Otestujte svůj stres

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
17.1.22 18:15

Otestujte svůj stres

Krásný večer,

chtěla bych vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku na téma stres. Stres se týká každého z nás, ať už je v manželství, ve vztahu, pracuje, studuje, je rodičem či dítětem.

Předem všem děkuji za odpovědi a připomínky!

https://forms.gle/…JKRStnnouhi6

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9604
17.1.22 18:28

Vyplněno :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
17.1.22 18:35
@blabla00 píše:
Krásný večer,

chtěla bych vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku na téma stres. Stres se týká každého z nás, ať už je v manželství, ve vztahu, pracuje, studuje, je rodičem či dítětem.

Předem všem děkuji za odpovědi a připomínky!

https://forms.gle/…JKRStnnouhi6

Co je to stres? Neznám. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
17409
17.1.22 18:56

Mas to tam. Pripominky: Jakou odpoved ocekavas od vegetariana pri otazce : Jak casto jite maso a uzeniny? Fakt tam chybi nikdy. Dost otazek nema jednoznacnou moznost odpovedi - napriklad chodim spat velmi pozde, ale v pravidelnou hodinu - cemu dat prednost? U nekolika jsem si nemohla vybrat vubec zadnou z odpovedi :think:. No, neco jsem zaskrtla tak od oka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
17.1.22 19:18

Nooo… Vyplnila jsem to. Každopádně hodně odpovědí bych nezvolila vůbec, protože některé byly až moc konkrétní.
Co mě teda zaujalo, byla otázka ohledně prášků na spaní… Co když je neberu prostě protože je nepotřebuju? Opravdu divný dotazník až s nesmyslnými odpověďmi. Myslím, že nebude mít noc vypovídající hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28763
17.1.22 19:19

Taky bych brala víc možností nebo možnost zaškrtnout víc odpovědí. S tím masem, někdy máme třeba každý den kousek a někdy zas týden nic, ovoce to samé, nejím ho ke každému jídlu, ale zároveň ho máme víc než jeden plod denně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
17.1.22 19:19

Čaues, vyplněno - jestli tě zajímají připomínky, pár ti jich napíšu. Neber to jako rejpání, předpokládám, že je to kolem 15 let a že je to poprvé, co takovou práci děláš, takže to, prosím, ber spíš jako návod, jak se pro příště vyvarovat některých chybek.

1. Vybrala sis hrozně obtížné a široké téma, a otázky, které kladeš, se ho většinou netýkají - tj ze svého dotazníku o reálné hladině stresu respondentů nezjistíš zhola nic. Rada do budoucna, vyber si snazší a užší téma a u každé otázky se zamysli, jaký trend s ní vlastně sleduješ. Tohle je hodně široká rada, a neber si ji nijak osobně, zatím se to učíš :hug:

2. Pokud kladeš otázku, musíš respondentovi nabídnout všechny možné odpovědi
Příklad: Otázka kolik kafí pijete denně
Správný rozsah odpovědí:
a. Kávu nepiji nikdy
b. maximálně jeden šálek děnně (pokryje ti možnost od kafe jednou měsíčně po kafe jednou denně - příležitostný konzument )
c. dvě až 4 kávy denně (pravidelný konzument)
d. 5 a více káv denně (závislák)
Tvůj rozsah možností zcela vylučuje příležitostné konzumenty, kterých je skoro nejvíc

3. Otázky směřuj tak, aby na ně byly jednoznačné odpovědi (a ty potom dej k dispozici)
Příklad: Otázka jak se cítíte (nebo tak nějak to bylo, někde na konci dotazníku) - půlka odpovědí nabízí možnost uvést četnost onemocnění, druhá ne
Správně položená otázka: Jak často býváte nemocní (akutní onemocnění, protože chronické je úplně jinde - i když chronicky nemocní lidé bývají podstatně větším stresu než někdo, kdo parkrát ročně chytí rýmu)
a. maximálně jednou za rok (pokryje možnost od kompletně zdravého člověka po jednu virózku ročně)
b. dvakrát až třikrát za rok (klasika)
c. častěji než 3× ročně (oslabený člověk)

4. Neprojektuj do otázek a odpovědí své osobní názory, zůstaň nestranná bez ohledu na to, co si to tom myslíš - otázky ani odpovědi citově nezabarvuj, nepoužívej výrazy, které jakýmkoli způsobem naznačují tvůj názor na problematiku.

5. Otázka jak často užíváte léky na spaní?
Odpovědi neumožňují respondentovi využít možnost: Nikdy (bez ohledu na důvody - někdo prostě problémy se spaním nemá). Odpověď nikdy, protože se mi to příčí, je citově podbarvená - vnucuje respondentovi nějaký tvůj názor. Pak také není jasné, co má odpovědět člověk, který má jedno platíčko doma, co kdyby, ale léky neužívá - má zadat, že je vždy připraven (styl odpovědí naznačuje, že by měl být příležitostným konzumentem), a nebo že nikdy, příčí se mi to?
Správný rozsah odpovědí:
a. nikdy
b. příležitostně + popiště příležitosti (dovolená, před zkouškou, spaní v cizím prostředí, chrápající manžel…)
c. pravidelně + důvody (nespavost, stres, chronická bolest, závislost…)

Víceméně k téměř každé otázce by se dalo napsat, proč je položená blbě a jak by to šlo udělat líp. Hodila jsem ti sem pár příkladů, co bylo hodně do očí bijící, ale nemůžu tu rozebrat celý otazník :) Nejvíc oko u učitele by sis udělala, kdyby si za ním přišla a zeptala se, jestli si myslí, že je to takhle v pořádku, a co bys mohla udělat, aby tvoje práce byla co nejlepší, a aby to s tebou rozebral ok. Jednak by sis hodně šplhla za iniciativu, a ještě by ses přiučila.

V závěru tě jenom prosím, aby sis to nebrala osobně, ale opravdu jen jako nápovědu, kde trochu tlačí bota. Přeju samý jedničky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.1.22 19:35
Díky všem za připomínky, hned na začátek bych ráda řekla, že když jsem na test sama koukala a vyplňovala, tak jsem měla podobné narážky a nesrovnalosti s odpověďmi. Samotné otázky a odpovědi jsem nevypracovávala já, ale je to z knihy „Stres pod kontrolou“. Pár odpovědí jsem upravila, protože jsem se na ně samotná koukat nemohla, ale z druhé stránky věci jsem test nechtěla upravit natolik podle svého, aby tam by zachována nějaká podstata věci. Jinak s vámi určitě souhlasím:)
@Malineka píše:
Nooo… Vyplnila jsem to. Každopádně hodně odpovědí bych nezvolila vůbec, protože některé byly až moc konkrétní.
Co mě teda zaujalo, byla otázka ohledně prášků na spaní… Co když je neberu prostě protože je nepotřebuju? Opravdu divný dotazník až s nesmyslnými odpověďmi. Myslím, že nebude mít noc vypovídající hodnotu.

Chápu, chápu, taky jsem na tuto otázku narazila, holt nic není dokonalé. Chtěla jsem vyzkoušet, co to přinese:-)

@Kriss Tina píše:
Taky bych brala víc možností nebo možnost zaškrtnout víc odpovědí. S tím masem, někdy máme třeba každý den kousek a někdy zas týden nic, ovoce to samé, nejím ho ke každému jídlu, ale zároveň ho máme víc než jeden plod denně :nevim:
Nad více možnostmi jsem uvažovala, ale následně by bylo hrozně těžké vyhodnotit z výsledků nějaký „obecný“ závěr, takže to se nakonec smetlo ze stolu.
@Pruhovaný_mýval píše: Čaues, vyplněno - jestli tě zajímají připomínky, pár ti jich napíšu. Neber to jako rejpání, předpokládám, že je to kolem 15 let a že je to poprvé, co takovou práci děláš, takže to, prosím, ber spíš jako návod, jak se pro příště vyvarovat některých chybek.

1. Vybrala sis hrozně obtížné a široké téma, a otázky, které kladeš, se ho většinou netýkají - tj ze svého dotazníku o reálné hladině stresu respondentů nezjistíš zhola nic. Rada do budoucna, vyber si snazší a užší téma a u každé otázky se zamysli, jaký trend s ní vlastně sleduješ. Tohle je hodně široká rada, a neber si ji nijak osobně, zatím se to učíš :hug:

2. Pokud kladeš otázku, musíš respondentovi nabídnout všechny možné odpovědi
Příklad: Otázka kolik kafí pijete denně
Správný rozsah odpovědí:
a. Kávu nepiji nikdy
b. maximálně jeden šálek děnně (pokryje ti možnost od kafe jednou měsíčně po kafe jednou denně - příležitostný konzument )
c. dvě až 4 kávy denně (pravidelný konzument)
d. 5 a více káv denně (závislák)
Tvůj rozsah možností zcela vylučuje příležitostné konzumenty, kterých je skoro nejvíc

3. Otázky směřuj tak, aby na ně byly jednoznačné odpovědi (a ty potom dej k dispozici)
Příklad: Otázka jak se cítíte (nebo tak nějak to bylo, někde na konci dotazníku) - půlka odpovědí nabízí možnost uvést četnost onemocnění, druhá ne
Správně položená otázka: Jak často býváte nemocní (akutní onemocnění, protože chronické je úplně jinde - i když chronicky nemocní lidé bývají podstatně větším stresu než někdo, kdo parkrát ročně chytí rýmu)
a. maximálně jednou za rok (pokryje možnost od kompletně zdravého člověka po jednu virózku ročně)
b. dvakrát až třikrát za rok (klasika)
c. častěji než 3× ročně (oslabený člověk)

4. Neprojektuj do otázek a odpovědí své osobní názory, zůstaň nestranná bez ohledu na to, co si to tom myslíš - otázky ani odpovědi citově nezabarvuj, nepoužívej výrazy, které jakýmkoli způsobem naznačují tvůj názor na problematiku.

5. Otázka jak často užíváte léky na spaní?
Odpovědi neumožňují respondentovi využít možnost: Nikdy (bez ohledu na důvody - někdo prostě problémy se spaním nemá). Odpověď nikdy, protože se mi to příčí, je citově podbarvená - vnucuje respondentovi nějaký tvůj názor. Pak také není jasné, co má odpovědět člověk, který má jedno platíčko doma, co kdyby, ale léky neužívá - má zadat, že je vždy připraven (styl odpovědí naznačuje, že by měl být příležitostným konzumentem), a nebo že nikdy, příčí se mi to?
Správný rozsah odpovědí:
a. nikdy
b. příležitostně + popiště příležitosti (dovolená, před zkouškou, spaní v cizím prostředí, chrápající manžel…)
c. pravidelně + důvody (nespavost, stres, chronická bolest, závislost…)

Víceméně k téměř každé otázce by se dalo napsat, proč je položená blbě a jak by to šlo udělat líp. Hodila jsem ti sem pár příkladů, co bylo hodně do očí bijící, ale nemůžu tu rozebrat celý otazník :) Nejvíc oko u učitele by sis udělala, kdyby si za ním přišla a zeptala se, jestli si myslí, že je to takhle v pořádku, a co bys mohla udělat, aby tvoje práce byla co nejlepší, a aby to s tebou rozebral ok. Jednak by sis hodně šplhla za iniciativu, a ještě by ses přiučila.

V závěru tě jenom prosím, aby sis to nebrala osobně, ale opravdu jen jako nápovědu, kde trochu tlačí bota. Přeju samý jedničky

Díky za super odpověď, vidím tam ty chyby, díky za upozornění, až budu sama dotazník vymýšlet, určitě se tím budu řídit. Jinak profesorka to viděla, prý je vše ok, taky mě to zarazilo, ale už mi trochu čas šlape na paty, tak to asi radši nechala být :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
17.1.22 22:38

Vyplnila jsem, ale s připomínkami výše souhlasím, jinak přeju úspěch s tímto dotazníkem, pokud je součástí čkolní práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
18.1.22 06:55
@Dani65 píše:
Vyplnila jsem, ale s připomínkami výše souhlasím, jinak přeju úspěch s tímto dotazníkem, pokud je součástí čkolní práce.

Díky moc, ano, je to součást praktické ročníkové práce:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat