Kukuřičná kaše

92
19.1.05 19:53

Kukuřičná kaše

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jak děláte kukuřičnou kaši. Já jsem jí dneska udělala z kukuřičné krupice - nechala 15 min. máčet a pak 20 min. vařila, ale kaše byla dost hrubá a malá mi to odmítla sníst jak jí to asi škrabalo v krčku :( . Je to tak správně nebo jsem udělala někde chybu? Mám dýl vařit nebo je kaše takhle hrubší vždycky?
Lucka a Petra 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

123
19.1.05 21:17

Ahoj Lucko, ta kaše je vždycky trochu hrubší než jiné kaše. Kukuřičnou krupici namáčej 1 hodinu a vař za stálého míchání tak 10 minut. No a pak to ještě rozmixuj. Tedy alespoň ze začátku. Přidej nějaké ovoce, nejlepší je banán. Kaši také můžeš uvařit z kukuřičné mouky. Tak snad jsem ti trochu poradila. Ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.1.05 23:55

Ahoj,
tak ja tedy kukuricnou kasi nevarim, kupuju instantni, je SUPER a jmenuje se MISUTKA!!!! Staci smichat s vlaznym mlekem a hotovo. Je vyborna a jemna a navic se da pouzit i bifi mleko, ktere se varit nesmi kvuli tem bakteriim. :idea: Priznam se, ze je tak dobra, ze si ji delam i pro sebe. Jo a neni draha - cca 20Kc :P (je samozrejme neslazena, u nas ji maji v samosce, jinak v kazde prodejne zdrave vyzivy) Taky ji obcas pouzivam na vylepseni nekterych jidel- treba do tvarohovych knedliku, nebo na obaleni rizku misto strouhanky. Neverili byste, ale je to mnamka a zdrava! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mki
25
20.1.05 07:49

Čauky,
navštiv nějakou prodejnu zdravé výživy (příp. Tesco, ale mají tam jen pár druhů) a jistě najdeš instantní kukuřičné kaše. Taky rýžovou, pohankovou, špaldovou, prosnou a namíchané. Protože kojím, dávám dítku nemléčné kaše. Radím přidávat sušené obilné klíčky. Misku instantní kaše s nastrouhaným jablkem, banánem nebo ovocem dle sezóny. Ani nepřislazuji. Ten můj Budulínek zbaští všechno (1,5 roku).
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
20.1.05 08:55

Holky, moc díky. Bohužel většina instantních kaší je mléčná nebo se v mléku rozdělává a my kvůli alergii na kravské mléko dáváme zatím jen rýžovou rozmýchanou ve vodě a s ovocem, tak jsem jí to chtěla trochu zpestřit. No, moc jsem jí nepotěšila :( . Tak to ještě vyzkoušíme a pomixujem nebo to zkusím z té kukuřičné mouky, to by mohlo být jemnější.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
20.1.05 09:09

Lucindo, pokus se tu kaši propasírovat přes sítko a do toho propasírovaného potom přimíchej trošku toho nepasírovaného (postupně víc). Občas taky pomůže ještě uvařenou kaši zabalit do ručníků a nechat klidně i tři hodiny uležet v peřinách, ty kousíčky ze slupek hezky změknou a když k tomu přimícháš nějaké klouzavé ovoce - třeba zavařené meruňky, tak to určitě bude dobrá hamka.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
125
20.1.05 10:01

Ahojky,
MISUTKA je sice instantni kukuricna kase ale BEZmlecna!!!!! Je to vlastne kukuricna extrudovana krupice, neco podobneho jako treba burizony jsou extrudovana ryze. Dalsi druhy podobnych kasi ma firma POEX (taky extrudovane, bezmlecne) treba tu pohankovou apod. Fakt vyzkousej!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
20.1.05 10:34

Tuli, děkuju, určitě se po nich podívám, o té pohance jsem už také uvažovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mloking
26.2.13 10:19

Mohla bych se zeptat, od kolika jste kukuřičnou dávali? dostali jsme instant přímo od nás ze mlýna a rozdělává se ve vodě nebo mléku, ještě jsem nezkoušela, budeme končit osmý měsíc, tak jestli to na ní můžu testnout :) díky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama