Křivá záda

10315
16.3.16 06:17

Křivá záda

Dcera (4 roky) měla vždycky rovná záda. Teď se mi ale zdá, že se jí začínají křivit. Čím to může být? Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

845
16.3.16 07:40

Co nejdřív k dr. Ať se to potchyti! Mě to zjistili až v 10 a to už bylo pozdě, musela jsem podstoupit dvě operace a 10 let v korzetu. Dětství žádné, jen samé omezování…skocte si tam, může to být začínající skolioza a když se to řeší brzy, tak vám dají jen nějaká cvičení a je z toho malá venku :-) přejí aby bylo vše OK!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
16.3.16 07:40

Špatným postojem, špatnou ploskou nohy, nestejně dlouhé nohy, vnitřín problémy, skolioza…doporučuju včasnou návštěvu dobrého fyzioterapeuta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
16.3.16 08:22

Taky doporucuji dobreho fyzioterapeuta, a malinko odrazuji od ortopedie (nebo jsem mela smulu). Ja jsem nosila cele detsvi podpatenku (nestejne dlouhe nohy), mela x omezeni a stejne mam zada lehce kriva a boli me. Ted chodim k fyzioterapeutce na cviceni a je to lepsi. Kdyz MUDra rekla o dceri, ze ma vadne drzeni tela a krivi se ji zada, tak jsem ortopeda odmitla s tim, ze to budu resit s fyzioterapeutkou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
16.3.16 09:48

Jděte určitě k doktorce, včera na sedmileté prohlídce dcery nám potvrdila dost křivá záda, špatné držení a moc velkou tu esíčkovitou klenbu, takže za měsíc jdeme k doktorce a na rehabilitace. Poslední dobou už si začínala na bolest zad stěžovat, myslela jsem si, že to má z těžké aktovky nebo jak rychle roste, ale ne. Prostě má k tomu dispozice. Asi je to dané i tím, že má i ploché nohy, už asi 2 roky chodíme k ortopedovi, nosíme vložky do bot, snažíme se doma jen v bačkůrkách, ale je to problém napořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama