Kouření v autě

22.1.20 09:11

Kouření v autě

Nevím co si počít.
Chodím do práce tady v Přelouči na ranní směnu a pro naše dvě děti jsme sehnali školku v Pardubicích. Aby se tam měly jak dostat, vozí je tchán, který tam jezdí ráno do práce do jedné továrny. Jenomže děda je kuřák a během jízdy v autě kouří.

Paní učitelka si nám stěžovala, že oblečení smrdí kouřem.
Když jsem se dětí ptala, tak prý děda během jízdy vykouří třeba dvě cigarety a ani nestáhne okna, aby vyvětral.

Když jsem na tchána udeřila, říkal, že za jeho mládí jeho rodiče kouřili přímo v bytě i za jízdy v autě a všichni jsou zdraví. A že nevětrá, aby mu nebyla zima.

Co teď? Manžel jezdí s kamionem a je věčně pryč. Já nemám jak je do školky vozit, protože chodím ráno do práce. S tchánem není řeč, prý v práci kouřit nesmí. Bojím se, že by v budoucnu mohli mít nějaké zdravotní potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7084
22.1.20 09:13

Hledala bych okamžitě školku v místě bydliště a nebo jinou práci, pokud není opravdu nikdo jiný. A s tchánem by si měl promluvit manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 09:14

Snažila bych se to vyřešit třeba domluvou v práci nebo nějak jinak. Ale do auta bych děti kde se kouří nikdy neposadila. Já jsem zatvrzelý abstinent a kuřáky nemám ráda, takže tohle bych neskousla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21998
22.1.20 09:14

Ani nevetra 8o? To je nechutny…A to ja si klidne fuknu v aute svojim, ale bez okynka to snad ani nejde, to by zabilo i me ten kour a smrad.Deti je mi lito, opravdu musi smrdet, plus to, ze to museji dychat :roll: Ma vyjet driv a udelat si prestavku treba, kdyz musi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
22.1.20 09:18

Osobně by mě ani nenapadlo hledat školku někde, kde to je pro mě nebo manžela nedosažitelné. Co byste dělali, kdyby ze školky volali, že třeba děti zvrací nebo je nějaké zranění? Přišlo by mi i nevhodné žádat tchána, aby děti každý den vozil. Kouření v autě je humus i když se u toho větrá, nicméně je to jeho auto a jeho ranní zvyk. Pokud nepomůže ani promluva tvého manžela s ním, pak budete muset najít školku v místě bydliště nebo tvé práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32764
22.1.20 09:21

Sehnala bych školku v místě své práce..okamžitě. Případně není nějaká kamarádka, sousedka, která by mohla vozit? k tchánovi bych dítě do auta už nedala..prase a ani se nestydí. humusák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32764
22.1.20 09:23

A víc než zdravotní potíže by mi vadilo že mi děti ve škole smrdí kouřem..si z nich začnou ostatní utahovat. Možná i vedle nic nebudou chtít děti sedět a tak..
zdravotní potíže asi z jedné jízdy denně bych moc neviděla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8052
22.1.20 09:25

@petra.prelouc1 Tak to bych ho teda hnala. Taky si v autě zapálím ale jezdím sama a otevřu si okno. Nedokážu si představit vykouřit dvě cigarety v zavřeném autě 8o Když pžedá děti ve školce, tak to musí být hodně cítit. To je takový problém si zakouřit než vyjedou, a pak až děti vysadí? Asi by bylo vhodné najít jinou školku, co když by volali že děti třeba zvrací, nebo co pak, když tchán onemocní a nebude děti vozit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 09:26

Tady v téhle oblasti je velice obtížné školku vůbec sehnat. Já už je potom vozím domů sama, ale ráno se tam nejsem schopná dostat.
Manžel se vrací až za týden, zkusím ho přimět, aby s ním promluvil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
22.1.20 09:29
@petra.prelouc1 píše:
Tady v téhle oblasti je velice obtížné školku vůbec sehnat. Já už je potom vozím domů sama, ale ráno se tam nejsem schopná dostat.

Může to zkusit zahrát i na bezpečnostní riziko kouření - krom toho, že se to nesmí (stejně jako telefonovat), tak kdyby se cokoli stalo, cigareta mu spadne do klína a bude. Vozí proboha dvě malé děti! Mimochodem, má z toho tchán něco? Chci říct, jestli jste se domluvili na nějakém přispění na benzín nebo jinou kompenzaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32764
22.1.20 09:30
@petra.prelouc1 píše:

staré lidi nepředěláš..
v podstatě ti dělá laskavost takže mu nemůžeš nic nařizovat, pokud se sám nechytne za nos - což neudělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 09:30

Děda prý kouří už od mládí a když si nezapálí, tak je nervózní. Navíc prý dělají v nějaké továrně kde se dělá s hořlavinou a tam nesmí kouřit vůbec nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
22.1.20 09:31

@petra.prelouc1 bože to je humus. Chudáci děti. Já sám mám problém sednout ke kuřákovi do auta jako dospělej. Přijde mi to jako ten největší humus co může být, stejně jako kouřit doma. To je pomalu jako chodit srát do postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22545

Paní učitelka říkala - to musíš cítit i ty, to mi neříkej. Třeba bunda se nepere každý den, tak tím musí být pěkně načichlá. No fuj… hledala bych školku v tobě dosažitelné vzálenosti, pokud s tchánem není řeč.
Manžela taťka je taky kuřák a říká, že v autě nekouří - ale tím myslí to, že sedí, nohy ven a všechno jde samozřejmě do auta. Je tím pěkně načichlé. V autě kouří jen, když tam je sám a má otevřená okýnka, ale i tak je to humus. S ním teda domluva je…
Co na to manžel? Tohle je pro mě absolutně nepřijatelná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@unuděná píše:
Může to zkusit zahrát i na bezpečnostní riziko kouření - krom toho, že se to nesmí (stejně jako telefonovat), tak kdyby se cokoli stalo, cigareta mu spadne do klína a bude. Vozí proboha dvě malé děti! Mimochodem, má z toho tchán něco? Chci říct, jestli jste se domluvili na nějakém přispění na benzín nebo jinou kompenzaci?

Vozí je zadarmo. hodně nám to pomáhá, nicméně asi budeme muset udělat nějakou změnu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama