Reklama

Křtiny Ostravsko - vhodný farář

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petrasek2007
Nováček 3 příspěvky 1 inzerát 18.09.18 12:15
Křtiny Ostravsko - vhodný farář

Dobrý den,

hledám někoho, kdo byl v podobné situaci jako jsem teď já a mohl by mi poradit. S partnerem nejsme oddáni, pokřtěná jsem jen já, do kostela nechodíme. Přesto bychom chtěli nechat pokřtít našeho syna. Hledám nějakého moderního faráře, který by nám křest provedl, nejlépe v Ostravě případně okolí. Dostala jsem tip na mladého faráře z Ostravy - Zábřehu (Kostel Sv. Ducha), při křtu mluvil hezky k rodičům, o výchově atd. (nic moc extra náboženského), ale už je to delší doba, tak nevím, zda tam ještě působí. Případně bych ocenila jiné tipy. Moc děkuji.

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 18.09.18 13:32

Proč chceš křtít, když ti vadí, že by kněz říkal něco „extra náboženského“? :roll:

Minki
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 18.09.18 13:44

A proc chcete krtit, kdyz neverite a nechodite do kostela??? pokud chcete krtit pak musite najit farare, kteremu toto nevadi a ne dle toho jak kdo mluvi.

niezabudka
Kecalka 167 příspěvků 18.09.18 13:59

Zmyslom krstu je popri inom (stať sa Božím dieťaťom, vstúpiť do rodiny Božích detí-cirkvi,očistiť sa od dedičného hriechu…) zaviazať sa k životu vo viere v Boha. Kedysi toto vážne rozhodnutie robili dospelí, dnes je to umožnené už malým deťom, a miesto nich sa k uvedeným veciam zaväzujú rodičia krsteného dieťaťa a krstní rodičia. Krst nie je fraška, divadlo ani rodinná udalosť. Z tohto dôvodu si myslím, že vo vašom súčasnom stave duchovného života (tj. že ste nepraktizujúca kresťanka) a rodinného stavu (bez manželstva - z pohľadu
Cirkvi žijete v hriechu) sa nenájde kňaz, ktorý by vám dieťa pokrstil. Nie je to o tom, či je alebo nie je moderný.

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 18.09.18 14:35

@niezabudka Ale najde. A ne jeden.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 18.09.18 14:44
@rozand píše:
@niezabudka Ale najde. A ne jeden.

Přesně tak, ale to tu bylo vždy, tedy není to otázka modernosti.

petrasek2007
Nováček 3 příspěvky 1 inzerát 18.09.18 18:13

Já jsem se ptala pouze na tip na nějakého faráře z Ostravska, který křtí i nemanželské dítě. Toť vše. Každý má své důvody proč křtít, já jsem taky pokřtěná a nikdo mě do kostela ani jinam nenutil. Líbí se mi akt křestu, sejde se celá rodina, je to pěkný ceremoniál, ale nechtěla jsem u toho poslouchat nějaké citáty z bible, někteří faráři mluví pouze o výchově, jasně, stručně a rychle.

petrasek2007
Nováček 3 příspěvky 1 inzerát 18.09.18 18:15

@rozand A víte o někom konkrétním?

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 18.09.18 18:17

@petrasek2007 Prostě chcete divadýlko v kostele, no. Ne, konkrétní tip fakt nedám.

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 18.09.18 18:21

@petrasek2007 Mimochodem na křtu beze mše není důvod, aby kněz říkal cokoli mimo toho, co musí, aby to byl platný křest. A to je všechno náboženské - tady máš texty http://www.liturgie.cz/…k-za-krokem/ .

Doporučuju tuhle část:
Chcete, aby bylo vaše dítě pokřtěno. Tím na sebe berete povinnost, že ho vychováte ve víře v Pána Ježíše, že ho budete učit milovat Boha a bližního, jak nám to Pán Ježíš přikázal. Jste si této povinnosti vědomi?

niezabudka
Kecalka 167 příspěvků 19.09.18 14:33

Možno aj áno, možno vám dieťa z nejakých neadekvátnych dôvodov niekto naozaj pokrstí. Cieľom môjho predchádzajúceho príspevku bolo poukázať na to, že vaše chápanie obradu krstu je nezmysel.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >