Reklama

Krev v moči u dvouleté holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 17.08.10 13:23
krev v moči u dvouleté holčičky

Ahoj holky mám dotázek…doktorka našla malé krev v moči…zánět močového měchýře neměla je přeléčená ATB a krev je tam stále zítra máme jít na odběry krve…nemáte někdo zkušenost ?Mám velký strach co to je.....jsem z toho vyřízená..poradíte mi někdo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Huffmanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 17.08.10 13:40

Mivam ty same problemy. Je to asi nevyleceny zanet a urcite se nemusis nejak moc strachovat. Vetsinou pri zanetech krev v moci byva a musi se lecit antibiotiky asi o neco silnejsimi. Nekdy krev v moci byva viditelna a to je zanet jak blazen. Ja bych uz o zanetech mocaku mohla napsat knizku. Kadopadne se neboj, je smutne ze je holcicka tak mala na zanet a brani antibiotik.

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 17.08.10 13:51

huffmanka…ona právě zánět nemá..proto se bojím páč nevím co to je..

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.08.10 13:55

Ahoj. Naše Anežka měla zánět močových cest před 3 roky (bylo jí 1,5 roku) a byly jsme kvůli tomu hospitalizované v nemocnici. Ta hospitalizace byla kvůli vysokým horečkám a podezření na zánět ledvin (a jak se pak ukázalo, horečky byly kvůli 6.nemoci, kterou měla v to době taky). Chodily jsme pak 2 roky na kontrolní rozbory moči a když už doktorka řekla, že pokud bude moč OK (což byla po celou dobu), tak už tam nebudeme muset, tak zrovna v tom posledním odběru se objevila krev, ale kultivace byla OK. Doktorka tenkrát říkala, že to mohlo být i z opruzení (nic viditelného, někdy jen mívá červený „předeček“) a další odběr už byl OK.

Kuba123
Kecalka 276 příspěvků 17.08.10 13:57

každopádně trvej na pořádném vyšetření a možná by nebylo špatné navštívit i nefrologickou poradnu.nevím teda jestli tam můžeš jít i bez doporučení dětské doktorky.my jsme si něco podobného zažili v březnu a nakonec zjistili až v nemocnici,že se jedná o glomerulone­fritidu,ale malý měl té krve v moči strašně moc,vypadalo to jako kofola.ale každopádně trvej na pořádném vyšetření,pro jistotu.držím palečky ať dobře dopadnete.ale jak říkám,nechci opravdu strašit.bude to určitě dobré

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 17.08.10 14:00

kuba děkuji Bětulka má moč čirou bylo to rozpoznatelné až mikroskopicky…kaž­dopádně zítra se s dr o všem poradím..a popřípadě si vyžádám další vyšetření at mám jistotu..

Kuba123
Kecalka 276 příspěvků 17.08.10 14:47

to bude dobré,uvidíš.ale zkus se poptat na tu GNT.za zeptání nic nedáš,kdoví jak se to může projevovat jiným.ze své zkušenosti vím,že je lepší se raději na všechno ptát,třeba i několikrát.držím palečky.pak napiš jak jste dopadli,budu na vás myslet

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 17.08.10 14:58

kuba děkuji :srdce: určitě napíšu..popravdě mám strach..doufám že to bude ok

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 17.08.10 16:12

Mela moje starsi dcera, zjistili to pri petilete prohlidce, kdy jinak byla zdrava a nic ji nebylo. Pak za pul roku mela zanet moc.cest a od te doby s tim ma potize.
Takze dochazime jednou rocne na detskou nefrologii - odbery + kontrola (objednaci lhuta ke specializovane mudr. je cca 2-3 mesice).
A dodrzujeme pitny rezim + oblekani, nesezeni na zemi.
U nas hraje jeste roli dedicny fakt - manzel ma problem s ledvinami take.

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 17.08.10 19:28

Hanka…u nás je docela problém s pitím musím opravdu hlídat stále nabízet je to šílené páč si fakt jen cucne…jsem z toho taky na nervy…jinak vypadá zdravě…no takže mi nezbyde než počkat na vysledky odbběrů na které jdeme zítra…

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 17.08.10 19:29

děkuju holky že jste se zastavily a podělily se se svojí zkušeností… :srdce:

betuskka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.10 21:26

Ahoj,já sem měla tak problémy se zánětem močáku od mých 12 let,několikrát hospitalizace v nemocnici,krev v moči,bolesti šílený.Vždy mi jen dali antibiotika,a za pár dní dobrý.Po několika letech,jsem začala chodit do nefrologické poradny,a tam po důkladném vyšetření mi zjistili,že mám zúženou močovou trubicia v ní se mi drží bakterie a z troho to vzniká.To bylo samý že to mam chronické,měla jsem zánět i v létě i v zimě 3-4× do roka.Doktor byl výbornej,udělal mi zákrok na roztažení močové trubice,a od té doby mám klid,ani jednou sem ho neměla.To mi po zákroku nedoporučoval otěhotnět,to mi bylo 21 a já sem do 2 měsíců byla těhotná a nyní je mi 25 a naštěstí semi od toho zákroku nic neobjevilo.Tak to je můj příběh,zkus se na to zeptat u doktora. Držím palečky,ať ste zdrávi.Mam 3 letýho caparta,tak vím co to je.Naštěstí je zdravý.

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 17.08.10 22:31
Abra píše:
Hanka…u nás je docela problém s pitím musím opravdu hlídat stále nabízet je to šílené páč si fakt jen cucne…jsem z toho taky na nervy…jinak vypadá zdravě…no takže mi nezbyde než počkat na vysledky odbběrů na které jdeme zítra…

no prave u nas taky - kdybych nenutila a nevyhrozovala, tak ji snad staci vypit dve deci denne.

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 18.08.10 11:57

tak máme po odběrech…tak zítra už budu chytřejší sono prý dle výsledků..tak uvidíme..

Hanka…u nás by vypila i mín jak dvě decky..jako šílený ted jsme rádi že do ní nalijeme aspon třičtvrtě litru a to fakt co pět min podávám pití a vyhrožuji…

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 19.08.10 09:50

ahojky tak výsledky krve máme v pořádku..ledviny játra i CRP vše je ok…mám radost..ted jen nás čeká ještě jeden kontrl.odběr v moči a pokud krev bude pořeší se dál…díky všem co mi poradily nebo podpořily :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >