Výpověď - mám strach

137
27.7.21 07:59

VÝpoved mám strach

Ahoj holky, prochazim si teď takovym obdobím kdy to mám na prd v práci do toho se nám nedaří miminko a tak sem si řekla ze práci jelikož je velice stresující změním. Dělám v gastronomii a je to opravdu velmi psychicky a fyzicky náročné navíc požadavky moji šéfové jsou někdy opravdu extrémní. Jenže když uz jsem se konečně odhodlala tu výpověď dat tak přišla moje kolegyně ze ji chce dat taky, takže mi to udělalo trosku čáru přes rozpočet protože ona nemá ani dvouměsíční výpovědní lhůtu kvůli tomu ze měla smlouvu na rok. Přijde mi hloupé ze ji tam takhle necháme obě dvě ale na druhou stranu musim myslet uz konečně taky na sebe a bojím se ze mi tam ty dva měsíce tedy poradně osoli. Poradte holky jak by ste se zachovaly vy? Co by jste ji řekly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2642
27.7.21 08:02

Neříkala bych nic… Nevím čeho se bojíš, výpověď můžeš dát kdykoliv chceš. Tvoje rozhodnutí. A pokud ti bude dělat peklo 2 měsíce bez marodit, co jinyho chceš dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
27.7.21 08:06

@Katanovak tak kolegyně nedává výpověď, ale jen ji končí smlouva ne? Tak holt dej výpověď, myslí na sebe a šéfová má dost času si najít někoho jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
27.7.21 08:07

Těžké, to znám, z pozice šéfové i z pozice zaměstnance. Nevím jaké máte vztahy na pracovišti, ale pokud tam má např. v servisu na dvou směnách jen vás dvě, tak má problém. Jestli však pracujete obě na jedné směně, tak se to krátkodobé dá vykrýt.
To že má smlouvu kolegyně na rok, neznamená že nemá výpovědní dobu, pokud teda nechce skončit dnem konce smlouvy, to ano, jestli jo skončí smlouva, tak druhý den prostě nepřijde a hotovo, jestli chce skončit dřív než je datum na smlouvě, má výpovědní dobu, tedy myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528

Čeho se bojíš? Výpověď můžeš dát kdy chceš, nic blbé ti být nemusí. Holt výpovědní lhůtu přežiješ no. Kolegyne nedává výpověď, té jen končí smlouva a nechce ji prodlužovat. Akorát se snažením o mimco bych pak počkala až budeš jinde po zkusebce, abys nepřišla o materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15

Kašli na to a dej výpověď :D Mě ji teď dali taky :D Končila mi smlouva a já zjistila že jsem těhotná a navíc jsem musela na rizikové hned. Normálně dej výpověď a mysli na sebe, žiješ život pro sebe, ne pro ostatní!!! Nalaď se na mimi a na lepší budoucnost a to co nejdřív! 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137

@Misasisi já sem dávala výpověď jen jednou v životě mám z to strašný strach přijde mi ze toho člověka jakoby zrazuji tak nějak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
27.7.21 08:08

@Kriss Tina semnou je to na hodně dlouhou trať s tím mimce, včera jsem byla zrovna na kontrole a nedorusta mi děložní sliznice jak by měla takže to ještě bude chvíli trvat i jedno miminko už jsme přišli.. moc Dekuju za podporu asi sem tohle potřebovala slyšet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
27.7.21 08:09

@Katanovak nezrazujes nikoho… Já dávala výpověď taky jen jednou a to díky stěhování 240km pryč… Ještě jsem si poslechla že si dělám srandu ne… Že je tak nemůžu nechat.Proc bych jako nemohla, chci jít tak jdu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
27.7.21 08:11

@Big boss je to tak ze má smlouvu do konce července, sefova se nemá k tomu ji dat novou a to je za chvíli konec měsíce, je to tak ze pracujeme na proti směně ale opravdu z nás děla neschopné.. pohrdá námi dává nám proste najevo ze jsme obě úplně k ničemu, dozvídáme se kde o nás co vypráví není to příjemné. U me na to má 2 měsíce si někoho najít ale ta kolegyně peoste druhy den nepřijde a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19043
27.7.21 08:12
@Katanovak píše:
Ahoj holky, prochazim si teď takovym obdobím kdy to mám na prd v práci do toho se nám nedaří miminko a tak sem si řekla ze práci jelikož je velice stresující změním. Dělám v gastronomii a je to opravdu velmi psychicky a fyzicky náročné navíc požadavky moji šéfové jsou někdy opravdu extrémní. Jenže když uz jsem se konečně odhodlala tu výpověď dat tak přišla moje kolegyně ze ji chce dat taky, takže mi to udělalo trosku čáru přes rozpočet protože ona nemá ani dvouměsíční výpovědní lhůtu kvůli tomu ze měla smlouvu na rok. Přijde mi hloupé ze ji tam takhle necháme obě dvě ale na druhou stranu musim myslet uz konečně taky na sebe a bojím se ze mi tam ty dva měsíce tedy poradně osoli. Poradte holky jak by ste se zachovaly vy? Co by jste ji řekly?

Mysli sama na sebe. Pokud se cítíš v práci špatně, tak tu výpověď dej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
27.7.21 08:14

@topazio ano cítím se špatně, jako když sem vylezla ze školy a nic neuměla takhle si tam připadám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
27.7.21 08:15

Být tebou, tak jí to řeknu na rovinu, že chceš skončit, dva měsíce odděláš, ale jestli ti to hodlá solit, půjdeš marodit, páč už tak máš nějaké zdravotní potíže a nemáš důvod se mačkat, někde kde ti to solí. To že končí kolegyně není tvoje věc, to že ji dali smlouvu na rok je jejich problém, zaměstnavatel s tím musí počítat, když si nechce pojistit zaměstnance smlouvou na dobu neurčitou. To jsou rizika se kterými musí být počítat.
Z pohledu šéfové, pokud je tedy zaměstnanec, ne majitel je to blbé, ale je to součást její práce. Neovlivní to jak má zaměstnavatel postavené smlouvy, nebo to ovlivní jen částečně. Ona ta to nemůže, ale následky nese ona, musí shánět lidí, makat za ně když odejdou, protože zaměstnavatel je třeba blb… Ale opět, je to součást její práce, se kterou musí počítat. To si musí v hlavě srovnat ona sama, když nesouhlasí s podmínkami zaměstnavatele (systémem smluv se zaměstnanci), nemusí tam pracovat, jinak musí akceptovat nastavený systém, ať je jakkoli hloupý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
27.7.21 08:16
@Katanovak píše:
Ahoj holky, prochazim si teď takovym obdobím kdy to mám na prd v práci do toho se nám nedaří miminko a tak sem si řekla ze práci jelikož je velice stresující změním. Dělám v gastronomii a je to opravdu velmi psychicky a fyzicky náročné navíc požadavky moji šéfové jsou někdy opravdu extrémní. Jenže když uz jsem se konečně odhodlala tu výpověď dat tak přišla moje kolegyně ze ji chce dat taky, takže mi to udělalo trosku čáru přes rozpočet protože ona nemá ani dvouměsíční výpovědní lhůtu kvůli tomu ze měla smlouvu na rok. Přijde mi hloupé ze ji tam takhle necháme obě dvě ale na druhou stranu musim myslet uz konečně taky na sebe a bojím se ze mi tam ty dva měsíce tedy poradně osoli. Poradte holky jak by ste se zachovaly vy? Co by jste ji řekly?

Ty jsi idealni zamestnanec, otrok, ktery se boji, jak to otrokar sam zvladne :lol:

Ne, vazne, odejdi, dej se dohromady a uvidis, jak rychle budes v tom :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
27.7.21 08:21

@Big boss Nene ona pod nikým nepracuje, je to majitelka která rozhoduje jak o smlouvách tak o všem nad sebou už nikoho nemá, takže takhle 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat