Křtiny Ostravsko - vhodný farář

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petrasek2007
Nováček 3 příspěvky 18.09.18 12:15
Křtiny Ostravsko - vhodný farář

Dobrý den,

hledám někoho, kdo byl v podobné situaci jako jsem teď já a mohl by mi poradit. S partnerem nejsme oddáni, pokřtěná jsem jen já, do kostela nechodíme. Přesto bychom chtěli nechat pokřtít našeho syna. Hledám nějakého moderního faráře, který by nám křest provedl, nejlépe v Ostravě případně okolí. Dostala jsem tip na mladého faráře z Ostravy - Zábřehu (Kostel Sv. Ducha), při křtu mluvil hezky k rodičům, o výchově atd. (nic moc extra náboženského), ale už je to delší doba, tak nevím, zda tam ještě působí. Případně bych ocenila jiné tipy. Moc děkuji.

Reakce:
rozand
Závislačka 3454 příspěvků 18.09.18 13:32

Proč chceš křtít, když ti vadí, že by kněz říkal něco „extra náboženského“? :roll:

Minki
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 18.09.18 13:44

A proc chcete krtit, kdyz neverite a nechodite do kostela??? pokud chcete krtit pak musite najit farare, kteremu toto nevadi a ne dle toho jak kdo mluvi.

niezabudka
Kecalka 167 příspěvků 18.09.18 13:59

Zmyslom krstu je popri inom (stať sa Božím dieťaťom, vstúpiť do rodiny Božích detí-cirkvi,očistiť sa od dedičného hriechu…) zaviazať sa k životu vo viere v Boha. Kedysi toto vážne rozhodnutie robili dospelí, dnes je to umožnené už malým deťom, a miesto nich sa k uvedeným veciam zaväzujú rodičia krsteného dieťaťa a krstní rodičia. Krst nie je fraška, divadlo ani rodinná udalosť. Z tohto dôvodu si myslím, že vo vašom súčasnom stave duchovného života (tj. že ste nepraktizujúca kresťanka) a rodinného stavu (bez manželstva - z pohľadu
Cirkvi žijete v hriechu) sa nenájde kňaz, ktorý by vám dieťa pokrstil. Nie je to o tom, či je alebo nie je moderný.

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 18.09.18 14:35

@niezabudka Ale najde. A ne jeden.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 18.09.18 14:44
@rozand píše:
@niezabudka Ale najde. A ne jeden.

Přesně tak, ale to tu bylo vždy, tedy není to otázka modernosti.

petrasek2007
Nováček 3 příspěvky 18.09.18 18:13

Já jsem se ptala pouze na tip na nějakého faráře z Ostravska, který křtí i nemanželské dítě. Toť vše. Každý má své důvody proč křtít, já jsem taky pokřtěná a nikdo mě do kostela ani jinam nenutil. Líbí se mi akt křestu, sejde se celá rodina, je to pěkný ceremoniál, ale nechtěla jsem u toho poslouchat nějaké citáty z bible, někteří faráři mluví pouze o výchově, jasně, stručně a rychle.

petrasek2007
Nováček 3 příspěvky 18.09.18 18:15

@rozand A víte o někom konkrétním?

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 18.09.18 18:17

@petrasek2007 Prostě chcete divadýlko v kostele, no. Ne, konkrétní tip fakt nedám.

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 18.09.18 18:21

@petrasek2007 Mimochodem na křtu beze mše není důvod, aby kněz říkal cokoli mimo toho, co musí, aby to byl platný křest. A to je všechno náboženské - tady máš texty http://www.liturgie.cz/…k-za-krokem/ .

Doporučuju tuhle část:
Chcete, aby bylo vaše dítě pokřtěno. Tím na sebe berete povinnost, že ho vychováte ve víře v Pána Ježíše, že ho budete učit milovat Boha a bližního, jak nám to Pán Ježíš přikázal. Jste si této povinnosti vědomi?

niezabudka
Kecalka 167 příspěvků 19.09.18 14:33

Možno aj áno, možno vám dieťa z nejakých neadekvátnych dôvodov niekto naozaj pokrstí. Cieľom môjho predchádzajúceho príspevku bolo poukázať na to, že vaše chápanie obradu krstu je nezmysel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >