HAMI?

206
19.1.05 00:12

HAMI?

Ahoj holky
dneska mi dr řekla,že máme začít přikrmovat a dala mi nějakou brožurku od Hami. Jaké máte zkušenosti s touhle značkou nebo třeba i jinou. Nevím jestli je teď v zimě lepší koupit papání hotové nebo radši normální zeleninu. Co mražená od Bonduelle? Děkuju za rady :lol: pa h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8
19.1.05 09:57

Ahojky,
synovi je 6m a taky uz prikrmujeme. P. doktorka nam rekla, ze je uplne stejne kvalitni jidlo kupovane, jako varene doma. Takze znacky hami, hip atd jsou dnes udelany ve vysoke kvalite, hlavne jidlo Hip, ktere je z ekologicky vypestovanych potravin. Jestli chces doma varit, tak je dobre si cast zamrazit, abys nemusela kazdy den varit pul mrkvicky s pulkou brambory.
Pa Edik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.05 10:04

Ahoj holky,Pétovi je presne 6 mes.,doted jsme jen kojili.Doktorka taky doporučuje zacit s prikrmem-zeleninu a vecer ryzovou kasi.Myslim,ze kazda moznost ma svoje vyhody a nevyhody,tak to budu stridat,nekdy varit nekdy kupovat.Ale chtela jsem se jeste zeptat ,kolik z vas kojilo plne jeste 7.mesic,protoze nad tim uvazuju a nevim jak se rozhodnout.Dik Andy.

• Nahlásit
  • Citovat
10410
19.1.05 10:27

Ahoj, dceři je dnes pět měsíců a včera nám doktorka řekla, že máme v poledne přikrmovat. Bohužel, nekojím od tří měsíců, takže krmíme Nutrilonem 1HA a malá vypije téměř litr mléka denně! Nevím ale jestli to není moc brzy začít s příkrmama. Nemám ještě tak 14 dní, měsíc počkat? Ale budu převážně vařit doma a kupované jídlo budu brát třeba jen na cesty. Doktorka říkala, že můžu používat i ,raženou zeleninu. Rýžovou kaši vaříte doma nebo děláte kupovanou?
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
19.1.05 10:46

Ahoj Silvie, pokud miminko není kojené, je dobré začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce, protože mlíčko už přestává stačit co se týče vitaminů. Začni zeleninkou v poledne, např. mrkvičkou s bramborem, naporvé stačí dvě nebo tři lžičky a postupně zvyšuj množství až poledním jídlem nahradíš jednu celou dávku mlíčka. Potom přidej ovoce na svačinku, vyzkoušej jeden druh, např. uvařené rozmixované jablíčko atd. Jinak tady na emiminu je toho napsáno k tomoto tématu víc než dost. Tak at vám chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
19.1.05 10:57

Ahoj, my přikrmujeme od 7 měsíců a poté, co mi malá vyprskala doma uvařenou mrkvičku a ta od Hippu jí jela úplně normálně, jsme u příkrmů od Hippu a Hami zůstali. Přiznám se, že to pro mě bylo i pohodlnější, nemusela jsem se zdržovat vařením. Teď už má malá skoro rok a pomalu se dostává i na moje „kuchařské umění“, pomalu ji chci převést na větší kousky a kupované přesnídávky jí půl na půl míchám s doma uvařenými a jen nahrubo rozmixovanými brambory, brokolicí, červenou řepou… a zatím mi to prochází :) Myslím, že zvlášť v zimě, není rozdíl mezi doma uvařeným a kupovaným jídlem. Jen někdy prý dítko už pak nechce to domácí jídlo, u nás se to zatím nepotvrdilo.
Ahoj Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
19.1.05 11:16

HAMI

Ahoj Hanyno, já dávám svému dítěti převážně svojí vařenou polívčičku.
Dávám tam převážně mrkev, petržel a obměňuji to další zeleninou - květák, kapusta nebo brambůrkem. Teď tam přidávám i rýži, kuřecí masíčko atd.
Někdy koupím od HAMI a i ta jí chutná. Lepší je, když začneš dávat svojí polívku, protože se může stát, že pak tvojí nebude chtít.
Jinak k svačince dávám ovoce a někdy koupím přesnídávku.
Přeji aby vám polívčička chutnala.
Ahoj Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.05 12:36

ahoj.
my jsme začínali s příkrmama krátce po 4.m.začínala jsem bramborkama a mrkvičkou z vlastní zahrádky,takže jsem měla jistotu,že není ničím vyhnaná.Kačka o to moc nestála a první dny to byl doslova boj na body.Jednou mi poradili koupit polívčičku od Hami a od tý doby neví,co by strčila do pusiny.Osvědčili se jak Hami,tak HIPP-ten má raději dodnes a to jí je 20m!A vůbec bych neměla strach,že nebude chtít tvoje polívčičky.Asi spíš šlo o to,abych ji přesvědčila,že je dobré i něco jiného než mlíčko.
Nyní už jí absolutně všechno (krom salámů) a většinou stojí u sporáku,popohání mě a ječí „ňam-ňam“ „káka ke ňam“-(Káťa chce ňam).
přeji spokojená bříška a ať miminkům chutná
MM+kačka

• Nahlásit
  • Citovat
1790
19.1.05 14:20

Ahoj Andy,

já převážně kojím i teď, když je malému 7,5 měsíce. S příkrmama jsem začala, když mu bylo 7m, protože mám alegii a atop. ekzem. Zatím nic moc úspěch, chutná mu brambora, banán, přesnídavka jablko a hruška, takže je stejně hlavně na MM.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
19.1.05 17:20

Ahoj, dneska jsem byla na 6.měs. prohlídce a taky už mám přikrmovat. Malému je téměř 6,5 měsíce a zatím mu mlíčko stačí. Nechám to až na víkend, to budu mít klid, neboť druhého rošťáka si snad vezme babička. Možná to ale ještě o pár dní odložím. Každopádně jsem si nakoupila mrkvičku, lžičku, olivový olej a na pozdější dobu pohanku, jáhly, kukuřičnou krupici a rýži natural. Jen ty amarantové sušenky jsem nesehnala, tak nevím, co budu malému přidávat do ovoce a přesnídávek. Co se týče hotových příkrmů jako Hami, Hipp atd…, tak to mi první syn jíst nechtěl a ani se mu nedivím. Dala jsem mu to 1× v životě. Raději pěkně uvařím. Tenkrát mne ani nenapadlo nějaké jídlo zmrazit. Veškeré informace jsem čerpala hlavně z Betynky a tam jsem na to nenarazila. Je to určitě dobrý nápad a zmražené jídlo se mi bude hodit, když se někde opozdím apod… Takže příkrmům pro naše drobečky:ZDAR!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.05 17:58

Svému chlapečkovi dávám příkrmy od 6měsíců(do té doby plně kojen).Připravuju zeleninu v páře a musím říct,že chutná opravdu jinak než vařená a brouček mi dodnes snědl úplně všechno(narozdíl od našich kamarádů,kterým se do toho moc nechce).Nevím,jestli je to formou přípravy nebo má takový apetit.Je fakt,že Hami a Hip(dáváno jen vyjímečně) mu taky jedou(ale mě ne,brrr… :( ).Veselé a papající dětičky přeje Katy

• Nahlásit
  • Citovat
74
19.1.05 19:06

Ahoj, co se týče hotových příkrmů Hami a Hipp, tak jsou určitě lepší než obyčejná zelenina. Pokud se nesežene bio zelenina a bio maso, tak radši kupované Hipp, protože ty jsou bio. Obyčejná zelenina je plná chemie a dusičnanů, což se u hotových příkrmů stát nemůže, protože ty jsou kontrolované a mají přísné normy na obsah škodlivin. Zmrazená zelenina je taky hrůza, protože není bio a navíc některé maminky jí rozmrazí a uvaří, ale taky potom znovu zmrazí již uvařenou, následně opět rozmrazí a ohřejí, takže dětem dají vitaminů zbavený, ale dusičnanů plný hnus. Hipp je sice dražší, ale chemii z obyčejné zeleniny bych do dítěte rozhodně necpala. Jsou maminky, které si myslí, že když uvaří, tak svému dítěti prospějí, ale v tomto případě nevim nevim, pokud vaří z obyč zeleniny, tak spíš naopak. Lucka + Lucinka 9m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
19.1.05 20:36

Ahoj holky, my teda skoro pořád vaříme příkrmy sami, ale když je nouzovka, tak máme vždy v zásobě nějaký kupovaný. Hippem jsem byla dost zklamaná - pozor, obsahuje sůl, různé směsy koření apod. pro děti nevhodné látky. Už o tom tady proběhlo několik diskusí. S Hami jsme potíže neměli, ale jak říkám, používáme je tak maximálně 2× do měsíce.
Mějte se a ať mrňouskům chutná.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
babule
19.1.05 21:19

Hami

Ahojky. Já mám s výživou od Hami ty nejlepší zkušenosti. Vítkovi je bez pár dnů rok ( stále ještě kojím) a příkrmy od První lžičky (mrkev, hruška), polévek i masozeleninových příkrmů mu chutnají.

• Nahlásit
  • Citovat
125
20.1.05 00:18

Ahoj,
tak vidim, ze opravdu co maminka, to nazor, je to tak dobre, kazdy dela, co mu vyhovuje :) Ja osobne taky kupuju prevazne Hipp, je mi sympaticky kvuli tomu BIO, sul tam sice je, ale ve velmi minimalnim mnozstvi a az v junior menu, ty pocatecni jsou bez. Velke plus je, ze ovoce je vetsinou bez cukru a napr. merunky jsou opravdu merunky a ne jablka + neco, coz se o Hami rict neda.

Nase MUDr. rikala, ze tem starsim mimi uz se trosicku solit muze (cca 9m), stejne uz dostavaji v tom veku rohlik apod. a to je taky slane. Horsi nez sul je spis cukr a ten mimi vetsinou dostava v instantnich cajich, detskych susenkach, ovocnych presnidavkach, stavickach atd....... Ja moc nekupuju Hami - jednak nasi male nechutnaji a je tam casto cukr, kyselina citronova a sojovy olej a jak znamo, soja je vyborny alergen. Zelenine z obchodu moc neverim a mrazene taky ne, ale obcas to taky varim, rikam si, ze se s tema chemikaliema jednou mimi stejne setka a kdyz toho neni moc, tak to snad tak nevadi......... Nase MUDr. vidi od hotovek rozdil jen v cene :roll:

Takze si rozmysli, kolik muzes do toho investovat a pak si prostuduj slozeni jednotlivych vyrobku a rozhodni se sama. Taky podle chuti mimi. Dobrou chut!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama