Kousání nehtů - u 4,5leté dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 15.08.11 01:21
kousání nehtů - u 4,5r dcery

Ahoj,
dcera si kouše nehty a když ne nehty, tak kuzicku okolo nehtu. Ne ze by to delala uplne do kuze, ale rada bych ji toto zbavila co nejdrive. Bohuzel nejak netusim jak na to. Nemate nekdo zkusenost nebo radu jak na to?! Dekuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

desire
Kecalka 242 příspěvků 15.08.11 06:53

Tak to neporadím, máme bohužel doma to samé :cert: Syn skoro šest si začal kousat nehty asi před půl rokem, dokáže to dokonce i na nohách 8-o
Napomínání, výhrůžky , zatím nezabírají. Kamarádka mi jen říkala, že existuje nějaký pepřový lak na nehty…

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18209 příspěvků 15.08.11 07:00

Já si kousala nehty od školky a nepomáhalo nic. Naši se se mnou kvůli tomu natrápili dost. I ty laky hořké jsou na prd, je to chvilkový účinek, dítě si na tu hořkou chuť rychle zvykne a kouše dál…já nekousala za jejich přítomnosti, páč to věčný napomínání mě fakt vadilo :mrgreen:

Přestala jsem až na střední díky gelovým nehtům :wink:
Ono taky dost pomůže vlastní sebeuvědomění a stud za ty škaredý prsty :mrgreen:

weruuunka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.11 08:01

Já jsem si kousala nehty někdo do 10let. :oops: :mrgreen: Pak jsem je chtěla mít hezký, tak jsem přestala. :lol:

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 15.08.11 08:03

Dcera si taky hryže nehty :roll: , chvíli pomohla motivace tím, že když je nebude mít okousaný, že si je může nalakovat, ale ani to nezabralo na 100%. Teď už jsme se posunuli kousek dopředu, že nemá ohryzaný všechny, ale jen ukazovák a prostředník.

V lékárně prodávají hořký bezbarvý lak na nehty MordeX, jeho chuť by měla děti odradit v okusování. Bohužel jeho velká nevýhoda je ta, že se smývá vodou, takže když ráno nalakuješ dítěti nehty a to si za den párkrát umyje ruce, večer není po laku ani památka.

valkil 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.11 08:37

koušu si dodnes :(
Teda pokud zrovna nemám umělý, což se občas stane, jako zrovna teď.
Jedna dcera si kouše, druhá ne. Je to zlozvyk, jako každý jiný, a strašně pracně se odnaučuje.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 15.08.11 09:45

Taky jsem si kousala. Až do dospělosti, pak jsem nosila umělé. Naši mi je pepřovali, lepili náplastí, vysvětlovali… nic nepomohlo.
Být tebou, zkusím psychologa.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 15.08.11 09:55

Mám doma to samý, včetně toho kousání nehtů na nohách :mrgreen: U syna nepomáhá ani vysvětlování, ani výhrůžky. Podle mě z toho musí vyrůst.
Já jsem si v dětství taky kousala nehty a až v pubertě jsem si to cíleně zakázala. U dětí se s tím podle mě nic moc nezmůže.

Jarka K
Závislačka 4050 příspěvků 15.08.11 10:36

já si koušu nehty od takhle nízkého věku taky a koušu je dodnes. Nic nepomohlo… nosila jsem i umělé nehty a i ty jsem měla pořád v puse. S příchodem miminka jsem si je přestala dávat a vrátila jsem se ke starému zlozvyku s plnou parádou…
jak tu někdo psal, tak bych taky viděla jako možnost psychologa, protože si nemyslím, že by nějaký domácí metody mohly mít úspěch… :-?

valkil 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.11 12:14
Jarka K píše:
já si koušu nehty od takhle nízkého věku taky a koušu je dodnes. Nic nepomohlo… nosila jsem i umělé nehty a i ty jsem měla pořád v puse. S příchodem miminka jsem si je přestala dávat a vrátila jsem se ke starému zlozvyku s plnou parádou…
jak tu někdo psal, tak bych taky viděla jako možnost psychologa, protože si nemyslím, že by nějaký domácí metody mohly mít úspěch… :-?

Umělý mám taky furt v puse ( :poblion: ) ale nekoušu si je. Ono to naštěstí moc nejde…
Psycholog by možná pomohl.

Florzinha
Stálice 74 příspěvků 07.06.12 15:19

Ahoj maminy,

nezakladam novou diskusi, jelikoz jsem nasla tuto. Taky mne zajima, jestli se vam, maminkam deti co si okusuji nehtiky podarilo tohoto priserneho zlozvyku zbavit/odnaucit. Maly (skoro 4 roky)si ted ze skolky prinesl tento zlozvyk. Odkoukal to od sveho kamarada jako spoustu dalsich veci, vc. vulgarnich vyrazu atp. Vysvetlovani, napominani, vyhrozovani, ze mu prstiky upadnou :? nepomaha. Nevim jak ty laky na nehty, jestli to nemuze byt nejake zavadne, ale taky je to na nic, kdyz se to po umyti rukou smyje. Je to cerstvy zlozvyk, asi mesic, rikam si, ze cim driv s nejakou metodou zacneme, mame vice nadeji na uspech. Mate nejakou radu?

Billi
Nadpozemská drbna 25892 příspěvků 16.01.15 21:07

Holky, nemáte radu, jak odnaučit okusovat nehty kluka 3 roky? V současnosti si už nehty ohlodal skoro komplet, takže ten hnusný lak nemáme kam napatlat, náplasti slepí, rukavice sundá :zed: Nejhorší je, že už ho měsíc sledujeme a pravděpodobně si je okusuje před spaním, přes den jsme ho neviděli.
Má slíbenou velkou odměnu, denně motivujeme, ukazujeme, jak to je hezké, když se nehty stříhají… Nic nepomáhá. Trvá to už víc jak rok.
Začal s tím, když jsme násilně sebrali dudlík. Už bych to nikdy neudělala a vyčítám si to. Brali jsme mu ho ve 2 letech, když jsme zkoušeli dřív, vždycky nahrazoval prstem.
Připadám si, že jsem selhala.

Blackova.K
Závislačka 2940 příspěvků 16.01.15 21:14

@Billi můj skoro 5 si nehty kouše asi 3/4 roku. Lak pomohl na dva dny, pak opět. Nepomáhá nic, výhružky, úplatky… kouše si i na nohách, ten 3/4 rok jsem na něj nepoužila nůžky. Je to hnus, nikdo z nás to nedělá.
Netrap se, neselhala jsi. Náš to dělá fakt až teď, nemusí to mít vůbec spojitost s dudlíkem.

Billi
Nadpozemská drbna 25892 příspěvků 16.01.15 21:16

@Blackova.K u nás nejspíš má. Co jsem sebrala dudlík, nestříhala jsem mu nehty. Teď už si je fakt sežral komplet. On prostě nemá nehty na rukou :zed: Dneska jsem se na to po delší době zaměřila, protože mu z půlky prstů tekla krev a úplně jsem se zhrozila. :zed:

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 16.01.15 21:17

@Billi
S dudlíkem to podle mého nebude mít žádnou souvislost, tím se netrap. Je to prostě zlozvyk, mají ho i děti i dospělí lidé, radu nemám. Dcera to dělá taky, nehty jsem jí nestříhala snad od 1 roku…bude mít 6 a stále si je kouše. Já jí to teda ničím nenatírám, ani nijak neznepříjemňuji, jen když ji vidím, tak ji upozorním. Myslím, že stejně nic opravdu nepomůže, že na to buď časem přijde sama až bude chtít mít hezké nehty, nebo také ne. Nenaděláme nic, jsou horší věci. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >