Křeček si ukusuje srst

7
9.7.21 22:51

Křeček si ukusuje srst

Ahoj, teď jsem našla kus ukousané zamotané srsti mého křečka, tak jsem ho zkontrolovala a všimla jsem si, že si okousal skoro celý plášť (je dlouhosrstý). Do kůže to nemá a napsala jsem chovatelce od které ho mám a ta se s tím prý taky nesetkala, tak se radši ptám tady a budu doufat, že někdo ví co s tím. Mám ho doma necelý 3 týdny a ještě se pořádně nenechá vzít do ruky nebo pročesávat kartáčkem, tak je možné, že se mu vzadu chlupy zamotávají a tak si je jen odkousal pryč? Na fotce můžete vidět kusy delších chlupů, které mu tam zůstaly, ale zbytek je pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
10.7.21 08:17

Jaké má podmínky? Má velkou ubikaci? Kvalitní kolečko na běhání? Nemá kůži pod srstí červenou? Ještě může mít alergii na podestýlku. Jakou používáte? Může to být spoustu věcí - od stresu, nudy až po nějaké kožní onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
10.7.21 09:06

@Hledamradost má akvárium 90×40, kolečko o průměru 28cm, ke kůži to prokousané nemá, ale ani tak jsem si ničeho nevšimla a podestýlku máme Kaytee. Ubikaci má celé 3 týdny stejnou a nenapadá mě nic z čeho by to právě mohl mít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
10.7.21 09:38

@Kiki1235 tak ubikaci ma peknou.. tak jedine se poptat veterinare? Zaradit nejake vitaminy na srst… vic me nenapada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
12.7.21 18:16

Taky sem se s tím setkala u svého křečka též byl dlouhosrstý.. Ukázalo se že za 1) to byla alergie na podestýlku od té doby používám jediné Assan. A za druhé byl v akvariu které bylo málo odvětrávané, tím pádem se křeček upotil a zapařil poté se začal okusovat. Na to větrání pozor musí být dostatečné u dlouhosrstých křečků jinak hrozí i plíseň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat