Křivdím svému muži?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 10:33
Krivdim svemu muži?

Ahoj, mám pocit, že křivdím svému muži… Jsme manželé, máme dvě malé děti a já jsem na rodičáku. Asi dva roky pořád řešíme, že by bylo vhodné, abych měla auto i já - bydlíme na vesnici, manžel jezdí každý den svým autem do práce a já tady zůstávám. Je tu obchod, ale dětská a všechny možné kroužky jsou ve vedlejší nebo další větší vesnici (anebo o kousek dál ve městě - př. plavání pro děti). Dá se tam jezdit autobusem, ale jsou to proste výlety na celý den. A tak jsme se dohodli, že je čas na druhé auto. A manžel řekl, ať si ho koupím. Vybrala jsem ojeté - na ty potřeby, co mám. Dost jsem s ním všechno kolem toho řešila - stále mi říkal, ať si raděj koupím nové na splátky (ale to se mi moc nechtělo - je to prostě drahé). No a tak jsem se rozhodla… A zaplatila jsem ho celé já ze svých úspor. Řekla jsem manželovi, kolik bude stát a on se zeptal - to je dobré, to není moc. Ale nepřidal mi na něj nic. Řekla jsem mu, že si ho kupuju teda ze svých úspor a on mi řekl - no, dobře bude to Tvoje auto. Máme společné peníze na společného účtu, ze kterého jdou poplatky atd. teď do něj ale na rodičáku nepřispívám. Rodičák mám na domácnost a pro děti. Mám v sobě křivdu. Auto jako nepotřebuju pro sebe - ale hlavně proto, že s nim jezdím s dětmi…Křivdím svému muži, že mu to zazlívám, že mi trochu nepřispěl (nebo něco nešlo ze společného účtu, kam jsem před rodičákem posílala pravidelně?
prominte za anonym - finance

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJana525
Kelišová 5669 příspěvků 19.06.19 10:36

Ale vzdyt ty jsi se sama pasovala do te role a koupila sis to za sve. My do vas nevidime, nevim, jak to mate financne uzpusobene.
Manzelovo auto je koupene za ci penize?
Tohle tvoje moje. Kdyz jsi na nej chtela pridat, proc jsi mu to nerekla?

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15246 příspěvků 19.06.19 10:37

No tak mate to cele nejak blbe nastavene, jste manzele, predpokladam, ze mate SJM, tak byste nemeli rozdelovat na moje a tvoje. Kdybys ty penize nemela, tak nemas auto a hrcas se s detma i nadale busem, tak nevim co resis, proste auto je a bude tvoje…

petule9
Echt Kelišová 7597 příspěvků 19.06.19 10:38

Tak já nevím. U nás by se takové auto určitě kupovalo ze společných peněz, na druhou stranu, my nemáme žádné „svoje“ úspory, prostě veškeré úspory jsou „naše“. Každopádně, ať už to máte jakkoliv, je podle mě zbytečné v sobě dusit nějakou křivdu (protože se to odrazí i na vztahu s manželem), prostě to spolu proberte, řekni mu, co tě trápí a domluvte se. On třeba vůbec netuší, že s tímhle řešením máš nějaký problém, je potřeba spolu mluvit.

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 19.06.19 10:40
...

Hlavně si myslím, že tvůj manžel nemá ani tušení, že ty máš pocit křivdy. Tak za ním zajdi a řekni mu, že bys byla ráda, aby na to auto šlo něco ze společných peněz, že by sis ráda na svém účtu nechala nějaké peníze pro strýčka Příhodu. Nejspíš s tím žádný problém mít nebude.

Janli
Echt Kelišová 9309 příspěvků 19.06.19 10:40

Pokud ti to nevyhovuje, tak si s manželem promluv. Mě to teda přijde mimo. Jste manželé a peníze nejsou společné? To je divný už jen proto, že jsi na mateřské.

dada85
Kecalka 364 příspěvků 19.06.19 10:40

Toto nikdy nepochopím. Proč jste se normálně jako manželé nedomluvili z kterých peněz se auto zaplatí? (Když už máte bokem každý zvlášť). Nemluvite spolu?

1mila2
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 19.06.19 10:41

Mate oddelene finance, takze mi neprijde nic divneho na tom, ze sis svoje auto koupila za sve penize :nevim:

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 19.06.19 10:42

Je to divné, však máte společné jmění plus budeš vozit i jeho děti. též by mi to vadilo a manželovi bych to být tebou řekla.

terien
Extra třída :D 11741 příspěvků 19.06.19 10:43

Auto potřebuješ pro sebe, ne že ne, takže na tom žádnou křivdu nevidím.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 19.06.19 10:44
@Anonymní píše:
Ahoj, mám pocit, že křivdím svému muži… Jsme manželé, máme dvě malé děti a já jsem na rodičáku. Asi dva roky pořád řešíme, že by bylo vhodné, abych měla auto i já - bydlíme na vesnici, manžel jezdí každý den svým autem do práce a já tady zůstávám. Je tu obchod, ale dětská a všechny možné kroužky jsou ve vedlejší nebo další větší vesnici (anebo o kousek dál ve městě - př. plavání pro děti). Dá se tam jezdit autobusem, ale jsou to proste výlety na celý den. A tak jsme se dohodli, že je čas na druhé auto. A manžel řekl, ať si ho koupím. Vybrala jsem ojeté - na ty potřeby, co mám. Dost jsem s ním všechno kolem toho řešila - stále mi říkal, ať si raděj koupím nové na splátky (ale to se mi moc nechtělo - je to prostě drahé). No a tak jsem se rozhodla… A zaplatila jsem ho celé já ze svých úspor. Řekla jsem manželovi, kolik bude stát a on se zeptal - to je dobré, to není moc. Ale nepřidal mi na něj nic. Řekla jsem mu, že si ho kupuju teda ze svých úspor a on mi řekl - no, dobře bude to Tvoje auto. Máme společné peníze na společného účtu, ze kterého jdou poplatky atd. teď do něj ale na rodičáku nepřispívám. Rodičák mám na domácnost a pro děti. Mám v sobě křivdu. Auto jako nepotřebuju pro sebe - ale hlavně proto, že s nim jezdím s dětmi…Křivdím svému muži, že mu to zazlívám, že mi trochu nepřispěl (nebo něco nešlo ze společného účtu, kam jsem před rodičákem posílala pravidelně?
prominte za anonym - finance

Budeš v tom autě vozit vaše společné děti a jemu je všechno fuk? No myslím si, že teď už nic nenaděláš, ale ber to jako poučení a připrav se na to, že musíš myslet na zadní kolečka. Jemu nedělá dobře dělat radost tobě a dětem, protože to stojí peníze a ty jsou mu jaksi přednější. Musíš to akceptovat a chovat se tak, aby bylo dobře tobě a dětem. To, že dělal jakože se ho to vůbec netýká, to je přinejmenším trapné. :zed:

kačka39
Kecalka 450 příspěvků 19.06.19 10:45

Každý den se tu řeší moje peníze, jeho peníze, atd… Měly by být snad Vaše společný peníze, ne? Možná je to tak, jak píše @Tecumseh, že on vůbec neví. Chlapy nenapadá spousta věcí. A nebo moc dobře ví, ale nechce Ti přidat. To musíš zjistit sama, to Ti tady nikdo neřekne, protože ho nikdo nezná.

Šarlota4
Extra třída :D 11592 příspěvků 19.06.19 10:47

Tys mu rekla, ze si ho koupis sama a pak se divis? To musis volit slova. Lasko koupime tohle? Myslim, ze bychom mohli vzit penize ze spolecnych uspor protoze…
Delas hrdinku a paknto neustojis.

terien
Extra třída :D 11741 příspěvků 19.06.19 10:48
@Uslava píše:
Budeš v tom autě vozit vaše společné děti a jemu je všechno fuk? No myslím si, že teď už nic nenaděláš, ale ber to jako poučení a připrav se na to, že musíš myslet na zadní kolečka. Jemu nedělá dobře dělat radost tobě a dětem, protože to stojí peníze a ty jsou mu jaksi přednější. Musíš to akceptovat a chovat se tak, aby bylo dobře tobě a dětem. To, že dělal jakože se ho to vůbec netýká, to je přinejmenším trapné. :zed:

To je dobrá psychokonspirace :roll: ona mu přijde říct, že si ho koupí za své a ty z toho vyvodíš, že jsou mu přednější peníze, než děti :lol: :lol:

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 19.06.19 10:50

Stejně je to všechno sjm. Je to úplně fuk. Ale jinak - když mu neřekneš jak se cítíš, tak jak má vůbec vědět, ze jsi nespokojená? Rekla jsi mu, ze to platis z tveho účtu a on to akceptoval. Co taky by měl dal řešit?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama