Kuchyně IKEA

Ola11
18.1.10 21:44

Kuchyně IKEA

Dobrý večer,
uvažujeme o nákupu nové kuchyně, líbí se nám Solar z Ikei (ten typ, co nemá úchytky). A to je problém - nejsem si jistá, zda se bude dobře otvírat. V obchodě se mi někdy podařilo skříňku otevřít bez problémů, někdy ne ....... Je to jen o zvyku?

Pokud máte někdo doma, budu ráda za postřehy. Případně pokud tam máte namontované úchytky, budu ráda za fotku. Nějak si to nedovedu s uchytmami představit.

Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1837
18.1.10 23:55

Olo, ono ji nakonec vždycky otevřeš :lol: je to tam na magnet?
V obchodě to často mají sestavené „hala bala“ narychlo…

My zase máme úchytky a často je šroubujem… protože jsou vyviklané.
Ovšem jednu věc Ti teda napsat musím - dřív jsme měli kuchyń bez úchytek (ne tedy z Ikea), ale měli jsme to PŘÍŠERNĚ omatlaný… :roll:

My jsme teda kuchyň v IKEA vyfotili - typ, který se nám líbilk, a pak jsme si ji nechali udělat na míru… vyšlo to cenově stejně - a vlk se nažral… a kuchyň byla skoro stejná… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
19.1.10 08:37

Ahoj Ikea je krásná na pohled,ale často to tak hezk nesedí,ale šikovný chlap si s tím jistěporadí, další věcí je na jak dlouho si kuchyň pořizuješ podku ji chceš mít na déle ,tak bych se tedy Ikea vyhla a nechala si ji raději udělat na míru u dobrého truhláře. Přeji hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19618
19.1.10 08:56

Pokud vim, tak Ikea ma zaruku 20 let na Faktum skrinky, navic ta vyhoda, ze pokud se ti okouka, tak muzes vymenit dvirka a zas mas kuchyni jak novou.

My teda mame treti (kazdou v jinem bydleni) kuchyn z Ikea a vsechny drzi a pasujou bez problemu. Ta jedna uz vice nez 10 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
19.1.10 09:01
cinkxa píše:
Ahoj Ikea je krásná na pohled,ale často to tak hezk nesedí,ale šikovný chlap si s tím jistěporadí, další věcí je na jak dlouho si kuchyň pořizuješ podku ji chceš mít na déle ,tak bych se tedy Ikea vyhla a nechala si ji raději udělat na míru u dobrého truhláře. Přeji hodně štěstí

Na tohle musím reagovat. Máme z Ikea celý obývák, ložnici i dětský pokoj. Dokonce jsme si pořídili i tu kuchyň, ale na chatu. Všechno jsme montovali sami s manželem a opravdu se nestalo, že by cokoliv nepasovalo (narozdíl od nábytku z Aska apod., co jsme montovali u rodičů). S kvalitou jsme spokojení, zatím nebyl problém, nejstarší věci máme už víc než 5 let, tu kuchyň 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
21.1.10 08:16

Cinkxo, take bych rada reagovala - mame z Ikea vsechno, kuchyni, loznici atd…nikdy nebyl sebemensi problem, napriklad mame jejich satni skrine Pax komplement a ze to je kolos…krasne slo vse smontovat, s nicim neni problem. tak nevim, proc tu pises, ze by ses kuchynim vyhla. Z jakeho duvodu? Je to podle tebe nekvalitni? Rada bych, abys mi odpovedela.
Myslim, ze IKEA je jedna z mala firem, ktera me nikdy nezklamala - at to je servis pri nakupovani, a pripadne reseni miniproblemu… :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3030
22.9.19 11:10

Zdravím, ráda bych se zeptala zda lze platit kartou vyšší částku nad 100 tis, zda mu to platební karta dovolila. Máme na platební kartě limit pro vybraní, ale nevím, jak to funguje, když bych chtěla zaplatit kartou na prodejně, zda mě to pustí.
Díky moc za info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
22.9.19 11:24
Musíš si zvýšit limit na platby kartou, jinak tě to nepustí. Jde to přes internetové bankovnictví, jestli máš.
@Chiquinquirá píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala zda lze platit kartou vyšší částku nad 100 tis, zda mu to platební karta dovolila. Máme na platební kartě limit pro vybraní, ale nevím, jak to funguje, když bych chtěla zaplatit kartou na prodejně, zda mě to pustí.
Díky moc za info :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3030
22.9.19 11:57
@Kristinka246 píše:
Musíš si zvýšit limit na platby kartou, jinak tě to nepustí. Jde to přes internetové bankovnictví, jestli máš.

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 16:41

Takže ještě jednou a lépe
Koupili jsme byt jako investici. Nechci, aby si to někdo spojil s nickem, takže proto anonym.
V domě máme kuchyň na míru, takže jsem toto nemusela řešit. V bytě samozřejmě nic tak drahého budovat nechci.
Tak jsem si říkala, že spousta lidí je spokojená s kuchyněi IKEA. Zkusila jsem navštívit stránky, ale není mi úplně jasné, jak to chodí.
Tam jim řeknete představu, rozměry…a oni něco navrhnou a dodají bez toho, aniž by v tom bytě vůbec byli?
Navíc je v bytě jedna velmi křivá stěna v rohu, už jsou na ní i kachličky, takže skříňka by měla být přizpůsoběna a linka taky(roh skoro do kulata).
Dělají vůbec něco na míru, když je potřeba?
Nechci do bytu luxusní kuchyň, ale všechno si měřit a defakto navrhovat sama taky nehodlám.

• Citovat
  • Nahlásit
12969
26.11.20 16:51

Me to bavilo si vse naplanovat sama. Takze my jsme nakoupili bez pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 17:02

Ještě přidávám fotku pro představu. Myslím, že tam ten roh celkem vidět je.

• Citovat
  • Nahlásit
7109
26.11.20 17:11

Ahoj,
aktuální zkušenost, také do investičního bytu.
Domluvil jsme si termín pro online plánování a uhradil poplatek (ten následně odečtou od objednávky).
Připravil si rozměry místnosti, předvybral si styl kuchyně.
Před termínem do mailu přišel odkaz na online (teams tuším), a na monitoru jsem viděl, co paní z Ikea plánuje. Výsledek přišel do mailu s odkazem na platební bránu, zároveň odkaz, kde jsme mohl sám udělat úpravy.
Do této fáze kroky absolutně perfektní, s cenou jsem spokojený. jedno technické omezení - za kuchyní není prostor pro vedení vody, takže je třeba s tím počítat pro umístění dřezu, myčky apod. při stav. úpravách. Křivé zdi apod. lze řešit přířezy, desky v barvě korpusů na to mají.

Bohužel horší zkušenost mám s přepravní firmou která několik kusů někde zatoulala. Naštěstí v rámci reklamace vše dodáno znovu, takže se k tomu Ikea postavila čelem.

V poměru cena/kvalita mi přijde kuchyně Ikea jako velmi slušná možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
26.11.20 17:12

My z IKEA kupovali kuchyn do prvniho bytu. Jednak jsme meli relativne maly rozpocet, jednak jsme se nechystali v byte zustat naporad. IKEA je dle meho dobra volba, zejmena co se pomeru kvalita/cena tyce.
Nicmene je to proste klasicky obchod, nikoli studio. Takze oni ti vlastne navrhnou to, co ty jim reknes. Totez muzes udelat doma ty sama v jejich planovaci kuchyni, maji to na strankach (v IKEA jejich zamestnanci delaji totez, jen na to cekas treba hodinu nez jsi na rade). Oni opravdu do bytu nejdou, ani to nejsou zadni profici na kuchyne. Nekteri maji praxi, tak ti zvladnou poradit, ale rozhodne to neni nic, co by byl buhvijaky zazrak.
Pokud jde o jakykoli atyp, tak oni ti prodaji standardizovanou skrinku s tim, ze pak ti to bud monter, nebo ty sama, doma seriznou na miru.
My osobne jsme si kuchyn sestavovali sami a nemeli jsme s tim problem. Navic montaz stoji kolikrat totez, co ta kuchyne.

Pokud si to chces nechat i navrhnout nekym, at nad tim nemusis premyslet a pak nechat sestavit, tak muzes zkusit navstivit IKEA, at ti reknou jejich ceny a zkusi dat neco dohromady, ale spis se domnivam, ze skoncis v nejakem studiu typu Oresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 17:19

@Premek_Orac Já to v každém případě hodlám řešit, až to otevřou. Tady vidím, že tobě jsou jasná technická omezení a co se jak dá dělat.
Mně ne, proto bych ráda, aby někdo přijel, nakreslil si, co kde je, protože já ani netuším, co vše potřebují sdělit ani jak to potřebují měřit.
Když si vzomínám, jak sjem měřila něco pro budoucí koupelnu(ne v bytě), načež mi pak nějaký plánovač řekl(až se dovzel špatný rozměr), že oni to měří odtud a odtud. Ale jak já to mám vědět.
Proto se ptám. Pokud tyto služby neposkytují(ani mimo nouzový stav), tak je to pro nás celkem k ničemu, ani jeden se v tom nevyznáme.
Samozřejmě, že za to očekáváme platbu, ale přišlo by mi dost na houby, kdybychom msueli jít do kuchyňských studií jen proto, že ostatní nehodlají navštívit byt a podívat se tam.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat