Krvácení do mozku

Anonymní
4.2.21 14:07

krvácení do mozku

Hezký den, možná tu hledám naději či podobný příběh. Můj tatínek je 3 dny v nemocnici, kdy se vše rychle seběhlo. Nejdříve asi půl hodinu říkal blbosti, ale na počítači psal smysluplný email, tak jsme ho se synem pozorovali, jestli si jen nevzal omylem dva prášky na spaní. Za chvíli sebou začal cukat, tak jsme okamžitě volali sanitku. Vypadalo to, že má nějaký záchvat, klepal sebou a pak usnul. Na CT zjistili, že silně krvácí do mozku a převezli ho na ARO. Operaci mu nedělali, je na tom teď 3 dny stejně. Je při vědomí, odpočívá, pohybuje končetinami, takže neochrnul, ale nemluví. Jen říká nějaké blbosti nebo se směje. Vím, že mi neřeknete jestli se to zlepší, zhorší… ale je tu někdo s podobným příběhem? Jinak je mu 71 let, nepije a posledních 5 let kvůli dně žije zdravě, je to hodně aktivní důchodce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.2.21 14:15

Popreju tatínkovi a Vám hodně sil a štěstí! Tohle je kruta rána a teď záleží na štěstí, co z toho bude. Myslím, že jste snad pomoc zavolali včas a může se to všechno zachránit. My takové štěstí s tatínkem neměli. Jak říkáte, chvíli říkal blbosti a šel spát… Ráno jsme volali sanitku, bylo pozdě, za dva dny v nemocnici zemřel. :,( Moc záleží na čase, všechno se musí řešit rychle, i kdyby zbytečně. Věřte v dobrý konec, udělali jste pro to maximum. :srdce: teď je to už na něm a na lékařich.

• Citovat
  • Nahlásit
14341
4.2.21 14:17

To je mi moc líto. Držte se a držím palce, ať se tatínek uzdraví :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
4.2.21 14:24
@Anonymní píše:
Hezký den, možná tu hledám naději či podobný příběh. Můj tatínek je 3 dny v nemocnici, kdy se vše rychle seběhlo. Nejdříve asi půl hodinu říkal blbosti, ale na počítači psal smysluplný email, tak jsme ho se synem pozorovali, jestli si jen nevzal omylem dva prášky na spaní. Za chvíli sebou začal cukat, tak jsme okamžitě volali sanitku. Vypadalo to, že má nějaký záchvat, klepal sebou a pak usnul. Na CT zjistili, že silně krvácí do mozku a převezli ho na ARO. Operaci mu nedělali, je na tom teď 3 dny stejně. Je při vědomí, odpočívá, pohybuje končetinami, takže neochrnul, ale nemluví. Jen říká nějaké blbosti nebo se směje. Vím, že mi neřeknete jestli se to zlepší, zhorší… ale je tu někdo s podobným příběhem? Jinak je mu 71 let, nepije a posledních 5 let kvůli dně žije zdravě, je to hodně aktivní důchodce.

Jestli nemá parézu na končetinách, tak to vypadá celkem dobře, ale záleží taky na příčině krvácení - hypertonický? Řeč má šanci na úpravu.
Ale křišťálovou kouli nikdo nemá.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 14:24

Mozek není zlomená ruka :nevim:
Měla by jsi se ptát ošetřujícího lékaře, ten ti nejlíp poví, co se vlastně stalo a jaké jsou prognózy. Moje máma prodělala akutní mozkovou příhodu, byla dva týdny v umělém spánku a přežila to bez jakýchkoli následků, ale to je případ od případu, nikdo neví, jak moc byl mozek zalitý krví a jestli k nějakému poškození došlo :nevim:. Určitě dobrá zpráva je, že je při vědomí a pohyblivý. Přeji brzké uzdravení :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4061
4.2.21 14:26

Krvácení do mozku je vždy ošemetné, záleží kde a jakou část to ovlivní. Mohu poslat jen spoustu sil a možností být tatínkovi po boku (I když pravda doba teď návštěvám Moc nenhrává). V okolí mám asi tři případy a všechny skončili po převozu do nemocnice fatálně. Buďte rádi, že je tatínek ještě s vámi a užívejte si společných chvil i když zatím není jako dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6012
4.2.21 15:15

Kamarádky táta měl krvácení do mozku, hned ho odvezla sanitka, a druhý den zemřel. Stihli se sním ještě rozloučit. Bylo mu 62 let. Držím pesti ať je tatinek v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat