Krev v moči - jít k lékaři?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 16:37

Krev v moči - jít k lékaři?

Dnes jsem byla na prohlídce a v moči mi zjistili červené krvinky. Na pohled ve zkumavce to vidět nebylo. Nemám po menses, ani bezprostředně před ní, takže tím to není. Nemám vůbec žádné zdravotní problémy, ani obtíže, ale bylo mi doporučeno absolvovat kolečko lékařů - nefrolog, urolog, gynekolog, ale to je teď pro mě problém-nastupuji do nové práce a nechci to zahájit tím, že budu hned chodit po vyšetřeních. Já vím, zdraví je na prvním místě, ale když opravdu nemám žádné problémy…co myslíte, mám s vyšetřením počkat, nebo to řešit bezodkladně bez ohledu na okolnosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1296
18.1.22 16:42

Praci muzes mit milion, ted i za rok… ale zdravi se nepta, za rok tu byt nemusis, kdyz to ted vypustis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28730
18.1.22 16:57

Tak krev v moči je vždycky blbě. Může jít o obyč zánět mocaku, ale nenechala bych to být, ať se nerozjede něco vaznejsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
18.1.22 17:22

Hematurie, muze mit vic pricin, takze co nejdriv vysetreni na nefrologii a urologii urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 18:00

Mojí mamce takhle zjistili karcinom ledviny - jedinný příznak byla mikroskopická hematurie. Takže bych určitě šla. V lepším případě to bude např. písek v močových cestách, mírný zánět apod.

• Citovat
  • Nahlásit
3888
18.1.22 18:12

Kup si urologický čaj, taky je výborný zlatobýl, hodně pij i čistou vodu. Objednej se někam na urologii, kde tě vezmou mimo tvou prac. dobu. Hlavně klid, nemáš potíže, tak to nebude nic akutního. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20269
18.1.22 18:24

Tak to neřeš, to je vždycky dobrý nápad vykašlat se na hodně varovný zdravotní příznak.

Ale teda až ledviny začnou bolet, tak je něco hodně špatně a většinou to zatraceně bolí a mnohdy to nese dlouhodobé následky. V tom lepším případě.

Takže pohůdka, prď na to.
@Hanney píše:
Hlavně klid, nemáš potíže, tak to nebude nic akutního. :hug:

Sorry, to je hloupost, zejména u ledvin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
18.1.22 18:32

Rozhodně bych nepodceňovala, u krve v moči je nezbytné řešit příčinu. I když na sobě nepociťuješ žádné potíže, radši mít jistotu, než pak řešit průser větší. První vyšetření zahrnuje krevní testy ke zjištění ledvinových ukazatelů, rozbor moči, možná sono nebo CT. Nic strašného. Třeba já neměla naprosto žádné potíže s močí ani s ledvinami a náhodně mi zjistili, že mi ledviny fungují na 30 %. Původně jsem šla řešit trávicí obtíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 18:33

Mám pokaždé krev v moči když je mi vyšetřována a to už více jak dva roky,
v nemocnici na urologii mi řekli že to není taková hrůza a že není potřeba další vyšetření když jsem se ozvala že tam mám pokaždé nález.
Lékař mi tedy udělal ultrazvuk ledvin
a močového měchýře. A to jenom proto že jsem se ozvala do té doby mi nikdo k tomu nic neřekl a nikam neposlal….. tak co mám dělat,
když tohle mi řekl urolog…..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat