Koupit byt přes realitku nebo developera

Anonymní
27.7.21 17:33

koupit byt přes realitku nebo developera

Ráda bych vyřešila v nejbližší době bydlení, vzhledem k neustále se zvyšujícím cenám nemovistostí. Ovšem přijde mi, že dnes se dostat k bytu je téměř nemožné, na každý byt je hafo zájemcu a realitky toto řeší dražbami. Byla jsem se podívat na 1 byt, který byl sice v dobré dojezdové vzdálenosti, ale jinak malý, nic moc se mi nelíbi, tak jsem do aukce nešla, přesto mi další den došla smska, že už je pryč. Je velký zájem. Nyní jsem měla čas, ale už budu v práci a když hned neragujete a nejedete na prohlídku, holt máte smůu, i tak bych měla štěstí, když je plno zájemců. Přemýšlela jsem nad bytem, který je v jiném kraji Svitavy, jde o nový byt od developera za cenu, kde ve městě kde bydlím nekoupím ani 30m2 byt. Bojím se jen toho, že budu daleko v neznámu, rodinu a přátele mám tady, ale bydlet také potřebuji. No a hlavně abych našla práci, i když je mi jasné, že bude méně placená, zase pořizovací cena je slušná, jinak byty neustále rostou a taky by se mi nemuselo nic podařit koupit, proto nechci váhat i ceny nových bytů už v srpnu půjdou nahoru, vzhledem ke zdražování materiálu. Tady mohu mít menší 43m2 o 400tis. dražší, i tak pokud bych nenašla práci v sousedním městě, tak bych musela dojíždět.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
400
27.7.21 22:12

Jestli developer nebo realitka, neměl by být mezi tím rozdíl.. Záleží, jak bude mít developer poresene právní věci (advokátní úschovu, smlouvy, atd), které jsou u realitek včetně, ale zase si developer nemusí brát provizi za prodej, tudíž ušetřených několik desítek tisíc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
27.7.21 22:22

Tak dulezite je, zda se ti byt libi, to kdo ho prodava si vybrat nemuzes. Pokud se upnes na to, ze jen od developera, tak si dost omezis vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat