Krvaceni po vysetreni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 11.09.09 13:17
Krvaceni po vysetreni

Ahoj tehulky, mam dotaz. Po dnesnim vysetreni v porodnici mi docela dost tece krev a navic ze me vysel takovej krvavej chuchvalec. Omlouvam se za trochu prilis naturalni popis, ale jsem z toho dost vyplasena. Je to normalni? Mate nektera stejnou zkusenost? Jedna se snad o hlenovou zatku?
Me to hlavne prekvapilo, protoze minuly tyden to vysetreni docela bolelo a jen lehounce jsem zaspinila a dneska jsem skoro nic necitila a najednou tohle…

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 11.09.09 13:24

No špinění by mi přišlo normální, nějaké větší krvácení jasnou krví - už bych asi trochu plašila. Ten chuchvalec, byla to jen krev, nebo to bylo takové gelovité od krve?

OT Nechápu, že někteří doktoři neumějí vyšetřit normálně bezbolestně :evil: Na KO do porodky jsem chodila téměř vždy k tomu samému, při vyšetření si vždy dával pozor, téměř nic jsem necítila, i když zkoumal čípek. Pak tam byl jednou jiný a toho jsem málem kopla, jak jsem se lekla, že to bolí. Nemluvě o tom, že vnitřní vyšetření v tomto tt je jednoduše zvědavost bez jakéhokoli smyslu… Stav čípku se může změnit během hodiny.

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 11.09.09 13:33

Kdyz jsem chodila k memu gynekologovi, tak nikdy zadny problem, ale tenhle doktor v porodnici me vysetroval uz potreti a vzdycky jsem spinila, akorat dneska nejak vic. Ten chuchvalec byl ciste az tmave cerveny, zadny gel.
Ale hlavne mi rikal, ze vsechno je zatim v klidu a ze nic se nechysta, tak proc by mi mela odchazet hned po vysetreni zatka?

Porodit uz ted by mi nevadilo, ale spis abych takhle nedostala nejakou infekci!

Jolynka
Extra třída :D 13624 příspěvků 11.09.09 13:40

Market tak si do te porodnice zavolej a zeptej se, pokud by to bylo jen spineni nebo slabe zakrvaceni s tim ze to hned prejde, tak je to ok a je to jen nasledek vysetreni, preci jen ta sliznice je hodne prekrvena, ale pokud krvacis porad a vic, tak radsi aspon zavolej nebo si tam zajed znovu, at na to kouknou. Hlenova zatka sice byva s krvi, ale je to hlen takovy jako bilkovy, nebo jak uz tu bylo uvedeno gelovy, proste ne samotna krev.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 11.09.09 13:45

no v prvním těhotenství jsem kvácela po hamiltonovi. Hodně husté, docela dost, tmavé. Říkala mudra, že by to do večera mělo přejít. Kdyby ne, tak přijet. Kdyby to byla čerstvá krev, přijet.

Podruhé jsem ale špinila až krvácela prakticky po každém vyšetření (což bylo jářku 2-3× za týden) a to poslední dva týdny. Bylo to spíš tím vyšetřením, byla jsem překrvená a tak stačilo málo, navíc holka byla dost dole, otvírala jsem se…

Pokud to není čerstvá krev, neplašila bych a vyčkala. Pokud by to neustávalo, zavolala bych do porodky a zajela se tam radši ukázat. U čerstvé krve, pokud by to nebylo „něco jako jednorázově“, tak ybch jela hned

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 11.09.09 13:46

Holky, diky za odpovedi. Vypada, ze to prestava, tak ja nebudu plasit a snad to do vecera prejde uplne. Kdyby to jeste nejak pokracovalo, tak tam radsi cinknu.
Takovej sympatickej doktor a tak nesikovnej :roll:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 11.09.09 13:48

Ono asi taky záleží na tom, jaký má ruce, jak "je to "vytahaný"" (samozřejmě s nadsázkou:D ) i na míře prokrvení

ale nebyla jsem u toho, takže tím určitě nechci říct, že zrovna ten dr byl nebo nebyl citlivej :)

Tak ať to je v poho:)

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 11.09.09 13:50

Gabinko, dekuju. Ja si prave rikala, jestli mi nakonec doktor neudelal toho Hamiltona, protoze to prave cerstva krev byla. Ale to bych snad poznala, ne? To je pry dost neprijemne…
Navic by mi to snad rekl, ne?

Jolynka
Extra třída :D 13624 příspěvků 11.09.09 13:50

Market on nemusi byt nesikovnej, jen holt takhle pred porodem je to tam dole uz hodne citlive. Mne to pri prvnim tehu taky pri vysetreni bolelo. Posledni kontrola pred porodem byla tak silena, ze jak sem vylezla z ordinace tak sem myslela, ze snad tam jeste porodim, musela sem tam chvili zustat sedet, abych mohla vubec odejit.

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 11.09.09 13:56

Jolynko asi mas pravdu, uvidime priste, treba tam bude v poradne jiny doktor, tak to porovnam :wink:
Jedna holcina tady na emiminu ho dokonce mela u porodu a dost si ho chvalila.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 13.09.09 08:50

Jestli to přestalo, tak to nic nebude, ale pro klid si můžeš do poroddky zavolat, nikdo se na tebe zlobit nebude.

Já po KO taky krvácela, cca od 35. týdne. Ale nemyslím, že to bylo nešikovností doktora. Prostě byl čípek hodně překrvený. Jednou jsem krvácela fakt hodně a světlou krví, tak mě poslal na UTZ, jestli se neodlučuje placenta. Vše bylo ale v pořádku a rodila jsem za 2 týdny.

Joo, a jak jsi psala, že ti řekl, že ještě nerodíš, tak proč by ti měla odcházet zátka… Mě doktor v pondělí dopoledne řekl, že to na porod rozhodně nevypadá a Naty se narodila druhý den po poledni. Taky někdy vědí prdlajs.. :lol:

Držím palce a pohodový porod

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 13.09.09 19:10

Jevi, to me nestras s tim porodem druhy den, ja se ted opravdu nesetrim s tim, ze casu je dost. No ale manzel je v zahranici, tak mame dohodu, ze az mi v porodnici reknou, ze se to do tydne chysta, tak ze prileti, ale aby to takhle stihnul :lol:

To krvaceni nastesti prestalo, ale zeptam se na to na dalsi ko v patek.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 13.09.09 20:35
Marketa2008 píše:
Jevi, to me nestras s tim porodem druhy den, ja se ted opravdu nesetrim s tim, ze casu je dost. No ale manzel je v zahranici, tak mame dohodu, ze az mi v porodnici reknou, ze se to do tydne chysta, tak ze prileti, ale aby to takhle stihnul :lol:To krvaceni nastesti prestalo, ale zeptam se na to na dalsi ko v patek.

no tohle ti řekne jen s prominutim blbec. Jako někomu řeknou, že to na porod ale vůůůbec nevypadá a porodí i za pár hodin, tak někomu (i třeba mě) řeknou, že je to na spadnutí a každou další prohlídku se diví, co tam děláš a porodí za pár týdnů…

Tohle se strašně rychle dokáže změnit a třeba u druhého těhotenství jsem takhle chodila od 35tt, poslední dva týdny jsem byla otevřená, pak už mi i vak s plodovkou a dítkem šel do porodních cest a stejně jsem pořád chodila a nic, dokud to dr neukončila. A fakt jsou holky, který „zcela zavřený k porodu nevypadající“ porodí jak nic za pár hodin /dní po návštěvě dr

:)

Na tohle bych se moc neupínala a pro svůj klid na duši si sehnala alternativní doprovod a máš klid (minimálně proto, že pokud si náhradní doprovod domluvíš, zcela jistě zafunguje zákon schválnosti a neporodíš :D )

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 13.09.09 21:55

Jéé, děsit jsem tě nechtěla, Market. Je to jak psala Gabinka, může se to změnit během chvilky, s tím se holt musí počítat, mimčo si udělá co chce. A určitě souhlasím s tím dohodnutím alternativního doprovodu. Já tam měla mamku, měla jsem z toho obavy a nakonec v pohodě.

Vtipné u mně bylo, že můj gyndař mi od 30 týdne říkal, že to bude dřív, že se čípek zkracuje, povoluje, ať se šetřím. Když jsem pak chodila do poradny do té porodnice, už nevím od kterého týdne (asi od 36?) tam doktoři zase říkali: „nerodíte, maminko“ a „na porod to ještě nebude“ Tak si vyber :-D Rodila jsem 38+4

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 13.09.09 22:20

Mam domluvenou sousedku, ze by me hodili do porodnice i o pulnoci, nastesti bydlim 5min od porodnice :D
Ale tu bych pak po prijezdu do porodnice poslala domu, premysela jsem o tom a asi bych primo u porodu nikoho jineho nez manzela nesnesla.
Je mi jasne, ze se to blbe planuje, ale precijen doufam, ze to nejak manzel stihne, no ale ma to sem 6,5hod letu, tak nevim nevim.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >