Krvácení při přechodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LinkinSpring
Nováček 4 příspěvky 01.05.18 00:57
Krvácení při přechodu

Zdravím vás, je mi 53 let, už delší dobu vím, díky vyšetření krve, že jsem v přechodu. Žádné větší vedlejší příznaky typu návalů horka, migrén, výkyv nálad atd, jsem za celou dobu neměla, jen ty menstruační výkyvy. Vždy jsem měla dokonale pravidelné periody po 26-28 dnech, krvácení trvalo tak 5 až 7 dní, někdy 8-9. V přechodu se mi nejdříve stalo, že se mi o pár dnů cykly zrychlily, takže to přicházelo o pár dnů dříve, to nějakou dobu trvalo a nijak jsem to neřešila. Pak už se mi naopak cykly výrazně prodloužily a přicházelo to později. Teď dokonce 2 a půl měsíce, skoro 3 měsíce krvácení nepřišlo a já už jsem byla ráda, že menstruace definitivně zmizela. Jenže teď jsem opět menstruaci dostala, trvá už 14 dní včetně špinění, už zeslábla, ale byla o něco silnější než normálně. Ke konci už jsem byla dost vyčerpaná a chybělo mi železo, na takovou periodu jsem nebyla zvyklá. Zřejmě byla silnější a delší kvůli tomu, že přišla po delší době (téměř 3 měsíce). Mám očekávat další cykly, někdy v brzké době, nebo třeba opět za několik měsíců, nebo myslíte, že to byla poslední perioda. Rodina si dělá starosti, ale já si říkám, že si počkám, jak to bude dál. Kdy přijde další krvácení, jaké bude, jestli vůbec bude, přeci kdyby to byl nějaký problém typu nádoru děložního čípku či těla, nebo nějaká dysplazie, tak by mě to krvácení nenechalo v klidu a vyvíjelo by se nějak dále, že. Mám si dělat starosti z nějaké choroby, když jsem v přechodu, doufám že ve finální fázi přechodu, nebo je to v přechodu normální. Máte zkušenosti? Díky.

Reklama

Reakce:

LydiaD
Kelišová 6917 příspěvků 01.05.18 01:53

Ahoj, Tvých 53 let a Tvoje nepravidelnost, včetně toho co popisuješ, je podle mě normál.
Procházím tímhle už pár let a je mi 47 let.
Dokážu i 14 dní slabě špinit, cyklík se mi vůbec nerozjede.
Pak to třeba 2-3 měsíce nemám.
Když to dostanu po delší době, tak mám pocit, že vykrvácím.
Na gyndu chodím, všechno je v pořádku.
Gyndař mi řekl, že to takhle může být dalších několik let.
Mám do toho i migrény, ale na ty trpím už asi 16 let.
Moje švagrová měla přechod takovým stylem, že si do práce nosila náhradní kalhoty.
Jak to dostala po delší době, šlo to z ní kaluží krve a vložka nestíhala.
Pokud chodíš na prohlídky, ničeho bych se nebála.
Já to teď konkrétně už nemám skoro 3 měsíce.
Stává se mi v poslední době, že mám předmenstruační náznaky.
Bolest břicha, pnutí v prsou, spím kolikrát s vložkou a čekám, přesvědčená že to v noci dostanu.
V tomhle období přiberu 2-3kg.
Když to nedostanu, kila zůstanou a já čekám na další cyklík, o kterým vůbec nevím, kdy přijde.
Nečekej, že když to 2-3 měsíce nedostaneš, že je konec…takhle to už mám několik let, bohužel.
Kdy to vezme konec nevím a zvykám si, že je to běh na dlouhou trať :-(
Každá z nás to má určitě individuálně.
Já s tímhle bojuju už pár let a přeju Ti, abys přechod měla kratší.
Na gyndu choď, budeš ve vnitřním klidu ;)
Ostatní si už asi ošéfuje příroda, potvora nevyzpytatelná :mrgreen:

Denisa56
Kelišová 5421 příspěvků 01.05.18 06:11

Je mi 56, přechod už mám za sebou. Trvalo to několik let - nepravidelná menstruace třeba po dvou až čtyřech měsících, pak třeba po půl roce, pak dlouho nic, a po roce znovu. Teď už dva a půl roku nic, tak myslím, že už je to konečná. Na začátku přechodu jsem byla na kyretáži, když jsem silně krvácela skoro dva týdny. Ze své zkušenosti ti poradím, měj u sebe pořád první pomoc - vložky, tampóny, protože v téhle fázi nikdy nevíš. Já dostala poslední menzes skoro po dvou letech, kdy už jsem si myslela, že už nepřijde.

Ijen
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 01.05.18 06:55

Mne se zacal cyklus rozjizdet v 43 letech, zacal se prodluzovat vzdy o mesic, vlastni krvaceni bylo kratke a slabe. Dalsi rok uz bylo 1× za 6 mesicu a pak konec. Probehlo to celkem rychle a bez problemu. Moje mamka mela krvaceni velmi silne az skoncila na infuzi erytromasy jak mela spatny krevni obraz a pak sla kvuli myomum na hysterektomii. Tezko predjimat jak to bude probihat u tebe. Zelezo urcite ber a taky B12 a kdyz se dostavi dalsi nezvykle silne krvaceni obrat se na lekare.

ivašot.
Kelišová 5922 příspěvků 01.05.18 08:31

@LinkinSpring Mě to připadá jako klasické projevy přechodu. Pokud chodíš pravidelně na prohlídky, tak bych se nějakých katastrof neobávala.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 01.05.18 08:46

Nektere zeny maji ty projevy opravdu hrozne. Je mi 45 let, jsem po hysterektomii, takze menstruaci uz 4 roky nemam, ale hormonalni vykyvy me neminou :nevim:
Ve vasem pripade, pokud by krvaceni bylo opravdu hodne silne a dlouhe (vetsi ztratu krve neni dobre podcenovat) bych nekompromisne resila s gynDr. Nenechala bych se odbyt tim, ze to je v prechodu normalni.

LinkinSpring
Nováček 4 příspěvky 01.05.18 16:30

Děkuji všem, jsem ráda, že nejsem jediná, kdo měl trochu nepříjemnější zkušenosti z přechodem, i když to samozřejmě nikomu z vás nepřeji, ale trochu mě to uklidnilo, to musím uznat :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama