Křtiny v době koronaviru

33
19.4.21 07:00

Křtiny v době koronaviru

Ahoj 8) potřebovala bych poradit! Za měsíc bude mít dcera křtiny. Co se bude dít v kostele, to vím, ale co se dělá pak? Za normálních okolností se sejde rodina např. v restauraci, ale co teď? K nám do bytu se celá rodina nevejde :nevim: a ani nechci, abychom se nějak ve velkém scházeli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8571
19.4.21 07:07
:roll: :roll: :roll:

Nechceš se ve velkým scházet? Tak to zruš. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
19.4.21 07:12

Tak to zrus no. Co chceš dělat? My měli Křtiny rok a půl zpátky a sedelo se na zahradě, přišlo dost lidi. To je jak se svatbou no, taky teď nemuzes dělat hostiny :nevim: buď si to odbydete v kostele a nějakou oslavu si necháte až to bude možné a nebo to cele posun a teď se na to vykaslete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
19.4.21 07:13
@Šmoulice píše: :roll: :roll: :roll:Nechceš se ve velkým scházet? Tak to zruš. :roll:

Nevím, asi si to nepochopila, nechci se ve velkém scházet u nás doma. Je rozdíl, když v kostele nás bude cca 10, budeme mít respirátory…ale u nás doma by byl takový počet lidí už moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
19.4.21 07:15

Naše dcera má 13 měsíců a přesně kvůli všemu kolem jsme ji ještě nepokřtili. Čekáme snad na léto, až se rozvolní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
19.4.21 07:17

Tak, pokud vám záleží primárně na tom, aby byla dcera pokřtěná, tak to přece žádnou zvláštní oslavu, která teď není možná, nevyžaduje. Pokud vám jde hlavně o tu oslavu potom, tak zase není problém změnit termín samotného křtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
19.4.21 07:19
@pajka08 píše:
Nevím, asi si to nepochopila, nechci se ve velkém scházet u nás doma. Je rozdíl, když v kostele nás bude cca 10, budeme mít respirátory…ale u nás doma by byl takový počet lidí už moc

Je úplně jedno, kde se sejdete. Jestli v kostele, nebo u vás doma. :mrgreen:
Nechceš se scházet- zruš to. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
19.4.21 07:22
@SlečnaDahlia píše:
Tak, pokud vám záleží primárně na tom, aby byla dcera pokřtěná, tak to přece žádnou zvláštní oslavu, která teď není možná, nevyžaduje. Pokud vám jde hlavně o tu oslavu potom, tak zase není problém změnit termín samotného křtu.

Konečně to někdo pochopil! Ano, jde mi primárně o to, aby byla dcera pokřtěná! Nějakou oslavu bych nejrači nedělala, i kdyby tu koronavirus nebyl :roll: jen jsem se prostě ptala, jestli je to “nutnost”, nebo co se vlastně po křtinách v kostele dělá…očividně to tu ale nikdo nepochopil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
19.4.21 07:26
@pajka08 píše:
Konečně to někdo pochopil! Ano, jde mi primárně o to, aby byla dcera pokřtěná! Nějakou oslavu bych nejrači nedělala, i kdyby tu koronavirus nebyl :roll: jen jsem se prostě ptala, jestli je to “nutnost”, nebo co se vlastně po křtinách v kostele dělá…očividně to tu ale nikdo nepochopil

Ono to úplně pochopitelné ale nebylo, víš.

My po křtu syna zůstali chvíli při nějakém drobném pohoštění od babiček na farní zahradě a pak jsme šli normálně domů. Příbuzní můžou oslavu očekávat, ale to je asi tak všechno, pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodneš ji nemít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21942
19.4.21 07:36
@Šmoulice píše:
Je úplně jedno, kde se sejdete. Jestli v kostele, nebo u vás doma. :mrgreen:
Nechceš se scházet- zruš to. ;)

není to jedno - v kostele jsou rozestupy, jsou tam vysoké stropy - riziko nákazy nízké, zato v bytě, když bude naňahňáno 10 lidí a budou tam jíst a pít, je riziko velké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
19.4.21 07:41

Buď bych to odložila na leto a sesla se na zahradě, nebo pokřtila teď a v létě to oslavila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
19.4.21 07:45
@pajka08 píše:

Dočítám. Hostina nutnost není. Většinou ale lidé chtějí sdílet ten okamžik, nekdy se sejde širší rodina, která se jinak moc nevidí a je to hezka příležitost. Plus teda dcera dostala fakt mraky daru a peněz, tak jsem byla rada, ze to „oplatím“ fajn odpolednem. Povinne to není. Nechceš-li slavit, je korona ideální doba, nikdo neřekne ani popel 8)

Bez oslavy vam v kostele kazdy rekne par slov, jako když se preje štěstí na svatbě, Ty podekujes a jde se dom.

Příspěvek upraven 19.04.21 v 07:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
19.4.21 07:45
@pajka08 píše:

Ne, opravdu jsi to nenapsala pochopitelně. Ale pochopila jsem z toho, kam teda jít slavit, když doma nechceš a restaurace jsou zavřené.
A kdyby ti šlo jen o křest, tak tady nezakládáš zbytečné diskuze, ale oznámíš rodině, že se sejdete jen v kostele a pak si půjdete všichni po svých…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2028
19.4.21 07:46

Pozvala bych k sobě na oběd jen kmotry. Nebo udělala takové sladké balíčky např. S dortem pro hosty, které bych jim dala domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31265
19.4.21 08:12

Pozvala bych na oběd kmotry a je to. Netřeba z toho dělat vědu. Ostatní snad pochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat