologne ja jen ze uz nejsi anonymni, takze bacha na svagřici :mrgreen:

Luciecologne
Stálice 86 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 23:37

@Hanka1 O žádným penzionu v Hořovicích nepadla ani zmínka…

Pidulka1991
Závislačka 3084 příspěvků 08.01.19 23:37

@Gracelynx pardon smotla jsem vás dohromady :oops:, jdu si radši lehnout 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >