Krevní tlak 150/77, je to vážné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 16:08
Krevni tlak 150/77?

Zdravim.
Kdyz jsem byla na vystupni prohlidce u detske doktorky, tak mi namerila tlak 150/77. Je to hodne zavazne nebo to muze byt jen tim ze jsem z takovych veci nervozni?

Reakce:

Jeanny21
Stálice 75 příspěvků 08.11.18 16:21

Asi bych si pro jistotu domů pořídila tlakoměr, ale mohlo to být i nervozitou :nevim:

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 08.11.18 16:36

Je trochu vyšší, ale pokud si byla nervózní tak to bude i tím.

tininas
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 08.11.18 16:37
@Anonymní píše:
Zdravim.
Kdyz jsem byla na vystupni prohlidce u detske doktorky, tak mi namerila tlak 150/77. Je to hodne zavazne nebo to muze byt jen tim ze jsem z takovych veci nervozni?

Ahoj.

Mám pár doplňujících otázek. :)

A doktorka Ti na to nic neřekla?

Nepřeměřila Ti tlak?

A použila rtuťový, nebo digitální tlakoměr?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 16:46
@tininas píše:
Ahoj.

Mám pár doplňujících otázek. :)

A doktorka Ti na to nic neřekla?

Nepřeměřila Ti tlak?

A použila rtuťový, nebo digitální tlakoměr?

Jenom se me zeptala jestli se bojim, ja pri takovyhlech vysetrenich se vzdycky bojim, nevim proc.

Nepremerila.

Digitalni.

tininas
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 08.11.18 17:13
@Anonymní píše:
Jenom se me zeptala jestli se bojim, ja pri takovyhlech vysetrenich se vzdycky bojim, nevim proc.

Nepremerila.

Digitalni.

Ahoj.

Lepší by byl ten rtuťový, protože je přesnější. Ale pokud to doktorka neřešila, tak je to OK.

Ono je fakt, že i mně bylo u lékaře či v nemocnici při těhotenství řečeno, je že důležitější tlak je diastolický (to jen ten za lomítkem :) ) a ten máš ukázkový.

Ještě existuje i tzv. syndrom bílého pláště - třeba na něj trpíš.

PS: Mně jednou v poradně digitální tlakoměr ukazoval šílené hodnoty. A pak mu sestřička vyměnila baterky a bylo vše v normě. Tak jestli to nebyl i Tvůj případ. :)

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 5 inzerátů 08.11.18 18:36

uplně tabulkový a učebnicový tlak je 120/80, 77 u tebe je dobrý,150 je moc,vlivy na to mají stres,strach,­fyzická námaha…,já když šla tehdy na gynekologii a měřila mi tlak,měla ordinaci daleko do kopce,tak jí málem u mě rupl tlakoměr,takže pokud nemáš nějaké třeba v rodine,chronickou hypertenzi,či něco podobného,myslím že to bylo z toho strachu :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 19:09
@tininas píše:
Ahoj.

Lepší by byl ten rtuťový, protože je přesnější. Ale pokud to doktorka neřešila, tak je to OK.

Ono je fakt, že i mně bylo u lékaře či v nemocnici při těhotenství řečeno, je že důležitější tlak je diastolický (to jen ten za lomítkem :) ) a ten máš ukázkový.

Ještě existuje i tzv. syndrom bílého pláště - třeba na něj trpíš.

PS: Mně jednou v poradně digitální tlakoměr ukazoval šílené hodnoty. A pak mu sestřička vyměnila baterky a bylo vše v normě. Tak jestli to nebyl i Tvůj případ. :)

Driv tam ten rtutovy meli, jeste kdyz tam byla jina doktorka a to bylo vsechno v pohode. Ja vzdycky mela tlak spis nizky, tak me to prave trochu prekvapilo, ale asi je to tou nervozitou, jsem hroznej nervák na vsechno a hlavne hypochondr :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 19:10
@onajeblond píše:
uplně tabulkový a učebnicový tlak je 120/80, 77 u tebe je dobrý,150 je moc,vlivy na to mají stres,strach,­fyzická námaha…,já když šla tehdy na gynekologii a měřila mi tlak,měla ordinaci daleko do kopce,tak jí málem u mě rupl tlakoměr,takže pokud nemáš nějaké třeba v rodine,chronickou hypertenzi,či něco podobného,myslím že to bylo z toho strachu :)

O nicem v rodine nevim, tak doufam ze to bylo jenom z nervozity. Ja tyhle pristroje a doktory celkove nemusim protoze se vzdycky bojim verdiktu :nevim: :D

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 5 inzerátů 08.11.18 21:33
@Anonymní píše:
O nicem v rodine nevim, tak doufam ze to bylo jenom z nervozity. Ja tyhle pristroje a doktory celkove nemusim protoze se vzdycky bojim verdiktu :nevim: :D

jasný rozumím,ono je prej lepší to nehlídat,pak lidi se furt měří a šílí,pokud ti není nějak zle,nebo něco co by nemělo být v pořádku,pak bych zašla,ale jinak si myslím,že to byl pouze strach má to dost velký vliv :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >