Změna trvalého pobytu (nájem)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lussinda
Kecalka 106 příspěvků 07.01.19 20:23
Změna trvalého pobytu (nájem)

Ahoj,
chci si změnit místo trvalého pobytu. S přítelem bydlíme v nájmu, smlouva je psaná na něj, on vše podepisoval, zařizoval.. mé jméno tam není, sem tam vedena jako +1 osoba ( Přítelovo jméno + příjmení + jedna osoba)
Co prosím potřebuju vše na úřad, aby mi to v občance změnili?
Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7753 příspěvků 07.01.19 20:27

A nemůžeš se do ty smlouvy nechat dopsat, stačí jméno, datum narození, místo toho plus osoba?? Já měla byt napůl se ségrou, smlouva byla na ni, ale já byla vypsaná jako další osoba v bytě, jmenovitě, pak stačilo zajít na úřad, musela se mnou teda ségra když smlouva byla na ni, mít sebou tu smlouvu a občanky a to bylo vše, ale jestli tě tam dají bydliště když v té smlouvě nejsi těžko říct :nevim:

Lussinda
Kecalka 106 příspěvků 07.01.19 20:28
@Kriss Tina píše:
A nemůžeš se do ty smlouvy nechat dopsat, stačí jméno, datum narození, místo toho plus osoba?? Já měla byt napůl se ségrou, smlouva byla na ni, ale já byla vypsaná jako další osoba v bytě, jmenovitě, pak stačilo zajít na úřad, musela se mnou teda ségra když smlouva byla na ni, mít sebou tu smlouvu a občanky a to bylo vše, ale jestli tě tam dají bydliště když v té smlouvě nejsi těžko říct :nevim:

Právě na prd je, že majitelka bytu žije v zahraničí a jezdí sem jedno za… takže by to bylo složitý

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7753 příspěvků 07.01.19 20:30

@Lussinda tak zkuste s přítelem na ten úřad zajít, jestli tě tam napíšou, on tam musí každopádně i kdybys ve smlouvě byla a když nenapíšou tak jedině se připsat do ty smlouvy…

Janli
Kelišová 7270 příspěvků 07.01.19 20:32
@Lussinda píše:
Právě na prd je, že majitelka bytu žije v zahraničí a jezdí sem jedno za… takže by to bylo složitý

Pořád bude jednodušší, když ti pošle dodatek smlouvy, kde budeš uvedena jako spolubydlíci. Druhá varianta je totiž ta, zme se bude muset osobně dostavit na úřad a tam podepsat, že ti trvalý pobyt umožňuje.

Lussinda
Kecalka 106 příspěvků 07.01.19 20:33

Aha, dobře. Zkusíme tam tedy spolu zajít a uvidíme :think:

Lendeš
Kelišová 5896 příspěvků 07.01.19 20:34

Nemusíš být ve smlouvě, stačí když tam s tebou půjde přítel, protože on je oprávněná osoba na základě nájemní smlouvy a doložíte nájemní smlouvu a občanky.

Lussinda
Kecalka 106 příspěvků 07.01.19 20:37
@Lendeš píše:
Nemusíš být ve smlouvě, stačí když tam s tebou půjde přítel, protože on je oprávněná osoba na základě nájemní smlouvy a doložíte nájemní smlouvu a občanky.

A vadí, když tu adresu, na které žijeme, přítel v občance nemá? Ale má tam tu, kde žije jeho rodina? Jejich bydlí 5 minut od našeho baráku, takže mu to přijde zbytečné si to měnit. Všechny lékaře atd má v okolí, to já kvůli praktikovi jezdím přes hodinu :( A jelikož tu nemám trvalý pobyt, tak mě tu žádný doktor nepřijme…

Maminanamatersky
Kecalka 305 příspěvků 07.01.19 20:39

Ja mam taky najemni smlouvu jenom na svoje jmeno a manžel tam k nahlášení trvaleho pobytu vubec napsany byt nemusel. Na urade jsem dala souhlas k jeho tr pobytu v byte a hotovo.

eumedon
Extra třída :D 14215 příspěvků 07.01.19 20:39
@Lussinda píše:
Ahoj,
chci si změnit místo trvalého pobytu. S přítelem bydlíme v nájmu, smlouva je psaná na něj, on vše podepisoval, zařizoval.. mé jméno tam není, sem tam vedena jako +1 osoba ( Přítelovo jméno + příjmení + jedna osoba)
Co prosím potřebuju vše na úřad, aby mi to v občance změnili?
Děkuji za odpovědi

Zákon o evidenci obyvatel, § 10 odst. 6 písm. c):

doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny. Za oprávněnou osobu se považuje osoba starší 18 let, svéprávná, která je oprávněna užívat objekt uvedený v odstavci 1 nebo jeho vymezenou část (např. byt nebo obytnou místnost), anebo je provozovatelem ubytovacího zařízení, kde se občan hlásí k trvalému pobytu.

Lussinda
Kecalka 106 příspěvků 07.01.19 20:40

děkuji všem za odpovědi :)

eumedon
Extra třída :D 14215 příspěvků 07.01.19 20:42
@Lussinda píše:
A vadí, když tu adresu, na které žijeme, přítel v občance nemá? Ale má tam tu, kde žije jeho rodina? Jejich bydlí 5 minut od našeho baráku, takže mu to přijde zbytečné si to měnit. Všechny lékaře atd má v okolí, to já kvůli praktikovi jezdím přes hodinu :( A jelikož tu nemám trvalý pobyt, tak mě tu žádný doktor nepřijme…

Nevadí, není tam napsáno, že tam musí mít trvalý pobyt (i když při té příležitosti si ho tam může vyřídit taky). Je tam napsáno, že to musí být osoba oprávněná k užívání. k užívání opravňuje nájemní smlouva, ne trvalý pobyt.

Příspěvek upraven 07.01.19 v 20:42

Alyss1
Závislačka 3019 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 20:42

Zahackuju se. Zakladatelce neporadim, ale budu tohle resit taky. Ja sice jsem ve smlouve psana, ale co deti?!? Ty tam psane nejsou . Potrebuju prihlasit hlavne je. … nevite nekdo?

eumedon
Extra třída :D 14215 příspěvků 07.01.19 20:46
@Alyss1 píše:
Zahackuju se. Zakladatelce neporadim, ale budu tohle resit taky. Ja sice jsem ve smlouve psana, ale co deti?!? Ty tam psane nejsou . Potrebuju prihlasit hlavne je. … nevite nekdo?

Tvoje děti budou logicky bydle s tebou. Přihlásíš i děti.

1. Za občana mladšího 15 let ohlásí změnu místa trvalého pobytu jeho zákonný zástupce nebo fyzická osoba, které bylo dítě svěřeno do péče rozhodnutím soudu. Za občana, jehož svéprávnost byla omezena tak, že není způsobilý k jednání podle odstavců 5 a 6, ohlásí změnu místa trvalého pobytu jeho zákonný zástupce.
Alyss1
Závislačka 3019 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 20:46

ok nez jsem to fopsala, odpoved prisla:)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >