roční mimi- nosič,cyklosedačka

Rea
99
16.1.05 11:36

roční mimi- nosič,cyklosedačka

ahoj maminy,
synovi bude v srpnu rok a tak přemýšlím, jak bysme se občas mohli obejít bez kočáru a trochu víc se zmobilnit.
na léto si myslím, že už by určitě mohl nějakou dobu sedět v nosiči- krosničce na záda. máte s některou dobré zkušenosti, nebo naopak neg.?
a co se týče cyklosedačky, tak s tou nevím, jestli by to nebylo lepší až na příští rok. poradíte? nevím, jestli to nebude na záda ještě příliš velká zátěž, přece jen na tom kole.
rea a tomášek- ted 5měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

405
16.1.05 12:37

Ahoj Reo, mám dobrou zkušenost s krosničkou Chicco Caddy-kupovali jsme ji vloni v červnu a v létě ji docela užili, kupovali jsme ji přímo tady http://www.detskydum.cz/. Malému byl rok v listopadu.
Kolo jsme zatím odložili, i když jezdíme rádi, zdá se mi to na silnici dost nebezpečné.
Přeju Ti dobrou volbu.
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
16.1.05 16:02

Ahoj kočky, u krosniček strašně záleží na tom, k čemu je chcete využívat. Nám se moc osvědčila krosnička od firmy Deuter KidComfort III. Je to krosnička poměrně drahá (ale používáme ji víc než kočár a ve srovnání s cenami kočárků to není až tak zlé), ale dají se sní (od okamžiku, kdy se dítě samo po:,–(í a sedí) dělat neuvěřitelné věci. S dcerkou jsme zvládli běžky v zimě, těžký terén i nepřízně počasí v létě. I poměrně subtilní a necvičený nosič unese v tomhle batohu dítě na delší vzdálenost. :lol: :lol: :lol: Vcelku se dá popruhama dítě upevnit tak, že se nehroutí a nekřiví ani při spánku (samo mám na mysli když tam občas usla, ne že by to bylo pravidlo).
Co se týče sedačky na kolo, používáme od roka věku. Značku napíšu později nepamatuju z hlavy. :oops: Je vzadu a dá se pomocí šroubu polohovat náklon víc na ležení nebo víc na sezení. Moje zkušenost ale i tak velí v okamžiku usnutí dítěte zastavit sundat dítě i se sedačkou opřít o strom a nechat v klidu vyspat a poté pokračovat v jízdě :) . (sedačka je velmi jednoduše vyndávací nandávací, takže to není problém a mám pocit že by spící dítě moc nepohodlně viselo v popruzích) Možná je to tím, že se bojím kvůli autům jezdit s malou po jakémkoliv asfaltu a tak používáme pouze lesní a polní cesty :roll: :roll: :roll: (a ty samožřejmě drncají). Zkusím dodat za chvíli i foto. :wink:
Eliška a Kamča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
16.1.05 20:45

Tak značku té sedačky na kolo jsem zatím nezjistila (mám ji zrovna v Brně a to je z Barrandova trochu zruky). :? Tak aspoň odkaz na fotečky http://www.volny.cz/…to/foto.html :D :D :D
Eliška a Kamča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.05 21:59

Ahoj Deuter je asi fakt nejlepsi. Pro detatko i nosice :-) Pokud ji chcete vyuzivat jen obcas po meste a po vyletech, staci klidne i ta od chicco. My jsme takovy stred a pouzivame ji sem tam na horach, v lete v zime a mame od fy. Hoco, maji ji na www.spuntik.cz. Ma dobre polstrovani a chlapecek nam v ni v pohode spinka. Nosime asi od toho roka.

Martinä

Ta nas stala necely 3000, deoter stoji kolem 6, podle vybavy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.1.05 23:07

Ahoj Reo! Cyklosedačku, kterou popisuje Bludička máme taky (soudě podle obrázků). Jmenuje se Hamax Sleepy, dává se dozadu na kolo, jednoduše se z kola sundává a přesune třeba na další kolo, na kterém je přimontován zámek (krabička na uchycení). Sedačka je odpružená (to je důležité, abys z dítka nevytřásla duši) a nedává se pod ní nosič. Má skvělé bezpečnostní pásy, které dítě neodepne (jde to ztuha i mně - musí se současně stisknout víc bodů, než přezka povolí). Dále má výškově nastavitelné opěrky nohou, opěrky rukou a je polohovací. Malou v ní vozíme cca od 16 měsíců, často nám v sedačce spala, ale opravdu je lepší s dítkem zastavit a nechat ho vyspat v klidu, než ho udrncat - hlavička i v polohovací sedačce přece jen klimbá. Mudr. nám poradila, že s dítkem můžeme takto jezdit na kole už od doby, kdy umí samo spolehlivě sedět, ale spíš na kratší vzdálenosti. Od roka už bych žádné omezení neřešila a řídila se náladou dítka. Taky bychom určitě jezdili od roka, kdyby nebyly narozky až v říjnu… Navíc pro mladší dítko je dobré sedačku napolohovat, ulevíš zádům asi jako v dobré autosedačce. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
918
17.1.05 10:32

Dík Martino, jasně že je to Hamax Sleepy :lol: . Jo a teď jsem se dívala do starého kalendáře a zjistila jsem, že jsme tak malou vezli poprvé v dubnu tj. mezi 9 a 10 měsícem věku a nebyl to problém. Reo z toho usuzuju, že byste tuhle sedačku mohli používat už letos v létě. Jo a určítě to chce pláštěnku. Existuje originál k této sedačce, ale bohužel s ní nemám zkušenost. Martino, jestli ji máš ozvi se :wink: . Tehdy nějak nebyla na skladě :( , tak jsem si vystříhala pláštěnku ze staré dospělácké pelerýny a přidělávám ji pomocí nalepovacích suchých zipů :lol: .
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
17.1.05 10:49

Ahoj Reo, my máme 10m holčičku a na jaře už bychom s ní také chtěli na kolech vyrazit a tak jsem se o tohle téma také zajímala. Na iDnes v rubrice Test ( http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?… ) jsem objevila testy cyklosedaček z 2.5.2003 tak se tam můžeš podívat a zjistit podle čeho vybrat tu správnou a hlavně hodnocení bezpečnosti jednotlivých značek.
Lucka a Petra 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Rea
99
21.1.05 23:14

Holky, díky moc za info, mám do léta co studovat. Potěšili jste mě, že v tom roce už je to na kolo reálný, jezdíme hrozně rádi. Co se týče výletů, tak bych řekla, že jsme taky tak střed,, tak ještě uvidíme. Na běžkách mám co dělat, abych nepřizabila sebe, takže to nehrozí, ale musí to být taky fajn.
Ahoj Rea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama