Kouše sestřičku, jak řešit?

338
1.8.13 22:08

Kouše sestřičku

AHoj Mamky, prosím o radu. Má starší dcerka 2roky začala kousat svoji sestřičku 7měsíců. A nevím jak na ní :cert:
Už jsem zkoušela to vysvětlit že to nesmí že to sestřičku bolí ale jako do dubu. Po druhé kdy to udělala dostala po ruce, po třetí dostala luply po ručence i zadečku. To vše asi během dvou dnů.
Nevím jestli ji dát pořádně po zadečku, nebo ji taky kousnout aby věděla jak to bolí nebo ji nedát dudlík (který zbožňuje) :nevim:
Děkuji za radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3257
1.8.13 23:26

To bude žárlivost - malá začíná být akční a tak cítí konkurenci. Vynucuje si tvou pozornost.

Já bych to řešila neagresivně, protože agresivita může vyvolávat ještě větší agresi a pak nemusíš být vždy po ruce, abys zasáhla.

Vysvětlovat, odvádět od sestry, zabavit ji, dát ji znát, že jsi tam i jenom pro ni - dělat s ní něco výlučného, co menší nemůže - ať má maminku jen pro sebe. Když by ji chtěla kousnout, tak na ni zavrčet naštvaně jako pes - sice to zní divně, ale fakt to pomáhá - máme to zafikované v genech ještě po předcích - to zavrční mám z knížky od Karpa - Nejšťastnějí batole v okolí a když mě malá svého času kousala, tak to fungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
1.8.13 23:36

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

tady máš odkaz na to jak můžeš komunikovat se starší, aby necítila žárlivost na mladšího sourozence.

Ještě mě napadlo, když by chtěla kousnout a ty bys byla u toho, tak ji dát ruku před pusu, říkat ji, že sestřička se nekouše, ale hladí/pusinkuje a pohladit její rukou ségru a pak třeba i ji.

Ale věřím, že to je těžké :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
2.8.13 13:51

@fia80 Díky za ten odkaz, mrknu na to.
Jinak si myslím že se snažím dávát pozornost oběma stejně, požná starší více. Ale bohužel ji nestojím za patama abych hned viděla co děla :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama