Kožní problémy a strie

Anonymní
6.10.19 22:00

Kožní problémy a strie

Ahoj. Jsem ve 33 TT a začali se mi dělat strie, bříško už nesvědí, ale nohy… teda stehna, to je šílený. Svědí to a když to prostě nevydržím a podrbu vypadá to hnusně a mám tam pupinky. Kolikrát drbu ve spánku a uvědomím si to až mě to vzbudí.
Myslíte že to jsou prostě strie nebo už nějaký kožní problém? Mě to přijde trochu víc, ale nechci otravovat na kožním jen tak. Mažu teda olejem na strie a kokosovým olejem, ale když to začne svedet tak je těžký se ovládnout. Snažím se místo drbání masírovat právě tím kokosakem, ale občas to prostě nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19921
6.10.19 22:05
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem ve 33 TT a začali se mi dělat strie, bříško už nesvědí, ale nohy… teda stehna, to je šílený. Svědí to a když to prostě nevydržím a podrbu vypadá to hnusně a mám tam pupinky. Kolikrát drbu ve spánku a uvědomím si to až mě to vzbudí.
Myslíte že to jsou prostě strie nebo už nějaký kožní problém? Mě to přijde trochu víc, ale nechci otravovat na kožním jen tak. Mažu teda olejem na strie a kokosovým olejem, ale když to začne svedet tak je těžký se ovládnout. Snažím se místo drbání masírovat právě tím kokosakem, ale občas to prostě nejde :nevim:

Kdyby ti nápadně žloutla pokožka a měla jsi tmavší moč, upozorni na to gynekologa. Mohla by to být cholestáza. Ale spíš to vypadá prostě jen na vyrážku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
6.10.19 22:17

Nemůže to být reakce na ten kokosák každý ho nesnese a mě po něm položka svěděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.10.19 22:19

@Nykotynka Ne ne břicho se mi po něm krásně zahájilo jinak mě taky neskutečně svedelo, ale co ho používám tak se strie zatahli a zahojilo se mi to. Jen ty stehna pořád zlobí. Možná je to i tím jak jsem přibrala a hlavně na stehnech, tak se asi třou :(

• Nahlásit
  • Citovat
927
6.10.19 22:22

Vypadá to jako alergická reakce trošku… Kokosakem se nemaž, je těžce komedogenni, tj. ucpava póry a u citlivé pokožky udělá víc škody než užitku. Kokosový olej je vhodný tak akorát na vlasy, ale lidi si to pořád nenechají vymluvit a patlaji to na sebe, jakože bio eko jsme krásně promazany… Ani prd. Oleje se mazou jen na vlhkou pokožku, v opačném případě ještě víc vysuší. Jestli chceš něco přírodního, tak vyzkoušej bambucke maslo, mandlovy olej, arganovy, merunkovy atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
6.10.19 22:27
@Anonymní píše:
@Nykotynka Ne ne břicho se mi po něm krásně zahájilo jinak mě taky neskutečně svedelo, ale co ho používám tak se strie zatahli a zahojilo se mi to. Jen ty stehna pořád zlobí. Možná je to i tím jak jsem přibrala a hlavně na stehnech, tak se asi třou :(

Jojo to je možné vlastně ano moje neteř má silnější nožky a podle obrázku by to mohlo být zkus obyčejný pudr je to rada od mé maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19921
6.10.19 22:27
@Any111 píše:
Vypadá to jako alergická reakce trošku… Kokosakem se nemaž, je těžce komedogenni, tj. ucpava póry a u citlivé pokožky udělá víc škody než užitku. Kokosový olej je vhodný tak akorát na vlasy, ale lidi si to pořád nenechají vymluvit a patlaji to na sebe, jakože bio eko jsme krásně promazany… Ani prd. Oleje se mazou jen na vlhkou pokožku, v opačném případě ještě víc vysuší. Jestli chceš něco přírodního, tak vyzkoušej bambucke maslo, mandlovy olej, arganovy, merunkovy atd.

Myslíš na mokré vlasy? Mohla bych ho použít, ač mám rychle mastící se vlasy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19921
6.10.19 22:28
@Anonymní píše:
@Nykotynka Ne ne břicho se mi po něm krásně zahájilo jinak mě taky neskutečně svedelo, ale co ho používám tak se strie zatahli a zahojilo se mi to. Jen ty stehna pořád zlobí. Možná je to i tím jak jsem přibrala a hlavně na stehnech, tak se asi třou :(

Jestli je to na místě setkání stehen, přemázni si to suchým podpažďákem. Funguje proti pocení i zde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
6.10.19 22:30

Já vlasy mazala a nedělalo mi to dobrotu hodně se mastily, ale na palačinky super mňam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
6.10.19 22:31

@Russet Dobrá rada :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
6.10.19 22:39

@Russet na mastné vlasy určitě neee. Leda jako masku na konečky. Mastné vlasy snesou spíš ten arganovy olej. Namazat navlhcene a nechat působit hodinu nebo libovolně dlouho a normálně umýt šamponem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 22:41
@Nykotynka píše:
Já vlasy mazala a nedělalo mi to dobrotu hodně se mastily, ale na palačinky super mňam.

Já taky, jako olej do vlasů nepřipadá v úvahu, a to mám vlasy hodně suchý. I malý množství mi je zmasti tak, že je můžu mýt znova. Používám ho jen jako kúru. Obličej si s ním mažu taky, když ho mám hodně suchej, na noc a jen málo, souhlasím s tím, že když se používá často, tak ucpává póry. A ano, na palačinky mnaminka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 06:07
@Anonymní píše:
Myslíte že to jsou prostě strie nebo už nějaký kožní problém? Mě to přijde trochu víc, ale nechci otravovat na kožním jen tak. Mažu teda olejem na strie a kokosovým olejem, ale když to začne svedet tak je těžký se ovládnout. Snažím se místo drbání masírovat právě tím kokosakem, ale občas to prostě nejde :nevim:

Zkus radeji mazat sezamovým je pokožce šetrnější a měl by je i vyhladit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama