Koupě prvních bot

chatwenna
4.8.13 17:04

Koupe prvnich bot

Ahoj holky, uz nejakou chvili projizdim e-mimi, co se prvnich bot tyce.
A nejak si porad nevim rady, natoz abych mela vlastni nazor :lol:

Zkopiruju odpoved z poradny:

Dobrý den,
téma botiček je velmi diskutovaná oblast a můj názor i názor celého týmu kolegů Rosety je jednoznačný. Botičky by mělo nosit zdravé dítě pokud možno co nejméně a nosit by je mělo až když chodí. Pro domácí obuv bych doporučovala tzv"capáčky" což jsou celokožené, prodyštné, měkké botičky přopomínající piškoty. Podrážka je u těchto botiček tenká, botičky jsou velmi ohebné a tak dítěti umožnují úzky kontakt s povrchem a svalová aktivita plosky nohy se tak může při chůzi dobře účastnit. Pro chůzi na ven bych doporučila nízké boty/nedoporučuji kotnílkové/, ohebné v předozadním směru i do krutu a opět s tenkou podrážkou, aby kontakt plosky nohy a povrchu byl co nejlepší a svaloviny plosky nohy mohla být aktivní. V domácím prostředí dítě nemusí chodit v bačkůrkách, ale dbejte, aby mělo v teple kotníky, které jsou na chlad citlivé, protože nejsou chráněny dostatečnou vrstvou svaloviny. Máme zkušenosti, že zdravé děti se tímto způsobem dobře otužují a trénují svalovinu plosky nohy podílející se na její klenbě. S pozdravem KLára Tesařová

No a co si ted z toho vybrat…?
Vsude se pise neco jineho… Co se tyce boticek na doma - tak souhlasim s pí Tesařovou, ale venkovni boty?? Mam strach, ze se malemu budou nizke zouvat.
Nezastavam nazor, ze musi byt kotnickova bota proto, aby drzela kotnik, ale myslim si, ze nizka bota se vyzuje…

A pak musim napsat jeste neco - vim, ze na*seru pulku e-mimina, ale nesnasim na pohled vsechny ty boty vhodne pro deticky :)))) Jsou nechutne, nemoderni, hnusne barevne a hnusne tvarove. Mam rada klasicke kecky, adidasky napriklad…

Prosim - existuji i hezke boty vhodne pro deti?? :)))

Muzete mi napsat, kdy od prvniho kroku jste nasazovaly boty a pridat treba odkaz, jak vypadaly…?

Díky moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
4.8.13 17:09

Hm, predvcirem jsem koupila prckovi dvoje kotnickove :roll:
ale on si je stejne nechce nechat nazout, tak je to tak nejak jedno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.13 17:10

Když je dobře utažená, tak nevyzuje. Líp se teda utahují šňěrovací boty. A botička musí padnout, je jasný, že bota, která sedí dětem s vysokým nártem, tak asi dítěti s nártem běžným může být volnější.
A nesmí být bota moc velká, pro začínajícího chodce je naprosto nesmyslné dávat nadměrek větší jak 1cm, i když se někde doporučuje i 1,5cm. Bohužel, je možné, že z prvních bot vyroste třeba během měsíce, ale větší bota by se vyzouvala, taky by mohla překážet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.13 17:13

Třeba takový superfitky? http://www.detskeboty.cz/…00233-43.htm
Nebo je to moc neestetické? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
4.8.13 17:15

@Ali-Ali Maly ma asi ctvery capacky „na ozdobu“. Kdybych secetla cas, kdy je mel na noze, dostala bych se asi na dvacet minut :-D

Proto mam prave strach, aby si nezouval i ty chodici…

@Gladys Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
31603
4.8.13 17:17
@chatwenna píše:
@Ali-Ali Maly ma asi ctvery capacky „na ozdobu“. Kdybych secetla cas, kdy je mel na noze, dostala bych se asi na dvacet minut :-D

Proto mam prave strach, aby si nezouval i ty chodici…

@Gladys Díky :kytka:

tak ono si je chodící dítě pak už nesundavá, když po těch nohou chodí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
4.8.13 17:18
@Gladys píše:
Nebo je to moc neestetické? :mrgreen:

Nad tema bych se asi smilovala :)))
Akorat, ze maly mi ted udelal tri kroky v postylce, kdyby chodil az v zari - nebudou i tak moc teple…? Navic ty suchace - pred chvili jsi mi radila snerovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
29442

Tak já to měla celkem jednoduché. Syn má valgózní kotníky /vtočené/, takže se řídím radami ortopeda a taky tím, aby měla vyndávací stélku, protože ve 2,5 letech ho čekají vložky do bot. Takže ano, on má ty botečky, které se Ti tak strašně nelíbí. :mrgreen: Kotníčkové, s pevným opatkem, ohebnou špicí a měkkou podrážkou. I když letošní výběr sandálí jsem teda podělala a synovi vůbec nesednou. Jinak za mě určitě botky na šněrování, jdou samozřejmě lépe regulovat a utahovat. Teď má celoročky a sandály na sucháče a je poznat, že to není ono. Většinou kupujeme Superfit, teď ty sandále má poprvé Fare.

Jinak první botičky jsme měli od DPK, byly to bačkůrky s kaučukovou podrážkou. Na léto měl pak první sandálky Elefanten, ale to teprve začínal chodit. Na podzim pak už měl první celoročky právě od Superfit: http://www.detskeboty.cz/…00337-81.htm, všechny boty, mimo letních sandálů a tenisek (Fare) má právě ty Superfity.

Mě třeba osobně se líbí strašně moc botičky od DPK: http://botickarna.mimishop.cz/detail.php?…, http://botickarna.mimishop.cz/detail.php?…, http://botickarna.mimishop.cz/detail.php?…, ale synovi moc nepadnou, jsou mu užší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
@Gladys píše:
tak ono si je chodící dítě pak už nesundavá, když po těch nohou chodí ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Diky za upozorneni :-D
  • Nahlásit
  • Citovat
31603
4.8.13 17:20
@chatwenna píše:
Nad tema bych se asi smilovala :)))
Akorat, ze maly mi ted udelal tri kroky v postylce, kdyby chodil az v zari - nebudou i tak moc teple…? Navic ty suchace - pred chvili jsi mi radila snerovat :mrgreen:

to byl jen první nástřel, co mi padnul pod ruku ;) Když ti teď chodí jen v postýlce, tak má na boty ještě čas, botyse mají dávat, až když chůze převažuje nad lezením. Tím je myšlená samostatná chůze, ne obcházení nábytku. Co má teď za velikost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 17:21
@Gladys píše:
Nebo je to moc neestetické? :mrgreen:

tak tam maji nektere krasne. ale ty co me zaujaly, tak capacky jsou za 1200 a sandalky za 1600…
a uz vidim, jak to bude vyhazovat z kocaru :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
4.8.13 17:22

@gabi.design Prosim te, neuraz se… :kytka:

Ale tohle je presne to, o cem jsem mluvila… Proc nemuzou udelat pro ty male smradatka neco stylovejsiho :mrgreen:

I tak ti ale dekuju, aspon jsem se utvrdila v tom, ze budeme snerovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
35461
4.8.13 17:23

Doma bosky a na ven prostě nějaké s certifikátem, názory asi budou různé, co se týká podrážky i ochrany kotníků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
4.8.13 17:24

@Gladys Jo, tohle jsem se taky docetla…

Jenze oblast bot je neco, co me zatim uspesne obchazelo a fakt nemam prehled, tak jsem se chtela trochu informovat :)

Ted ma 19 :)

Je mi jasne, ze treba bude chodit az za mesic (a to kdovi), ale nerada bych pak zustala prekvapena a nepripravena. Prolezla jsem tady dost diskuzi, ale hodne z nich je dost starych, kde prave prevladaji ty „starsi“ nazory, tak jsem chtela vedet, jak se to ted dela moderne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
chatwenna
4.8.13 17:26

@Tiger-lily No - prave nejake… JAKE? :mrgreen:

Nejlepe stylove a s certifikatem :-D Mas tip? 8)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama