Krmení u pohádky

417
4.11.19 11:22

Krmeni u pohádky

Ahoj, dcera ma skoro 16 měsíců a řešíme teď doma tema krmeni. Vždy u nas bylo problémové, mala je živé dítě a na jidlo nemá čas. Příkrmy dlouho odmítala nebo dala pár lžiček. Aktuálně sni cely oběd, ovsem u pohádky…takto jedine je schopna to jist, jinak zacne od pulky se kroutit, křičet, davat mi ruku pryc atd…pritom ale kdybych ji v tu chvili dala testovinu nebo rohlik, zacne jist znovu…Pohadku poustim jen u obeda… večeři sni relativne v pohode…tedy driv to tak bylo, ted dela blbosti, ale nejakym rozptylovanim to sníme (zpívám, hracky aj.). Svaciny jak kdy..kolikrat treba třikrát odmitne a po 4 to chce, banan nechce, kdyz se necham krmit, sni…takze obstrukce…z meho okoli zacinaji přicházet poznamky, že uz se mnou cvici a mela bych byt přísnější, tedy nedat najíst apod… zkoušela jsem chytit ruce, byt přísnější, zakricet…zacne brečet samozřejmě, neco pak sni..ale ze by se mi chtelo mit u kazdeho jidla takove sceny? Pohádky bych chtela casem odbourat… akorát jsem chtela pockat az to bude chápat a poslouchat, ze proste prikazu, ze se sedí…ale je na to uz ten pravý cas? V 16 měsících? Zajimaji me hlavne zkušenosti matek s podobnymi dětmi, jestli z toho casem vyrostly a povedlo se stolovani upravit. Reakce matek jedliku budou zajisté striktní a kriticke, ale kdo nezažil dite, ktere proste nejí, asi nepochopí. Ja neverim, ze ldybych zavedla rezim nechces, nejez, ze to pomuze…spis proste prestane jist a pujde si hrat..pro ni jídlo neni motivace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17908
4.11.19 11:26

Budu mu doma pouštět pohádky klidně do školních let :P když budeme na návštěvě nebo nic pustit nepůjde tak buď bude jist nebo ne. Jinak „spoléhám“ na to, že taky časem vysvětlím, nejdřív jídlo, pak pohádka. Ale žíly mi to netrhá a vím, že někomu jo a fest :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22961
4.11.19 11:29

Za mě z toho vyroste. Nemám až tak živé děti, ale toto období měly snad všechny 3. Hračky na stole, krmily jsme i autíčka a nevím co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
4.11.19 11:32

@Bubla Bůčková u nás je to podobně. I my dospělí kolikrát jíme třeba u filmu :nevim:
A syn už z toho právě vyrostl, takže je schopnej se najíst i bez pohádky, už se s ním domluvím a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16408
4.11.19 11:32

U nas vladne system, hlavne at se naji. Takze i u nas jedou pohadky, krmim. Autíčka na stole a pod. Co nadelam. Nevyhladovi se. Proste budou hlady. :roll: a to nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
4.11.19 11:35

U nás pomohlo že nechám jíst syna samotného. Musí se na to víc soustředit než když ho někdo krmí a nemá pak tolik času na kraviny kolem. Když vidím že mu to nejde, samozřejmě ho dokrmím když chce. Když nechce, neřeším to, hlady dobrovolně neumře a když dělá kraviny tak ho párkrát napomenu a pak mu to prostě vezmu. Ale on teda jí fakt hezky od té doby co jí sám, jen je pak jako čuňátko :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
4.11.19 11:35

Ja jediný, co na tom pozoruju negativního je to, ze nejen ze aby se najedl, tak musí na něco cucet, budiž, to casem pochopí, jak psal někdo nade mnou, ale spis mi vadi, ze když se chce jen tak dívat večer pred spaním třeba, tak má potřebu jist. A to mi vadí. Ze jsem mu asi vypěstovala navyk a la koukám, jim… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
898
4.11.19 11:38

Já taky krmíme u tv… Malej na ni kouká a já řeknu ham a on otevře pusu.. neudělám stín nic… Těžko to vysvětlím teprve 7meeicnimu miminu.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5813
4.11.19 11:39

Já mám naštěstí jedlíka tak vydrží a dělám u toho srandy.. za maminku za tazínka letadlo tk ji to baví.. ale když by dítě nechtělo moc jíst nebo nevydrželo v klidu klidně bych pohádku pustila… vím jak je těžké do některých dětí dostat aspoň 100 gramů masozeleniny nebo později klasického jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
4.11.19 11:41

Me rikala nutricni terapeutka, ze nemam za ditetem behat se lzickou a delat opicky. Dodrzovat 2-3 hodiny rozestup mezi jidly a davat energeticky a kaloricky vyzivnejsi jidla. Mam dite pod 3. percentilem - dle nutricni neprospivajici dite. U starsiho jsem ty opicky delala a stejne to nikam nevedlo. S mladsim uz nedelam a je to stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
4.11.19 11:41

U nás to bylo stejně. Jídlo je prostě nuda. V rámci zachování svých nervů jedl u pohádek. Nyni skoro 4lety jí sám, pohádku má třeba za odměnu, když vše sní. Pomohla školka, tam se musí jíst bez pohádek :wink: 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
4.11.19 11:57

@Petra67 Vždyť je jedno, jak se naji. Hlavně, že nemá hlad. Na řeči okolí bych odpovedela, že to tak prostě máte a dál se na to téma nebavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
4.11.19 12:16

Holky dekuji moc za uklidneni a zkušenosti. Budu tak pokračovat dále a zkouset postupně…rozhodne nechci nechat dite hladovět…nez mit obe nervy v haji, tak radsi tak :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17908
4.11.19 13:43
@lebambule píše:
Ja jediný, co na tom pozoruju negativního je to, ze nejen ze aby se najedl, tak musí na něco cucet, budiž, to casem pochopí, jak psal někdo nade mnou, ale spis mi vadi, ze když se chce jen tak dívat večer pred spaním třeba, tak má potřebu jist. A to mi vadí. Ze jsem mu asi vypěstovala navyk a la koukám, jim… :nevim:

Ano to je jedno možné negativum, že se nesoustředí na jídlo a špatný návyk jakože do dospělosti. Já na tohle příliš nevěřím, nebo myslím, že to jde lehce změnit. Není problém staršímu nakrájet k „televizi“ jablko, okurku a když bude mechanicky jist, tak zase proč ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17908
4.11.19 13:44
@Petra67 píše:
Holky dekuji moc za uklidneni a zkušenosti. Budu tak pokračovat dále a zkouset postupně…rozhodne nechci nechat dite hladovět…nez mit obe nervy v haji, tak radsi tak :mavam:

Taky zkouším, někdy to jde bez, někdy musí být pouze reklama, ale za pět minut než skončí to má v sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat