Krácení dovolené

219
27.7.21 13:12

Krácení dovolené

Pěkný den, prosím pěkně mam dotaz u kterého vůbec nevím jak se co počítá a pod. Dne 23.6.2021 jsem skoncila u zaměstnavatele, dala jsem výpověď, mela jsem smlouvu na dobu neurčitou a pracovala jsem tam 7,5 let.
Od 15.1.2021 do 30.4.2021 jsem byla na nemocenské.
Když jsem dávala výpověď nikdo mi z účetních neřekl ze se bude krátit dovolená a tak misto 77,5 hodin to je 9,5 dne dovolené (myslela jsem si ze mám na ne nárok) jsem dostala zaplaceno jen 7,75 hodin coz je jeden den, tak to moc nechápu, myslela jsem si že dostanu vice dní teda :think: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2041
27.7.21 13:49
@pozlátko píše:
Pěkný den, prosím pěkně mam dotaz u kterého vůbec nevím jak se co počítá a pod. Dne 23.6.2021 jsem skoncila u zaměstnavatele, dala jsem výpověď, mela jsem smlouvu na dobu neurčitou a pracovala jsem tam 7,5 let.
Od 15.1.2021 do 30.4.2021 jsem byla na nemocenské.
Když jsem dávala výpověď nikdo mi z účetních neřekl ze se bude krátit dovolená a tak misto 77,5 hodin to je 9,5 dne dovolené (myslela jsem si ze mám na ne nárok) jsem dostala zaplaceno jen 7,75 hodin coz je jeden den, tak to moc nechápu, myslela jsem si že dostanu vice dní teda :think: děkuji

Krácení dovolené je úplně normální, na to tě učetní upozornovat nemusí. Ono se bere, že to víš sama. Jinak dovolená se krátí podle toho, kolik dní si odpracovala a taky kolik dní si nepracvoala. A myslím si že to vypočetli dobře, zas by si nedovolili to špatně vypočíst a mít z toho problémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.7.21 14:00

@smajlik345 děkuji, no u nich je možné všechno i špatné vypočtena mzda, mam zkusenosti, ale právě jsem odpracovala vlastně 2 měsíce za toho půl roku a pravejsem ani nepochopila tu novelu od 1.1.2021 že se to zapocitava ta nemocenska jako kdybych pracovala tak ja nevím právě a nevím ani kam se obratit s tim dotazem dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
27.7.21 14:31
@smajlik345 píše:
Krácení dovolené je úplně normální, na to tě učetní upozornovat nemusí. Ono se bere, že to víš sama. Jinak dovolená se krátí podle toho, kolik dní si odpracovala a taky kolik dní si nepracvoala. A myslím si že to vypočetli dobře, zas by si nedovolili to špatně vypočíst a mít z toho problémy

Proč by se krátila dovolená? Nárok na dovolenou vzniká přece i v době nemocenské. Nejen v těch přímo odpracovaných dnech. Nebo už je to jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.7.21 14:43

@SábaW no pani sekretarka mi napsala ze musim mit odoracovano alespon 4 tydny a alespon 4nasobek týdenní doby (155 hodin), pracovala jsem dva mesice v kuse, coz je vice nez 4 tydny a odpracovala jsem 300 hodin coz je vice nez 4nasobek tak právě nevim proč misto devíti dnu mi zaplatili jeden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
27.7.21 14:46

Jednak se dovolená počítá podle odpracovaných dnů v roce, takže se pracuje s tim na co máš momentálně nárok (ne z celýho roku) a nemocenská ji ještě o něco zkrátí, takže to tak klidně může být…
Já teď nějakou dobu byla na nemocenský a před koncem roku jdu na mateřskou a finančáci si mě přehazují jak horkej brambor, protože nikdo neví jak přesně to spočítat, jak se to teď nově předělalo na hodiny, tak uvidime, jestli mi něco zbyde nebo naopak budu ještě doplácet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
27.7.21 14:56
@SábaW píše:
Proč by se krátila dovolená? Nárok na dovolenou vzniká přece i v době nemocenské. Nejen v těch přímo odpracovaných dnech. Nebo už je to jinak?

Nevím jak letos, když je změna, ale minulý rok se dovolená krátila. Řešila jsem právě to stejné a měla jsem i nemocenskou před ukončením prac. poměru. A nárok na dovolenu byl jen za odpracované dni, tedy bez nemocenské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78273
27.7.21 15:26

@pozlátko A necerpala si nejakou dovolenou? Me to vychází na cca 21 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6882
27.7.21 15:27

Od 1.1.2021 se dovo počítá jinak. Aby mohla být nemocenská započítána jako odpracovná doba, musí být odpracován dvanáctinásobek týdenní pracovní doby. Nepočítala jsem to, ale zřejmě jsi tuto podmínku nesplnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78273
27.7.21 15:28

@Hanula1212 Nesplnila, baj oko mi vychází odpracovaných 7 týdnů. Jo a prosím, pracuje se nějak s neuplnými týdny nebo vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.7.21 15:40

@Hanula1212 děkuji ja právě tu novelu vůbec nechápu, cetla jsem to desetkrát ale nerozumim tomu, tam to je i ze do 100 dnu nemocenske a od 100 dnu nemocenské ale nechápu to :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78273
27.7.21 16:31

@pozlátko Základní podmínka pro to, aby seti počítala nemocenská, je odpracovat 12 týdnů za daný kalendářní rok. A to ty nesplňuješ, takže nemocenská se ti počítat nebude, jen to co si opravdu reálně odpracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.7.21 16:35

@j.a.n.i1 aha děkuji, ale je to mazec po tolika letech a ani nedostanu tu dovolenou a propada vlastně do „zachoda“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32621
27.7.21 16:37
@pozlátko píše:
@j.a.n.i1 aha děkuji, ale je to mazec po tolika letech a ani nedostanu tu dovolenou a propada vlastně do „zachoda“

jak po tolika letech, každý rok jsi měla dovolenou, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.7.21 16:46

@vokishka ano samozřejmě ale myslela jsem to jinak, nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu